GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ağda

kategorisinde 3686 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ağda

Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan en eski ve etkili çözümlerden biridir. Ağda ürünleri doğru kullanıldığında, istenmeyen tüylerin vücuttaki varlığını birkaç haftalığına sonlandırır ve ciltte herhangi bir probleme neden olmaz. Ancak ağda ürünlerinden en etkili sonucu alabilmek için, cilt tipine ve hassasiyetlerine göre ürün seçimi yapmak gerekir. Ağdaların kullanım şekli ve formları da her üründe farklılık gösterebilir. Siz de ağda fiyatları ve çeşitleri arasından kendinize kullanımı en kolay gelen ürünleri tercih edebilir, cilt tipinizi göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

Ağda Çeşitleri Nelerdir?

Ağda

Ağda markaları, farklı cilt tipleri ve vücut bölgeleri için özel ürünler sunar. Çam sakızı ağda, ağda çeşitlerinin en eskisidir. Şeker ve limon suyu kullanılarak hazırlanan bir formüle sahip olan çam sakızı ağdaların, ağda işlemi konusunda tecrübesiz kullanıcılar tarafından uygulanması tavsiye edilmez. Sir ağda çeşitleri, çam sakızı ağdaların aksine şeker kullanılmadan ve kaynatılmadan hazırlanır. Kalıp ağda, konserve ağda ve granül ağda çeşitlerinin büyük çoğunluğu, ısıtıcı bir hazne ile birlikte kullanılır. Kartuş ağda çeşitleri de ısıtılarak kullanılır ancak bu tip ürünler bir spatula gerektirmeden doğrudan cilde uygulanabildiği için kullanım kolaylığı sunar. Isıtılarak kullanılan ağdalar, genellikle ılık ağda olarak adlandırılır. Kalem ağda çeşitleri, dar ve uygulama yapması zor olan bölgelerde tercih edilir. Bir ağda bandına ihtiyaç duyulmadan kullanılabilen ağdalar ise soyulabilen ya da siyah ağda olarak adlandırılır.

Ağda Nasıl Kullanılır?

Ağda

Ağdaların büyük çoğunluğu, ısıtıldıktan sonra bir spatula yardımıyla vücuda sürülür ve ağdanın üzerine bir bant yapıştırılır. Ağdanın tüylerin çıkış yönüne doğru sürülmesi, ağda bandının ise bu yönün tersine doğru çekilmesi gerekir. Kartuş ağdaları sürmek için spatulaya ihtiyaç duyulmaz. Soyulabilen ağda çeşitleri ise direkt olarak vücuda sürüldükten sonra bir ucundan çekilerek kullanılabilir. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, daha fazla ağda ürününü Ağda Ürünleri kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Ağda Nasıl Seçilir?

Ağda

Ağdalar, farklı cilt tipleri ve hassasiyetlerine göre gruplandırılır. Pudralı ağda çeşitleri, hassas ciltler ve bölgeler için uygundur. Özellikle yüz veya genital bölge gibi vücudun hassas bölümlerine ağda uygularken tüm vücut için kullanılan ağdalar yerine özel ürünler tercih edilmelidir. Ağda ve ağda seti markalarının büyük çoğunluğu ürünlerini vücut bölgelerine ve cilt tiplerine göre kategorize ettiği için, ihtiyacınız olan ürünleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Kullanacağınız ağdanın vücudunuzda herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmadığından emin olmak için, uygulama öncesinde ağdayı vücudunuzun küçük bir bölümünde deneyebilirsiniz.

Ağda Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Ağda, cildi istenmeyen tüylerden arındırma yöntemleri içinde en uzun ömürlü kullanım deneyimi sunan çözümlerden biridir.
  • Ağda ürünleri doğru kullanıldığında, jilet ve tüy dökücü kremlere kıyasla batık ve kıl dönmesi oluşumunu daha kolay engellemenize yardımcı olur.
  • Ağda, vücudun tüm bölgelerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için oldukça ekonomik ve pratik bir çözümdür.
  • Sir ağda çeşitleri, doğru ve düzenli kullanımda istenmeyen tüyleri azaltmakta da etki gösterir.
  • Farklı cilt tiplerine uygun ağda seçenekleri olduğu için, her kullanıcı kendi cildine uygun bir ağda çeşidini rahatlıkla bularak sorunsuz uygulama gerçekleştirebilir.

Ağda Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ağda uygulanacak cildin mutlaka temizlenmiş ve kurutulmuş olması gerekir.
  • Her ağda türü vücudun her bölgesinde kullanıma uygun olmadığı için, ürünlerin kullanım talimatlarına harfiyen uyulmalı ve bölgeye uygun ağda seçimi yapılmalıdır.
  • Cilt sağlığını korumak ve tahriş oluşumunu engellemek için, seçtiğiniz ağdanın cilt tipinize uygun olduğuna emin olmalısınız.
  • Çok sıcak ağda ciltte kızarıklık ve leke bırakabileceği için, kullandığınız ağdanın cildinize uygulanabilecek ölçüde soğuduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Ağda sonrasında cildinizi tüm kalıntılardan arındırmalı ve ölü hücrelerden temizlenmiş cildinizi derinlemesine nemlendirmelisiniz.