GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Koltuk Örtüsü

kategorisinde 1124 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Koltuk Örtüsü

Koltuk örtüsü, evlerindeki koltuklarını yenilemek, salon ve oturma odalarının dekorasyonunu değiştirerek farklı ve özgün bir hava katmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Sadece koltuk üzerinde değil aynı zamanda sandalye ve evin farklı yerlerinde de çeşitli amaçlarla kullanılan koltuk örtüsü modelleri, işlevsel özelliği, pratik ve kullanışlı yapısıyla da evinizin havasına pozitif bir enerji katarak, modern ve şık bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

Koltuk Örtüsü Modelleri

Koltuk Örtüsü

Koltuk örtüsü çeşitleri, kullanacağınız koltuk takımına ya da çekyat ve kanepelerinizin modellerine göre farklı ebatlarda üretiliyor. Böylece kullanım amacınıza uygun olarak tasarlanan koltuk örtüsü seçenekleri ile koltuklarınızı ve kanepelerinizi korumanız kolaylaşıyor. Gündelik kullanım yüzünden daha çabuk yıpranan ve lekelere maruz kalan mobilyalarınızı, farklı kumaş türlerinde üretilen koltuk örtüsü çeşitleri ile koruyabilir, severek aldığınız koltuk takımlarınızı daha uzun süre kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca özel misafirleriniz geldiğinde koltuk örtülerini kaldırabilir ve koltuk takımlarınızı ilk günkü gibi temiz ve orijinal haliyle kullanabilirsiniz.

Sandalye Kılıfları ile Konforu Yakalayın

Koltuk Örtüsü

Gün içerisine en fazla kullanılan eşyalardan biri olan sandalyelerinizi korumak için sandalye kılıflarından yaralanabilir, yenileme ihtiyacını ortadan kaldırarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyonun da önemli bir yere sahip olan sandalyelerinizi farklı renk ve desenlerde tasarlanmış olan sandalye kılıfları ile giydirebilir ve diğer eşyalarınıza uyumlu bir hale dönüştürebilirsiniz.

Sandalye Kılıfının Avantajları

Koltuk Örtüsü

Sandalye kılıfları, temizlik ve hijyen açısından birçok avantaj sunduğu gibi kolay çıkarılıp takılabilmesi, halı, parke, kilim ve diğer tekstil ürünlerine çok kolay uyum sağlaması ile de evinizin konforunu artırır. Yemek odası, iş yeri ve kafe gibi sandalye kumaşlarının çok çabuk kirlenebileceği alanlarda büyük kolaylık sağlayan sandalye kılıfı, mevsim şartlarına uygun kumaş yapısıyla da ihtiyaçlarınızı karşılar. Çok çeşitli sandalye tipine uygun olarak üretilen sandalye kılıfı modelleri, bu yönüyle de geniş bir kullanım alanı sunarak konfor ve rahatlığı artırıcı bir işlev görür.

Koltuk Örtüsü Alırken Dikkat Edilecekler

  • Koltuk örtüsü seçerken hem örtünün kumaş yapısına hem de koltuğunuzun ölçülerine mutlaka dikkat etmeniz gerekir.
  • Pamuklu kumaş yapısına sahip olan koltuk örtüsü modellerinden birini kullanıyorsanız, ürünün yıkıma talimatlarına uygun olan bir temizlik yöntemi tercih etmelisiniz. Böylece koltuk örtünüzü daha uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca koltuk örtüsünü temizlerken kullanacağınız temizlik ürünlerinin de renk açıcı özellikte olmaması ürünün orijinal rengini muhafaza etmesini sağlayacaktır.
  • Evinizde radikal değişiklikler yapmayı seviyorsanız farklı desenlerde tasarlanan koltuk örtülülerini tek tek satın alabilir ve böylece evinizin havasını ruh halinize göre değiştirebilirsiniz.
  • Salonunuzu modern tarazda dekora etmek istiyorsanız, koltuğunuzu tamamen saran modellerden değil de şal şeklinde rahat koltuk örtüsü çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Koltuk örtüsünü çamaşır makinesinde yıkarken daha düşük sıcaklıktaki programları tercih etmelisiniz.
  • Eğer kalabalık bir aileniz varsa ve koltuklarınızın üzerine yiyecek-içecek maddelerinin dökülmesinden korkuyorsanız, koltuk örtüsü seçerken sıvı geçirmeyen kumaş yapısına sahip modellerden birini tercih edebilirsiniz.
  • Koltuk örtünüzü çok sık yıkamanız gerekiyorsa, çabuk kuruyan ve ütü istemeyen bürümcük kumaştan üretilmiş olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.
  • Eğer salonunuzun ambiyansını değiştirmek, şık ve zarif bir dekorasyon yapmak istiyorsanız, berjer şeklindeki tekli koltuklarınıza düz renk kumaştan, diğer parçalara ise desenli kumaştan koltuk örtüsü tercih edebilir ve kendi zevkinizi evinize yansıtabilirsiniz.
  • Özel günlerde evinizin görüntüsünü değiştirmek ve süslemek istiyorsanız, farklı renklerde ve kumaş türlerinde üretilen koltuk şallarını kullanabilir ve o günün anlamına uygun bir dekorasyon yapabilirsiniz.