GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Erkek Yağmurluk

kategorisinde 462 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yağmurluk

İster günlük kullanım, ister outdoor aktiviteler için olsun erkek yağmurluk modelleri birçok amaca hizmet eder. Kıyafetlerinizin yanı sıra telefon ve cüzdan gibi değerli eşyalarınızın ıslanmasını önler. Sportif aktiviteler esnasında koşulları iyileştirerek performansınızı destekler. Hem günlük hem de sportif kullanım için tasarlanan şık ve fonksiyonel spor erkek yağmurluk modelleri, görünüşünüzü en iyi şekilde tamamlar. Vintage erkek yağmurluk çeşitleri ise klasik bir tarz için mükemmeldir.

Yüksek Performanslı Kumaş Seçenekleri

Yağmurluk

Erkek yağmurluk modelleri, genellikle suya dayanıklı ve su geçirmez olmak üzere 2 tip kumaştan üretilir. Suya dayanıklı kumaş seçenekleri genellikle sınırlı miktarda suya dayanabilen, naylon veya polyester gibi su itici bir kaplama ile kaplanmış bir malzemedir. Şiddetli yağışlarda giymek için uygun değildir. Aşırı yağmur altında veya uzun süre yağmurda kalırsanız sızıntı yapması kaçınılmazdır. Erkek yağmurluk mont modelleri genellikle bu kategoride yer alır. Öte yandan, su geçirmez erkek yağmurluk çeşitleri suyun hiçbir koşulda içeri sızmayacağını garanti eder. Bunlar Gore-Tex, eVent, Tyvek, Hyvent gibi teknik kumaşlardan üretilir.

%100 Su Geçirmezlik

Yağmurluk

İdeal olarak, yağmurluklar için su geçirmez malzeme seçmek daha iyidir, ancak seçmeniz gereken su geçirmezlik derecesi büyük ölçüde yağmurluğunuzu kullanma amacınıza bağlıdır. Örneğin, outdoor aktiviteler içi üretilmiş yetişkin ya da genç erkek yağmurluk modellerinde genellikle 2, 2.5 ve 3 katmanlı gibi farklı tipler vardır. Bu yağmurluklar, standart bir lamine tabakanın yanı sıra membran tabakasına da sahiptir. İçi polar erkek yağmurluk gibi 3 koruma katmanına ek olarak ısı yalıtımına sahip modeller ise genellikle yağmurlarda çok yüksek derecede koruma sağlar. En temel seviyedeki şeffaf erkek yağmurluk ise tek katmanlıdır. Yağmurluğunuzu şehir içinde seyahat etmek ya da yürüyüşe çıkmak gibi rutin günlük aktiviteler için kullanmayı planlıyorsanız 2 katmanlı bir model seçebilirsiniz. 2.5 veya 3 katmanlı olanlar sırasıyla yüksek yoğun ve çok yüksek yoğun faaliyetler için daha uygundur ve standart erkek yağmurluk fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek fiyatlı olma eğilimindedir.

Geniş Renk ve Model Yelpazesi

Yağmurluk

Hem kapüşonsuz hem de kapüşonlu erkek yağmurluk çeşitleri söz konusu olduğunda, stilinizi tamamlayacak renk ve desen çeşitliliğine sahip yüzlerce model arasından seçim yapabilirsiniz. Sarı erkek yağmurluk ile çarpıcı ve dikkat çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Su sporu aktiviteleriniz için balıkçı erkek yağmurluk çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte tasarımdaki bazı detaylar yağmurluğunuzu en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, telefonunuzu, cüzdanınızı ve anahtarlarınızın yağmurdan korumak içi bir veya daha fazla iç cebe sahip bir siyah erkek yağmurluk satın almak isteyebilirsiniz. Yağmur mevsimi boyunca veya yürüyüş yaparken, yağmurluklarınızı omuz çantanıza veya sırt çantanıza koymanız gerekebilir. Büyük ve ağır bir yağmurluk taşımak aktivite performansınızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle hafif ve kompakt bir ince erkek yağmurluk daha iyi bir seçim olabilir. Standart renkli erkek yağmurluk modellerini giysilerinizle kolay bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Daha çarpıcı bir görünüm için mor erkek yağmurluk çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Nötr bir eşleştirme için gri erkek yağmurluk çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Montlar için de Erkek Mont kategorimizi ziyaret edebilir, parka seçeneğini Erkek Parka kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Kaliteden Ödün Vermeyin

  • Bel boyu daha kısa olan kanguru erkek yağmurluk daha şık görünür, ancak yağmurluk uzunluğu genellikle amaca veya nasıl kullanacağınıza bağlıdır.
  • İşe ya da okula gitmek için yağmurluk arıyorsanız, ideal olarak trençkot stili gibi orta ya da uzun erkek yağmurluk tercih edebilirsiniz.
  • Yağmurluğunuzu çok sık giymeyi planlıyorsanız, en iyi erkek yağmurluk markaları tarafından üretilmiş kaliteli bir yağmurluğa yatırım yapmak isteyebilirsiniz.
  • Yağmurluğunuzun hemen hemen tüm kıyafetlerinize uyum sağlaması için siyah, gri, bej ve beyaz beyaz erkek yağmurluk gibi nötr tonlardan seçim yapabilirsiniz.
  • Daha şık bir görünüm için koyu mavi erkek yağmurluk ve kırmızı erkek yağmurluk gibi sofistike renkleri tercih edebilirsiniz.

Bunlara Dikkat Edin

  • Kamuflaj erkek yağmurluk gibi yüksek yoğunluklu aktiviteler için bir yağmurluk seçerken, hava sirkülasyonu sağlamak adına havalandırma sistemine sahip modelleri tercih edin.
  • Fermuarlı koltuk altı havalandırma delikleri gibi çeşitli stiller arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Bisiklet sürme gibi aktiviteler sırasında yağmurda tam koruma sağlamak için bilek kapakları olan bir yağmurluk seçin.
  • Beden seçiminde, yağmurluğunuzu dış giyim olarak çeşitli giysi katlarının üzerine giyeceğinizi unutmayın.
  • Hareketlerinizi kısıtlamaması için çok gevşek ya da çok sıkı olmayan bir model seçmemeye dikkat edin.