Sepetim

Geri Satıcı Açıklaması

Ultramag Manyetik kireç Önleyici 3/4 '' Bağlantılı için satıcı açıklaması
(#660015876)
Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz.
Günlük Su Üretimi 1500 lt
Ürün Tipi Su Saatine Monte
Giriş Suyu Basıncı 3 bar
Filtre Aşama Sayısı 10 üstü
Durum Sıfır
Su Kapasitesi 12 lt üstü
Garanti Süresi 3 yıl ve üzeri
Garanti Var, Devam Ediyor
Marka Yeni/Listede Olmayan Marka

Manyetik Kireç Önleyici Nedir?

Manyetik kireç önleyici içerisinden geçen kireçli sudaki molekülleri manyetik dalgalar ile parçalara ayırdıktan sonra tekrar birleşmelerine engel olan bir nevi su arıtma ve kireç önleme sistemine verilen isimdir.

Manyetik kireç önleyiciler, mıknatıslardan ortaya gelir ve mıknatısların ortaya getirdiği manyetik alandan geride bıraktığımız suyun birtakım fiziksel özellikleri değiştirmesine dayalı olarak fonksiyon görürler. Manyetik kireç önleyiciler, kristal yapı farklılığı sağlayarak sudaki çoğunluklu olarak tespit edilen bir kireç türü olan kalsit kristallerini aragonit kristallerine dönüştürür.

Koruma sağlanan tesisatlarda sıcaklığa bağlı olarak suda çözünmüş olarak tespit edilen, çökelmesi durumunda ise kalsit temelli sert bir kireç taşı yerine, tanecikler durumunda suyla taşınabilen aragonit temelli yumuşak bir kireç oluşumunu sağlamaktadırlar. Bu değişim neticesi olarak tesisatlarda kireç tabakası oluşmamaktadır.

Sudaki kireci önleme konusunda çokça tercih edilmektedir. Manyetik Kireç Önleyici Nasıl Çalışır? Manyetik Kireç Önleyici aparatın ortasından su geçmesi ile doğal bir manyetik alan oluşturmaktadır. Bu manyetik alandan geride bıraktığımız ve kireç ortaya getiren çözünmüş ve askıdaki mineraller, yoğun bir manyetik alana maruz kaldıklarından birtakım fiziksel değişikliklere uğrarlar. Su çok güçlü bir manyetik alan etkisinde kaldığında, içindeki negatif yüklü su molekülleri ve madensel kompleksler pozitif bir yüklemeye tabi tutulurlar.

Aynı zamanda, parametre yapıya sahip, uzun kristaller durumunda olan Aragonit kireç kırk kat parçalanarak pozitif yüklenir. Böylece aragonit parçacıkların birbirlerine yapışması ve tortu oluşturması engellenir. Manyetik Alandan büyülenen sudaki kireç, boru çeperlerine ve makinenizin metal aksamına yapışmadan su ile beraber atılır.

Manyetik Kireç Önleyici sistemin çalışma prensibi cihazımızın içinden geçen su, cihazdan geçmeden önce kireç şekli kristalize olup iğne uçlu görünümdedir. Kalsiyum ve Magnezyum molekülleri (-) ve (+) yüklü oldukları için, birbirlerini çekerek boru çeperlerinde kireç taşı oluşumunu sağlarlar. Manyetik kireç önleyici cihazımız minerallerin yüzey yüklerini ve yüzey aktifliğini değiştirerek de sistemdeki korozyon oluşumunu engeller. Manyetik kireç önleyiciler yaptıkları tüm işlevleri bir bakım onarım ve işletme giderlerine ihtiyaç duymadan yerine getirirler.

Manyetik Kireç Önleyici Montajı

1- Manyetik Kireç Önleyici Aparatı Cihazların herhangi bir bağlantı tarafı yoktur. Borulara istenilen yönde (su giriş ve çıkış tarafı) ve istenilen konumda (yatay ya da dikey) bağlanabilir. Manyetik Kireç Önleyici Montajı kısaca iki boru kesilerek araya yerleştirilmesi sonucu gerçekleştirilir. Musluk ve duş armatürü tip manyetik kireç önleyici ise musluk öncesine takılarak gerçekleştirilmektedir. Bina girişi veya Daire girişi manyetik kireç önleyiciler ise su sayacından hemen sonra takılmaktadır. Önemli püf nokta ise manyetik kireç önleyici takıldıktan sonra en az 40 cm düz gitmelidir.

Eğer bu mümkün değil ise manyetik kireç önleyici cihazların yanında spiral boru kullanılarak bu işlem sağlanmaktadır. Aynı sistem villa veya iş yerleri içinde kullanılabilir. Sanayi tip su barı yüksek olan yerlerde ise sanayi tip manyetik kireç önleyici montajını aynı adımlar izlenerek gerçekleştirilebilir. Manyetik Kireç önleyici takın ve eviniz iş yeriniz villanız için en mükemmel kireç önleyici sisteminden alın sizde rahatlığa kavuşun. Bakım gerektirmez. Maliyeti yoktur. Elektrik Gerektirmez. Su da biyolojik veya kimyasal veya radyoaktif değişiklik yapmaz. Tamamen Kuantum Fiziği (manyetik güc) ile kirecin uçlarını kırar ve toz duman eder. 6 ay içerisinde memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz. 10 yıl garanti kapsamı içerisindedir. 50 yıl ömrü vardır.

