GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ağda Ürünleri

kategorisinde 8428 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ağda Ürünleri

Ağda ürünleri, vücudu istenmeyen tüylerden arındırarak pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak için kullanılan en etkili ve pratik çözümlerden biridir. Jilet ve tüy dökücü kremlere kıyasla ağda ürünleri kullanıldığında, tüylerin tekrar uzama süreci daha uzundur. Ancak ağda ürünlerinin doğru şekilde kullanılması, cildi tahriş oluşumlarından korumak açısından büyük önem taşır. Ağda ürünleri markaları, farklı cilt hassasiyetlerine ve vücut bölgelerine göre gruplandırılan çeşitli ürünler sunar. Siz de ağda ürünleri fiyatları ve çeşitleri arasından kullanımını en kolay ve etkili bulduğunuz ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ağda Ürünleri Nelerdir?

Ağda Ürünleri

Ağda ürünleri içerikleri ve formları açısından birçok farklı çeşide ayrılır. Sir ağda ürünleri, kartuşlu ya da makineli tasarımlarla üretilebilir. Kartuşlu sir ağdalar, kartuşun yerleştirilerek ısıtılabileceği bir cihazla birlikte kullanılır. Kartuşun ucu, çevrildikçe dönen bir plaka kullanılarak tasarlanır. Bu sayede ağdayı doğrudan vücudunuza sürebilir ve ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Ağda vücudunuza uygulandıkça plaka döner ve kartuşta bulunan sıvı formdaki ağda tekrar plakaya yapışır. Makineli ağdalarda ise, ağda granüllerini ısıtarak sıvı hale dönüştürmeye yarayan bir hazne bulunur. Partiküller halinde aldığınız ağdayı bu haznede sıvılaştırabilir ve bir spatula yardımıyla vücudunuza sürebilirsiniz. Ağda setlerinin büyük çoğunluğunda, spatula ve ağda bandı da bulunur.

Ağda Ürünleri Ne İşe Yarar?

Ağda Ürünleri

Sir ağda, klasik ağda ürünlerinin aksine şeker içermeyen bir formüle sahiptir. Bu sayede düzenli kullanımda vücuttaki tüyleri azaltmada ve kıl köklerinin zayıflamasında etki gösterir. Ağda ürünleri sayesinde vücudunuzda pürüzsüz bir görünüm elde edebilir, tek bir uygulamadan sonra birkaç hafta boyunca herhangi bir işlem yapmaya gerek duymazsınız. Vücuda ağda uygulamak, cildin üst tabakasında biriken ölü hücreleri arındırarak cilt sağlığını da olumlu anlamda etkiler. Ağda ürünleri doğru ve düzenli kullanıldığında, kıl dönmesi ve batık oluşumlarının da azalmasına yardımcı olur.

Ağda Ürünleri Nasıl Seçilir?

Ağda Ürünleri

Ağda ürünleri kullanılacakları bölgelere göre farklı çeşitlere sahiptir. Pudralı ağdalar, özel ve hassas bölgeler için kullanılır. Peeling etkili ağda granülleri tüm vücutta kullanılmaya uygundur. Bazı ağda çeşitlerinde cildi yatıştıran doğal içerikler bulunur. Bu tip ürünler, hassas ya da alerjiye yatkın ciltlere uygun olarak üretilir. Ağda ürünlerini seçerken ağda işlemi uygulayacağınız bölgeleri göz önünde bulundurmalı ve cilt tipinize uygun ürünlerden yana tercih yapmalısınız. Aksi takdirde cildinize zarar verebilir ya da yıpratabilirsiniz. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, daha fazla ağda ürününü ve epilatör çeşitlerini Ağda kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Ağda Sonrası Bakım Ürünleri Kullanmanın Avantajları

  • Ağda sonrası cilt bakımı uygulamak, cildinizin tahriş ve yara olması ihtimalini en aza indirir.
  • Ağda sonrası bakım ürünleri yardımıyla cildinizde sivilce oluşması riskini azaltabilir, ilgili bölgelere soğuk pres uygulayarak yanma hissini sona erdirebilirsiniz.
  • Ağda ürünleri cildinizde doğal bir peeling etkisi yarattığı için, ağda sonrası bakım ürünleri kullanarak cildinize nem takviyesi uygulamanız büyük önem taşır.
  • Güneş faktörü içeren ağda sonrası bakım ürünleri, ağda nedeniyle hassaslaşan cildinizde güneş lekeleri ve kızarıklıklar oluşmasını önlemenize yardımcı olur.
  • Ağda sonrası bakım ürünleri, cildinizde ağda nedeniyle oluşabilecek kararmaları önlemekte de etkilidir.

Ağda Ürünleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ağda yapacağınız bölgeler temiz ve kuru olmadığı takdirde, kullandığınız ürünlerden yeterli verim almanız zorlaşır.
  • Dilerseniz ağda yapacağınız bölgeye ince bir tabaka halinde pudra sürerek tüylerinizin ağda ürünlerine daha kolay yapışmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ağda ürünlerinin tümünü, tüylerinizin çıkış yönünün tersine doğru kullanmalısınız.
  • Ağda ürünlerini kullandıktan sonra ilgili bölgeleri tümüyle ağdadan arındırmalı ve cilt sağlığınızı korumak için bu bölgelere nemlendirici uygulamalısınız.
  • Kullandığınız ağda bantlarının boyutunu ağda işlemi uygulayacağınız bölgelere göre belirlemelisiniz.

GittiGidiyor BLOG

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Sir ağdadan ağda makinelerine, tüy dökücü kremlerden lazer epilasyon cihazlarına; evde ağda yapmak için bilmeniz gereken tüm detaylar burada!

DEVAMINI OKU
Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

İstenmeyen tüyleri yok etmeyi kolaylaştıran tüy dökücü kremler, hijyeni sağlamada önemli bir yer taşıyor. Peki kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin ihtiyaç duyduğu bu ürünler nasıl kullanılmalı? Yanıtlar bu yazımızda!

DEVAMINI OKU
Bacaklarınızı Güzelleştirecek 15 Ürün

Bacaklarınızı Güzelleştirecek 15 Ürün

Capcanlı ve pürüzsüz bacaklara sahip olmayı kim istemez? O zaman bacak canlandırıcı kremlerden masaj aletlerine, bacak fondötenlerinden spor ekipmanlarına; bacak bakımınız için bu 15 ürüne mutlaka göz atın!

DEVAMINI OKU