GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Epilasyon, Ağda

kategorisinde 10114 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Epilasyon, Ağda

Kişisel bakımın önemli bir parçası olan istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu bulunuyor. "Epilasyon" terimi ise genel anlamda istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinin bütünü anlamına geliyor. Vücutta; kollarda, bacaklarda, yüzde ve genital bölgede bulunan tüyler belirli yöntemler sayesinde gideriliyor. Her bir yöntemin kendine özel uygulama şekilleri bulunuyor. Vücut tüylerinin sıklığı, tüylerin çıkış süreci, uygulama yapılacak bölge epilasyon yöntemini seçerken belirleyici rol oynuyor. Sizin için en uygun epilasyon türüne karar verdikten sonra doğru epilasyon ürünleri ile kişisel bakımınızı sağlayabilirsiniz.

Geleneksel Yöntem Olan Ağda ile Epilasyon

Epilasyon, Ağda

Ağda ile epilasyon en çok bilinen ve çok eski zamanlardan bugüne hala sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkıyor. Ciltte sağladığı uzun süren pürüzsüzlük hissi ve ekonomik bir çözüm oluşu nedeniyle birçok kişinin başvurduğu bu yöntem, cilt bakımında düzenli kullanım sayesinde tüylerde azalma görülmesine yardımcı oluyor. Ağda, kimi doğal malzemelerle ya da bu işlem için özel olarak geliştirilen içeriklerle cilt üzerine direkt uygulanan yapışkan bir madde olarak hazırlanıyor. Ağda bezi, spatula gibi ağda ürünleri yardımıyla cilt üzerindeki tüylerin giderilmesi sağlanıyor. Vücudun farklı bölgelerinde kullanılmak üzere birçok ağda çeşidi bulunuyor. Hassas bölgeler için pudralı ağdalar acı hissini azaltmaya yardımcı oluyor. Boncuk ağda, sir ağda ya da ılık ağda gibi ürünler en çok tercih edilen ağda çeşitlerinin başında geliyor.

Epilatör Cihazı ile Epilasyon Yöntemi

Epilasyon, Ağda

Epilatörler de ağda gibi, tüyleri kökünden alarak uzun süreli pürüzsüzlük sağlamayı vadeden epilasyon aletleri olarak öne çıkıyor. Epilatör üzerinde bulunan belirli sayıdaki cımbızlar çalışma sırasında açılıp kapanarak cilt yüzeyindeki tüyleri çekiyor. Epilatör kullanmanın bir avantajı da çok kısa tüyler üzerinde bile etkili bir şekilde çekim yapabilmesi oluyor. Bu epilatör de belirli bir kullanım sonrası tüyleri azaltma ve zayıflatma yönünde başarı sağlayabiliyor. Epilatör cihazlarının birçok türü bulunuyor. Şarjlı, duşta da kullanıma olanak tanıyan ıslak ve kuru epilasyon sağlayan modellerin yanı sıra cilde masaj yapan, ölü derileri gideren başlıklar içeren birçok ürün çeşidi kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Epilatör cihazlarının vücudun farklı bölgelerinde kullanılmak üzere geliştirilen özel başlıkları ve hızlı bir epilasyon için tıraş başlıkları da bulunabiliyor.

IPL Lazer Epilasyon Yöntemi

Epilasyon, Ağda

IPL (Intense Pulsed Light) "Yoğunlaştırılmış atımlı ışık" teknolojisi epilasyon yöntemlerinin fazlasıyla geliştiğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Bu teknoloji cilt üzerinde ışık atışları yapılarak istenmeyen tüylerden çok uzun süre, kalıcı olarak kurtulmayı hedefliyor. IPL epilasyon yöntemi, lazer markaları tarafından geliştirilen özel cihazlar sayesinde ev ortamında kullanıma uygun hale gelmiş bulunuyor. Cihazlar uygulama yapılacak kişinin ten rengini belirleyerek kişiye özel atış yapılmasını sağlıyor. Kablolu ve kablosuz kullanımın yanı sıra vücut kıvrımlarına uyum sağlayan IPL lazer cihazı fiyatları5r4, değişen aralıklarla lazer deneyimini ev konforuna taşıyan ürünler olarak öne çıkıyor.

Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

  • Düzenli yapılan epilasyon vücutta oluşabilecek istenmeyen kokuların önüne geçmeye yardımcı olur.
  • Tüyleri kökünden alan veya kıl köklerini hedefleyen epilasyon yöntemleri belirli bir süre sonra tüylerde kalıcı bir azalma görülmesine olanak tanır.
  • Epilasyon yöntemleri cilt üzerinde biriken ölü derileri gidererek peeling etkisi sağlar.
  • Epilatör cihazlarında bulunan masaj başlıkları kan akışını hızlandırır.
  • Düzenli epilasyon ve cilt bakımı cildin çok daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Epilasyon Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Epilatör cihazı kullanıyorsanız makineyi ileri-geri hızlıca hareket ettirmek yerine yavaşça tek bir yönde kullanın.
  • Epilasyondan önce cildi ve tüy köklerini rahatlatmak için ılık bir duş alın.
  • Kısıtlı zamanınız varsa hızlı bir uygulama yapan jilet ya da tıraş başlıklarından yardım alın.
  • Isıtılarak kullanılan bir ağda tercih ettiyseniz uygulamaya başlamadan önce ağdanın ısısını cildinizin üzerinde deneyerek kontrol edin.
  • Epilasyon sonrası cildi sakinleştirmek için uygun nemlendiriciler kullanın.

GittiGidiyor BLOG

Epilasyon Aleti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epilasyon Aleti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişisel temizliğinize özen göstererek kendinizi her gün bakımlı ve güzel hissetmek istiyor ama bunun için hangi epilasyon aletini seçeceğinize karar veremiyor musunuz? O halde doğru adrestesiniz. Epilasyon ile ilgili tüm sorularınızın cevapları bu yazıda!

DEVAMINI OKU
Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

İstenmeyen tüyleri yok etmeyi kolaylaştıran tüy dökücü kremler, hijyeni sağlamada önemli bir yer taşıyor. Peki kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin ihtiyaç duyduğu bu ürünler nasıl kullanılmalı? Yanıtlar bu yazımızda!

DEVAMINI OKU
Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Sir ağdadan ağda makinelerine, tüy dökücü kremlerden lazer epilasyon cihazlarına; evde ağda yapmak için bilmeniz gereken tüm detaylar burada!

DEVAMINI OKU