GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Pikap, Kaset Deck

kategorisinde 1460 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Pikap, Kaset Deck

Analog kayıtların yeniden popülerlik kazanmasıyla müzikseverlerin evlerine tekrar konuk olmaya başlayan pikap ve kaset deck modelleri, kayıtlardaki seslerin mümkün olan en iyi şekilde işitilebilmesini sağlayan özelliklerle geliyor. Uygun ekipman ve hoparlör kullanıldığı takdirde stüdyo kalitesinde sesler elde edilebilirken gelişmiş çözümler sayesinde analog kayıtlardaki ses verileri, dijital ortamlara da aktarılarak ölümsüzleştirilebiliyor. Plak ve kaset arşivcilerinin severek kullanabilecekleri ürünlerin fiyat aralıkları, sundukları teknik özellikler doğrultusunda değişiyor. Pikap ve kaset deck fiyatları, modellerin markası, teknik kabiliyetleri, işlevsel açıdan getirdiklerine göre çeşitlilik gösteriyor.

Plak Tutkunlarının Vazgeçilmezi Pikap Modelleri

Pikap, Kaset Deck

Müzik arşivini plak formatında hazırlayan müzik seti ve Hi-Fi tutkunlarının alışveriş listelerinde yer alabilecek pikap modelleri, gelenekselle bugünün teknolojisinin en başarılı buluşma noktalarından biri olarak değerlendiriliyor. Zengin bağlantı noktalarıyla amfi, hoparlör, bilgisayar gibi birimlere bağlanabilen ürünler 78'lik, 45'lik ve 33'lük plakları sorunsuz şekilde oynatabiliyor. Kayışlı sistemleri ve gelişmiş motor mekanizmalarıyla kayıtları olması gerektiği gibi ve ideal hızda çalabilen pikaplar, evrensel iğnelerle geliyor. Zaman içerisinde aşınmaya bağlı olarak yapılması gereken iğne değişimleri ise birkaç saniye içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede plaklardan gelen sesler daha berrak ve aslına uygun oluyor. İğne değişimiyle ilgili teknik verilerin pikap ve kaset deck markaları tarafından hazırlanan dokümanlar üzerinden incelenmesi tavsiye ediliyor.

Deck Modelleri Kaset Arşivlerini Canlandırmak İsteyenlere

Pikap, Kaset Deck

Kasetlerin de plaklar gibi yeniden popülerlik kazanması bugüne dek müzik albümlerini kaset formatında edinenlerin, kaset arşivlerini yeniden gün yüzüne çıkarmalarına vesile oluyor. Mekanik ve elektronik bileşenlerle günceli yakalayan pikap, kaset deck çeşitleri kasetlerin kusursuz biçimde takip edilebilmesine yardım ediyor. Tek ya da çift kaset haznesi bulunan, çeşitli dâhili ses filtreleriyle kasetlerin daha iyi sesler sunmasını sağlayan, zengin portlarıyla amfi ve benzeri ekipmanlara bağlanabilen deck modelleri dijital ekranları aracılığıyla kasetlerin gidişatına dair bilgiler sunabiliyor. Auto reverse özelliği sayesinde kasetlerin yuvasından çıkarılmadan "B" yüzünün de dinlenebilmesini sağlayan ürünler, hızlı bant sarma gibi özelliklerle gelebiliyor. Mikrofon girişine sahip modeller kasetlere ses kaydı yapabiliyor.

Klasik Modellerle Kaset ve Pikap Dinlenebilir

Pikap, Kaset Deck

Kendi içinde kapsamlı bir ses sistemi bulunan, yerleşik amfili, ekolayzer ayarlı ve pek çok ses geliştirme özelliğine sahip müzik setleri pikap, kaset deck formunda olabiliyor. Tek cihazla hem plaklarını hem de kasetlerini değerlendirmek isteyenlerin rahatlıkla tercih edebilecekleri ürünler, bağlantı noktalarında belirtilen değerlere sahip hoparlörlerle kullanılabiliyor. Kaset deck'inin okuyucu kafasının ve pikap iğnesinin yenilenmesiyle son derece tatmin edici sesler sunan pikap/deck özellikli müzik setleri, teknik açıdan güncel beklentileri karşılamayı başarıyor. Kaset çalar özelliğine sahip pikap fiyatları, standart pikap ve deck modellerinden daha farklı olabiliyor. Bu noktada pikap markaları, geliştirdikleri ürünleri, teknik özellikleri doğrultusunda fiyatlandırıyor. Daha fazla ev müzik sistemi çeşitleri için Ev Müzik Sistemi kategorimizi ziyaret edebilir, tüm TV, ses ve görüntü ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Pikap, Kaset Deck Kullanmanın Avantajları

  • Düzenli olarak bakımını yaptığınız plaklarınızı ve manyetik alandan uzak tuttuğunuz kasetlerinizi, yeniden keyifle dinleyebilirsiniz.
  • Cihazlarda bulunan ses bağlantı noktaları aracılığıyla albümleri dijital ortama aktarabilir, kimi modellerdeki yerleşik ses kayıt imkânlarından yararlanabilirsiniz.
  • Ürünlerin ses potansiyelini, sahip olduğunuz gelişmiş amfi ve hoparlörlere bağlayarak ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Kaset deck modellerindeki mikrofon girişlerini kullanarak kasetlere ses kaydı yapabilirsiniz.
  • Çanta formundaki ve şarjlı pikapları daima yanınızda taşıyabilir, favori plaklarınızı dilediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz.

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İkinci el pikap ya da kasetçalar edinmeyi planlıyorsanız, ürünlerin kondisyonlarıyla ilgili bilgi almalısınız.
  • Yabancı ülkelerin güç bağlantı noktalarıyla uyumlu kaset deck modellerini alırken dönüştürücü birimleri de alışveriş listenize eklemelisiniz.
  • İlgilendiğiniz pikapların motor hızının, farklı plakları çalıştırabilmeleri bakımından değişken olup olmadığını incelemelisiniz.
  • Taşınabilir pikapların ses çıkış gücü ve batarya kapasitesi gibi teknik özelliklerini öğrenmelisiniz.
  • Müzik seti yapısındaki pikap ve deck cihazlarının kaç watt ve ohm'luk hoparlörlerle kullanılacağını incelemelisiniz.