GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Battaniye

kategorisinde 3239 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Battaniye

Soğuk havalarda ideal bir uyku için iyi bir battaniye sıcaklığına ihtiyaç duyarız. Ev için önemli eşyalardan biri olan battaniyeler, sadece yatak odasında değil televizyon karşısında ya da balkonda otururken de konforlu bir sıcaklık sunar. Battaniye satın alırken birçok çeşidiyle karşı karşıya kalıp karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Nasıl bir battaniyeye ihtiyacınız olduğunu anlamak için kumaş ve dokuma türleri hakkında fikir sahibi olmak, ideal battaniye modeline karar vermenize yardımcı olacaktır. Farklı kumaş ve dokuma tipleri, battaniyenin görünümünü, sıcak tutma kapasitesini ve ağırlığını belirler.

Pamuk ve Yün Battaniye Modelleri

Battaniye

Pamuklu kumaştan üretilen pamuk battaniyeler, nefes alabilen yapısıyla dört mevsim kullanım imkânı sunar. Genellikle pamuk-akrilik ya da pamuk-polyester karışımı iplikten üretilir. Pamuklu kumaş sağlıklı ve hipoalerjenik olması sebebiyle özellikle alerjik bünyeye sahip kişiler tarafından tercih edilir. Polyester ve akrilik, battaniyeye yumuşaklık ve parlak bir görünüm kazandırır. Tek kişilik ya da çift kişilik battaniye modelleri, soğuktan korumasının yanı sıra şık tasarımlarıyla yatak örtüsü olarak da kullanılabilir. Kış aylarında en yüksek ısınma performansını yün battaniye modelleri sunar. Yün battaniyeler, kaşmir, merinos, Angora gibi yünlerden üretilir. Yün, yapısı itibariyle Tamamen yün içerikli battaniyelerin yanı sıra daha yumuşak dokunuşlu yün ve akrilik karışımı modeller de tercih edilebilir. Yün battaniyelerin birçoğu diğer kumaşlara oranla daha ağırdır fakat çok daha iyi yalıtım sağlar.

Vizon ve Polar Battaniye Modelleri

Battaniye

Şık, parlak ve canlı görünümleriyle son yılların en çok tercih edilen battaniye modelleri arasında vizon battaniyeler yer alır. Polyester veya akrilik kumaştan üretilir. Vizon battaniye, sıcak tutar ve yumuşak dokusuyla konforlu kullanım imkânı sunar. Bakımı kolay olan vizon battaniyeler uzun yıllar yumuşaklıklarını kaybetmez. Kürk görünümüne sahip vizon battaniye modelleri, yatak örtüsü olarak da kullanılabilir. Akrilik vizon battaniyeler, Polar battaniyeler, yumuşak dokusu, hafifliği ve ideal sıcak tutma kapasitesi ile en çok tercih edilen modeller içinde yer alır. Yatakta, televizyon karşısında, kitap okurken ya da bahçede her an elinizin altında olan polar battaniyeler, rahat ve konforlu kullanım imkânı sunar. Diğer kumaş türlerine göre daha hafif ve esnek dokulu oluşu, altında daha hareket edebilmeyi sağlar. Polyester malzemeden üretilen polar battaniyeler, hipoalerjeniktir. Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sunan polar battaniyeler çamaşır makinesinde yıkanabilir.

Elektrikli Battaniye

Battaniye

Elektrikli battaniye, kış aylarında ev ısısının yetersiz olduğu durumlarda ya da ekstra sıcaklık arayanlar için konforlu bir uyku ortamı sunar. Çarşaf altına serilerek kullanılan elektrikli battaniyeler, uyku öncesi yatağın ısıtılmasını sağlar. Standart ısı seviyesi ile çalışan ve sıcaklık ayarı yapabilmeye imkân sunan ısı kontrol panelli modeller arasından bütçenize ve ihtiyacınıza uygun şekilde seçim yapabilirsiniz. Elektrikli battaniye modelleri soğuk kamp koşullarında da ideal uyku konforu sağlar.

Battaniye Kullanım ve Bakım İpuçları

  • Pamuklu, akrilik ve polyester battaniyeler 30 derecede narin programda yıkanmalıdır.
  • Yün battaniyeler, yünlü yıkama programında yıkanmalı ya da kuru temizleme yöntemi uygulanmalıdır.
  • Islak battaniyeler geniş bir yıkama teline serilerek açık havada kurutulmalıdır.
  • Elektrikli battaniye, mutlaka çarşaf altına serilmeli, uykudan yarım saat önce çalıştırılmalı ve yatağa yatmadan önce kapatılmalıdır.
  • Güvenli kullanım için, elektrikli battaniyenin tüm sıvılardan uzak tutulmalıdır.

Battaniye Seçerken Dikkat

  • Battaniye satın alırken yatak ebatlarına uygun seçim yapın.
  • Yumuşaklık ve hafiflik arıyorsanız pamuk-akrilik, polar ve kaşmir battaniyeleri tercih edebilirsiniz.
  • Yüksek sıcaklık için yün ve kaliteli akrilik battaniye doğru bir seçim olacaktır.
  • Alerjik bünyeli kişiler ve çocuklar için hipoalerjenik kumaşlar tercih edilmelidir.
  • Ucuz battaniyeler, elektriklenme, hav tutma, yıkama sonucu topaklanma ve deforme olma gibi sorunlar yaratabilir.