GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dantel, İşleme

kategorisinde 41178 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dantel, İşleme

Danteller ve işlemeler, yaşam alanlarına estetik kazandırmak amacıyla kullanılan en çarpıcı süslemeler arasında yer alıyor. Mobilyaların, sehpaların, televizyonların ve vitrinlerin vazgeçilmez unsurları olan danteller, birbirinden seçkin modellerde incelikle örülüyor. Kendi dantellerinizi dilediğiniz gibi işlemenize olanak tanıyan iplik ve tığ modelleri ise farklı markalar tarafından özenle üretiliyor ve uygun fiyat seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Hazır Dantelleri Keşfedin

Dantel, İşleme

Hazır dantel, el yapımı örtüler ve dantel görünümlü fabrikasyon ürünler olarak iki ana gruba ayrılıyor. El yapımı hazır danteller, dantel ustaları tarafından en sevdiğiniz dantel motifleriyle sizler için incelikle işlenirken dantel görünümlü ürünler ise yaşam alanlarınıza büyük bir zarafet katıyor. Silikondan ya da plastikten üretilen dantel görünümlü örtüler; 5, 6, 12 ya da 24 parçalı setler halinde satılıyor. Dertsiz özellikte olmaları nedeniyle kir tutmayan dantel görünümlü örtüler, her eşyaya uyan değişik boyutlarıyla da kullanım kolaylığı sağlıyor.

Dantel İplikleriyle Tanışın

Dantel, İşleme

Kendi dantel örtülerinizi keyifle örmeniz için üretilen dantel iplikleri, her tarza ve zevke hitap eden renk seçenekleriyle beğeni kazanıyor. Klasik dantel zarafetinden yararlanmak isteyenler için parlak beyaz ve kirli beyaz tonlarında üretilen dantel iplikleri, farklı dekorasyonlardan hoşlananlar için ise mavi, yeşil, lacivert, kırmızı, pembe gibi renklerde üretiliyor. Naylondan ya da pamuktan üretilen dantel iplikleri, dayanıklı yapıları sayesinde uzun bir kullanım ömrü sunuyor. Çok amaçlı olarak faydalanabileceğiniz dantel iplikleri, dikiş ve nakış işlemlerinde de tercih edilebiliyor.

Tığlarla Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün

Dantel, İşleme

Kendi dantellerinizi en zarif şekilde örmenize yardımcı olan tığ, hayallerinizdeki motifleri evinizin dekorasyonuna yansıtmanızı mümkün hale getiriyor. 2 ila 10 arası değişen numaraları sayesinde dantelinizi dilediğiniz incelikte ve kalınlıkta örmenize olanak tanıyan tığlar, plastik sap avantajıyla en uzun süreli çalışmalarınızda bile elinizde hasar bırakmıyor. Dileyen kullanıcılar için takım halinde satılan tığların her biri, farklı bir renkte üretiliyor. Bu sayede dantel setleriniz renkli ve göze hoş gelen bir görünüm kazanıyor. Ayrıca ihtiyacınız olan tığ modelleri renginden kolayca ayırt etmeniz ve çalışma esnasında vakit kaybetmemeniz de mümkün hale geliyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Dantel setinizi satın almadan önce parça sayısını ve boyutlarını incelemeniz, en doğru tercihte bulunmanızı kolaylaştırabilir.
  • Farklı motiflerde örülmüş birden fazla dantel seti edinerek temizlik yaptığınız zamanlarda dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.
  • Dantel örmek için satın alacağınız iplerin ev eşyalarınızla aynı renklerde olmasına dikkat ederek dekorasyonunuza katkı sağlayabilirsiniz.
  • Dantel tığlarını farklı numaralardan oluşan setler halinde satın alarak dilediğiniz dantel modelini kolayca örme şansı yakalayabilirsiniz.
  • Kategoride yer alan nakış iğnelerinden de satın alarak kendi öreceğiniz örtüleri nakış detaylarıyla zenginleştirebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Dantel ürünleri, pek çok marka tarafından çeşitli özelliklerde tasarlandığı için birbirlerinden farklı fiyatlar ile satılabilir.
  • Dantel örtüleri set halinde satın alarak daha uygun ekonomik koşullarla daha çok sayıda ürün sahibi olabilirsiniz.
  • Plastik ya da silikondan üretilmiş dantel görünümlü örtüleri aşırı sıcaktan koruyarak uzun süre boyunca güvenle kullanabilirsiniz.
  • Tığları çocukların erişemeyeceği yerde ve emniyetleri kapalı şekilde muhafaza etmeniz, olası ev kazalarını engelleyebilir.
  • Dantel örtülerinizi temizlemeden önce kullanma kılavuzlarını incelemeniz, doğru program ve ısıyı belirlemenize yardımcı olabilir.