Manyetik Kireç Önleyici Çeşitleri Nelerdir?

Ultra manyetik kireç önleyici Villa tipi manyetik kireç önleyici Manyetik kireç önleyici yıkama topu Manyetik kireç önleyici ev tipi Güneş enerjisi manyetik kireç önleyici İçme suyu manyetik kireç önleyici Doğal manyetik kireç önleyici Bina girişi manyetik kireç önleyici Daire girişi manyetik kireç önleyici Sanayi Tipi Manyetik kireç önleyici Kireçli Suya Maruz Kalan Ürünlerde Görülen Arızalar; Makina?nın temizlik kalitesi düşmektedir. ?Kireçli su daha fazla deterjan kullanımına sebebiyet vermektedir. Ürünler sürekli bozularak makinalarda arızaya sebep olur. Makine daha fazla enerji harcamaktadır. Manyetik Kireç Önleyici Aparat Kullanmanın Faydaları Makineniz için herhangi bir kimyasal ürün kullanımına gerek kalmayacaktır. Kullanılmayan kimyasal ürünler sonucu maddi olarak tasarruf sağlamaktadır. Kireç oluşumunu engellediği için makine yerleştirilen deterjanın daha iyi performans sergilemesine yardımcı rol oynamaktadır.

Bu sebeple daha az deterjan kullanımı sağladığı gibi bulaşıklarınızı daha iyi yıkadığı bilinen bir gerçektir. ?Kireç önleyici sayesinde çamaşırlarınız kireçli suya oranla temiz ve daha kolay ütülenmesi ile kolayca farkı görebilirsiniz.

Kireçli su önleme manyetik kireç önleyici oldukça montajı kolay yapılan bir üründür. ?Manyetik kireç önleyici sayesinde bulaşıklar üzerinde herhangi bir kireç lekesi oluşmayacaktır. Dolayısıyla kireç lekelerini engelleyen özelliğe sahiptir.

Makinanız için tuz kullanımını azaltır.
Manyetik kireç önleyici aparat oldukça uygun fiyatlı ve bütçeye katkı sağlayan ekonomi dostudur. Manyetik kireç önleyici sayesinde artık çamaşırlarınızın kireçlenmeyeceği gibi ve makinenin çalışmasında herhangi bir zorlama olmadığını kısa süre içerisinde fark edebilirsiniz. Çünkü kireçli makine tıkandığı için çalışmakta zorlanır ve makine kullanılırken arıza verebilir . Oluşan bu sıkıntı sonucu manyetik kireç önleyici sayesinde kısa süre içerisinde son bulacaktır. Makinenizde herhangi bir kireçlenme olmayacak ve takviye ürün almanıza gerek kalmayacaktır.

Manyetik su arıtmayı araştırırsanız, Klaus Kronenberg'in çalışmalarına ilişkin referansları ve Eylül 1985'te IEEE İşlemleri Manyetik Alanlar'da yayınlanan "Manyetik alanların hareketli su üzerindeki etkilerine ilişkin deneysel kanıtlar" da öne sürülen iddiaları hemen bulacaksınız. İddialar şunları içerir: Tortu oluşumu miktarında üçte iki oranında azalma Tedavinin etkileri birkaç gün sürebilir

Daire, Konut, Sitelerde villa ve müstakil evler için Ultramag manyetik kireç önleyiciyi, dairelerin ana su girişi olan , su saatinin çıkışına monte edebileceğiniz gibi; site veya apartmanın ana su hattına da monte edebilrsiniz. Ana girişe takılmış olan Ultramag, evinizde bulunan çamaşır, bulaşık makinesi, kombi ( kullanım suyu hattı) , termosifon, varsa güneş enerjisi, duş sistemi , elektrikli su ısıtıcılar ve benzeri ev gereçlerini kirece karşı koruyarak, kullanım ömrünü uzatacaktır.

Tüm Açıklama

İncelediğiniz ürünle ilgili kullanıcı yorumları

İncelediğiniz Ürünün Yorumları

Ultramag Manyetik kireç Önleyici 3/4 '' Bağlantılı

Ultramag Manyetik kireç Önleyici 3/4 '' Bağlantılı

5.0
1 Kullanıcı Değerlendirmesi

t****r

01.08.2021

kaliteli ürün belli ediyor

01.08.2021

t****r

Kaliteli ürün kendini belli Ediyor

Geri Taksit Seçenekleri

İncelediğiniz ürünün taksit seçenekleri
Bireysel Kredi Kartları
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 115,00 TL 689,99 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
4 172,50 TL 689,99 TL
6 123,62 TL 741,74 TL
9 84,72 TL 762,44 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 115,00 TL 689,99 TL
9 78,97 TL 710,69 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 115,00 TL 689,99 TL
9 80,50 TL 724,49 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 123,62 TL 741,74 TL
9 84,72 TL 762,44 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 115,00 TL 689,99 TL
9 84,72 TL 762,44 TL
Worldcard Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızla (Anadolubank Worldcard dahil) yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
Bonus Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
Maximum İş Bankası Maximum ve Maximiles kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 ve 4 taksit, vade farkıyla 6, 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
CardFinans Finansbank ve Advantage kredi kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, vade farkı ile 6, 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
Axess Axess, Wings ve Free kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit, vade farkı ile 12 taksit uygulanmaktadır. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
Ziraat Bankası Ziraat Bankası Bankkartlarınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
Güvenli alışveriş
Ticari Kredi Kartları

Ticari kredi kartlarına 9 aya varan taksit fırsatı!

