GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Erka

markasında 39 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Manulel ve dijital tansiyon aletleri ile beğeni toplayan bir marka olan Erka, özellikle profesyonel medikal sektörlerinin en çok tercih edilen sağlık markaları arasında yer alıyor. Erka tansiyon aleti çeşitlerini pek çok hastanede ve sağlık kuruluşunda görebilir, siz de evinizde kendi tansiyonunuzu kendiniz ölçmek isterseniz GittiGidiyor üzerinden Erka ürünlerine erişebilirsiniz.

Erka Manuel Tansiyon Aleti Çeşitleri

Erka manuel tansiyon aleti çeşitleri, özellikle doktor, hemşire, sağlık kuruluşu çalışanları ve tıp öğrencileri tarafından güvenilir olarak kullanılan bir cihazdır. Sağlıklı bir tansiyon ölçümü için uzmanlar, dijital tansiyon aletlerinden ziyade manuel tansiyon aletlerini tavsiye ederler. Daha net ve detaylı bir ölçüm vadeden Erka medikal tansiyon aletleri, yetişkinlerde kullanıma uygun olmakla birlikte kaliteli bir kullanım vadeder. Tansiyon cihazındaki manşon kısmı kancalı olduğu için ölçüm için kol şişirildiği zaman manşon basınç ile gevşemez, pratik ve zahmetsiz bir kullanım sunar. Tek taraflı steteskobu ve ölçüm cihazı da içinde bulunan bu ürün ile evde hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin tansiyonunu ihtiyaç duymanız halinde destek almadan ölçebilirsiniz. Ayar vida kutusu ile birlikte gönderilen Erka tansiyon aleti, yeşil deri çantası sayesinde maksimum korunaklılık sağlamaktadır.

Erka Mekanik Tansiyon Aletleri

Steteskoplu Erka mekanik tansiyon aleti çeşitleri de en az manuel tansiyon aletleri kadar kullanışlı ve pratik ürünlerdir. Erka dijital tansiyon aletinden ziyade daha iyi ölçüm yapan manuel ve mekanik modellere yoğunlaşmıştır. Bu bağlamda Erka mekanik tansiyon aleti, kendiliğinden steteskoplu ve manşonsuz özelliği ile daha hafiftir, böylece manevra edilmesi ve hastanın koluna takılması daha basit bir hal alır. 56 mm manometre çapı, tek hortumlu bağlantı özelliği ve 13x47 santimetrelik sarı yapışkan manşeti ile tek elle dahi rahatlıkla kullanılabilen Erka mekanik steteskoplu tansiyon aleti modelleri, özellikle yeni nesil hastane ve tıp merkezlerinde sıklıkla başvurulan ürünlerdendir. Bu tansiyon aletinin değiştirilebilir olan manometresi, hem sağ hem sol kolda kullanılabilme olanağı sunmaktadır. 10 yıla kadar kullanım ömrü vadeden bu ürünler, satıcıdan satıcıya göre değişen garanti sürelerine de sahiptir. Siz de tansiyon aleti alışverişinizi GittiGidiyor ayrıcalıkları ile buradan yaparak bütçe dostu bir satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Tansiyon Ölçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Doğru bir şekilde tansiyon ölçmenin pek çok kritik püf noktası vardır. Ölçümü net ve doğru bir biçimde alabilmek için kullanılan tansiyon aleti kadar başvurulan yöntem de önemlidir. Öncelikle ölçüm sırasında hastanın konuşmuyor olması, olabildiğince rahat bir konumda bulunması ve normal nefes alıp veriyor olması gerekir. Tansiyonun hangi koldan ölçüldüğü esasında önemli değildir; önemli olan, cihazın ve manşonun kalp hiazasında her almasıdır. Daha net bir sonuç için ölçümden önce kahve, çay gibi kafein barındıran ürünler tüketilmemeli, tansiyonun anlık olarak farklı metriklerde çıkma riski oluşturulmamalıdır. Bunlara ek olarak kıyafet üzerinden yapılan ölçümlerin doğru olmayacağını da belirtmek gerekir. Markanın tüm tansiyon cihazlarına Erka Tansiyon Aleti sayfası üzerinden erişebilir, diğer markaların tansiyon aletlerine ise Tansiyon Aleti kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.