GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara
Marka

Visco, Lateks (Ortopedik) Yastık

kategorisinde 874 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Visco, Lateks (Ortopedik) Yastık

Boyun ağrıları yaşıyorsanız uyurken boynunuzu destekleyen yüksek kaliteli, ortopedik bir yastık size yardımcı olabilir. Ortopedik yastık, uyurken vücudunuzun pozisyonunu düzelterek boyun ağrılarını önlemek ve rahat uyumanızı sağlamak amacıyla tasarlanmış bir yastıktır. Başınızı, boynunuzu ve omuzlarınızı iyi destekleyen bir yastık, ağrıları önleyerek kesintisiz uyumanızı ve dinlenmiş olarak uyanmanızı sağlar. Visco yastık olarak bilinen hafızalı köpük yastıklar, boynunuz için mükemmel destek verecek şekilde tasarlanmışlardır.

Ortopedik Yastık Seçimi

Visco, Lateks (Ortopedik) Yastık

İdeal bir uyku için anatomik olarak doğru ve konforlu bir ortopedik yastık seçerken öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli özellik, seçeceğiniz ortopedik yastığın kaliteli olmasıdır. Bunun dışında yastığın yüksekliği, şekli ve üretildiği malzeme de yastık seçerken üstünde duracağınız özelliklerdendir. Yastığın yüksekliğini, kendi boyut ve ağırlığınıza göre tercih etmelisiniz. Ergonomik tasarımı, başınızın ve boynunuzun yapısına ve ihtiyacına göre belirlenir. Visco yastık modelleri; ortopedik yastık arayışınıza en iyi şekilde yanıt veren farklı tasarımlara sahiptir. Gittigidiyor'da çeşitli marka ve fiyat seçenekleri ile bulabileceğiniz ortopedik yastıklar, rahat bir uyku için aradığınız özelliklere göre farklı alternatiflerle sunulur.

Visco Yastık Özellikleri

Visco, Lateks (Ortopedik) Yastık

1970'li yıllarda NASA'nın talebiyle geliştirilen visko elastik köpük yastıklar; başınızın ve boynunuzun şeklini taklit etmek ve uyurken mümkün olduğunca kaslarınızı dinlendirmek için tasarlanmıştır. Katı ve yoğun bir yapıdaki visko köpük, elastik özelliktedir; üzerindeki baskı kalktıktan kısa bir süre sonra şeklini geri kazanır. Üzerine uzandığınızda yumuşar, ancak kalktığınızda orijinal haline döner. Visko köpük, bir miktar ısıya maruz kaldığında yumuşar ve yeniden şekil alır. Böyle bir yastıkta uyurken vücut ısınızla yumuşayan visko elastik malzeme, baş ve boynunuzun şeklini alarak hafızasına işler. Bu nedenle visko malzemeye hafızalı köpük de denir. Bunun anlamı, yastığınızın uyurken başınızın şeklini alacağı ve böylece uyku pozisyonunuz ne olursa olsun ağırlığın eşit şekilde dağılmasını kolaylaştıracağıdır. İyi kaliteli bir hafızalı köpük yastık, temizliğini de aksatmadığınız sürece, yıllarca kullanmaya dayanır.

Visko Yastık Seçerken

Visco, Lateks (Ortopedik) Yastık

Yatakta lüks ve konfor arıyorsanız, iyi kalite bir visko yastık satın almak size tam olarak bunu sağlar. Tercihinize göre seçim yapabileceğiniz çeşitli köpük yastıklar vardır. Visko boyun yastığı veya serinletici özellikteki visko jel yastık gibi yastık tercihiniz, uyku kalitenizi büyük ölçüde etkiler. İlk olarak beden yapınıza uygun ebatta bir visko yastık tercih etmelisiniz. İkinci olarak, uyku pozisyonunuza uygun şekle sahip bir visko yastık, en verimli uykuyu almanızı sağlar. Yana dönerek uyuyorsanız daha sıkı ve yükseltilmiş bir yastık sizin için uygun olurken, sırt üstü uyumayı tercih edenler düz bir yastıkla daha rahat olacaktır. Satın almadan önce birkaç visko yastığı incelemek, hangi modelin size daha uygun olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir. Doğru bir yastık, hem uykunuz hem de omurganız için önemlidir.

Visko Yastık Avantajları

  • Visko yastıklar; baş, boyun ve omuzları dengeleyerek omurganın doğru bir şekilde hizalanmasını sağlar.
  • Visko elastik yastık; başınızı ve boynunuzu desteklemeye yardımcı olmak için vücudunuzu şekillendirmek üzere tasarlanmıştır.
  • Sentetik bir malzemeden üretilen visko; toksik olmayan, güvenilir bir yapıdadır.
  • Omurga hizalanmasının solunum yollarının daha iyi ayarlanmasını ve daha kolay nefes almayı sağladığı düşünülür.
  • Visko elastik yastık; şeklini koruma özelliğine sahip olduğu için geleneksel yastıklar gibi zamanla yassılaşmaz.

Visko Yastık Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Haftada iki kere yastık kılıfını değiştirerek başınızdaki ve saçınızdaki ter, yağ, kozmetik kalıntısı gibi unsurların yastığınıza geçmesini önleyebilirsiniz.
  • Bambu kılıfla kaplanmış olan visko yastık kılıfını düzenli olarak makinede yıkayabilirsiniz.
  • Visko yastığın kılıfını çıkararak ılık suda elde yıkama yapabilirsiniz. Daha sonra güneşte kurumaya bırakabilirsiniz.
  • Visko yastığınızı çamaşır makinesinde yıkamamalı ve kurutucuda kurutmamalısınız. Makinede yıkamak veya kurutmak yastığın dokusuna zarar verir.
  • Visko yastığınızı sık sık nemli bir bezle silerek güneşte kurutabilirsiniz.