Ticari kredi kartınızla gıda, altın ve telekomünikasyon dahil tüm kategorilerdeki ürünleri 9 aya varan taksitle alabilirsiniz. Detaylı bilgi

Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 115,00 TL 689,99 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
4 172,50 TL 689,99 TL
6 123,62 TL 741,74 TL
9 84,72 TL 762,44 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 115,00 TL 689,99 TL
9 78,97 TL 710,69 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 115,00 TL 689,99 TL
9 80,50 TL 724,49 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 123,62 TL 741,74 TL
9 84,72 TL 762,44 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 230,00 TL 689,99 TL
6 115,00 TL 689,99 TL
9 84,72 TL 762,44 TL
Worldcard Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızla (Anadolubank Worldcard dahil) yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
Bonus Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
Maximum İş Bankası Maximum ve Maximiles kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 ve 4 taksit, vade farkıyla 6, 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
CardFinans Finansbank ve Advantage kredi kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, vade farkı ile 6, 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
Axess Axess, Wings ve Free kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit, vade farkı ile 12 taksit uygulanmaktadır. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
Ziraat Bankası Ziraat Bankası Bankkartlarınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
Güvenli alışveriş
Kredili Ödeme Seçenekleri

Alışveriş kredisi nedir, koşulları nelerdir?

 • Tek seferde yapacağınız 750 TL ile 15.000 TL arası alışverişlerinizde, sepet tutarınız kadar alışveriş kredisi kullanabilirsiniz.
 • 36 aya varan vade seçenekleriyle alacağınız alışveriş kredisi Külçe Altın - Külçe Gümüş hariç tüm kategorilerde geçerlidir.
 • Cep telefonu, tablet ve bilgisayar alışverişlerinizde kredi vade seçeneği 6 ay ile sınırlıdır.
 • Şubeye gitmeden ve sigorta masrafı olmadan alışveriş kredinizi anında alabilirsiniz.
 • Kredi son ödeme tarihine kadar oluşacak kredi faizinden kredi alan kişi sorumludur.

Alışveriş Kredisi nasıl kullanılır?

 • Ödeme ekranında yer alan "Alışveriş Kredisi İle Öde" butonuna tıklayın.
 • Sonraki adımda banka ekranına yönlendirileceksiniz.
 • Kredi tutarı ve vade sayısını belirledikten sonra kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Alışveriş kredisi onaylandıktan sonra, tutar GittiGidiyor havuz hesabına aktarılacaktır.

Önemli

 • Alışveriş kredisi koşulları ve kredinin değerlendirme süreci banka sorumluluğundadır. GittiGidiyor'un kredi değerlendirme sürecinde yer almaz.
 • Alışveriş kredisinin taksitlendirilmesi, taksit ödemesi ve krediyle ilgili diğer tüm işlemler ilgili banka üzerinden yürütülür.
 • Sipariş iptali veya ürün iadesinden sonra alışveriş kredisinden caymak isterseniz bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

6 Taksit x 115,00 = 689,99 TL

9 Taksit x 84,72 = 762,44 TL

9 Taksit x 78,97 = 710,69 TL

9 Taksit x 80,50 = 724,49 TL

9 Taksit x 84,72 = 762,44 TL

9 Taksit x 84,72 = 762,44 TL

Tüm Taksit Seçenekleri

Geri Kargo Bilgileri

İncelediğiniz ürünün kargo bilgileri

 • Satıldığı Bölge
 • Bartın
 • Gönderim Alanları
 • Tüm Türkiye'ye gönderilir.
 • Kargo Ücreti
 • Ücretsiz Kargo
 • Kargo Süresi
 • Saat 15:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir.
 • Kargo Şirketleri
 • Yurtiçi Kargo
Satıldığı Bölge
Bartın
Gönderim Alanları
Tüm Türkiye'ye gönderilir.
Kargo Ücreti
Ücretsiz Kargo
Kargo Süresi
Saat 15:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir.
Kargo Şirketleri
Yurtiçi Kargo
Çerez Kullanımı
Sitemizde sunulan özelliklerin ve sitenin işleyişi için bazı çerezlerin kullanılması teknik olarak zorunludur. Diğer bazı çerezler de sitemizi geliştirmek ve bizim tarafımızdan veya yetkili hizmet sağlayıcılarımız tarafından size ilgi alanınıza göre reklamların sunulması amacıyla kullanılmaktadır.
Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Çerez Politikasını inceleyebilirsiniz.
Kapat
Sayfa Başına Dön