GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Piyano, Klavye

kategorisinde 936 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Piyano, Klavye

Özellikle duygusal ve caz müziğin vazgeçilmezi olan piyano en sevilen ve öğrenme girişiminde bulunulan enstrümanlardan biridir. Org ise başta stüdyo çalışmaları ve müzik etkinlikleri olmak üzere birçok alanda önemli bir yere sahiptir. Teknik farklılıklar gösteren ve farklı metotlara sahip olan org ile piyanoyu çalma tekniklerini anlatan kitapların yanı sıra çeşitli org ve piyano modelleri ile aksesuarları GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.

Piyano ve Org Öğrenmeyi Kolaylaştıran Kitaplar

Piyano, Klavye

Her enstrümanın farklı bir çalışma prensibi vardır. Buna bağlı olarak ses çıkarma teknikleri aynı değildir ve bu nedenle bir enstrümanı çalabilmek için o enstrümana özgü tekniklere hakim olmak gerekir. Piyano çalması zor gibi gözükse de gerekli bilgiler edinildiği takdirde kolayca kavranabilir. Piyano kitabı modellerinde temelden başlanarak etkili eğitim teknikleri sunulur. Piyanonun tuşlarına nasıl basılması gerektiğinden farklı seslerin nasıl elde edilebileceğine kadar her detaya bu kitaplarda yer verilir. Bu kitaplar sayesinde öğrenebileceğiniz piyano metodu ile piyano çalmak önemli oranda kolaylaşır. Klavye içeriği ile özel sesler çıkarabilen org da org öğrenme kitabı çeşitleriyle kolayca öğrenilebilir. Org metodu bu kitaplarda kapsamlı bir şekilde açıklanır ve böylece sahip olunan müzik bilgisine bağlı olarak kısa sürede seri şekilde org çalabilirsiniz.

Org ve Piyano Modelleri

Piyano, Klavye

Profesyonel olarak ilgilenebileceğiniz gibi hobi olarak da çalabileceğiniz org ve piyanolarda her seviyeye uygun seçenekler vardır. Daha basit yapı ve az tuş içeren orgların yanı sıra gelişmiş org modelleri göze çarpar. Adaptör dışında pille uzun süre çalışabilen orglar taşınabilme imkanına sahiptir. Ses kaydı ve hafızaya alma fonksiyonları orgları daha kullanışlı kılar. Daha birçok özelliğe sahip orglarda geniş seçenek şansı vardır. Stüdyoların olmazsa olmazı klavye modelleri özel ayarları ile yüksek kaliteye sahip ses kaydı elde edilmesini sağlar. Çok sayıda demo ve polifoni içeren piyano modellerinde otomatik akor, harici bağlantılar, çoklu kayıt gibi ekstra özellikler yüksek memnuniyet vadeder. Org, klavye ve piyanolardaki çok sayıda seçenek tercih yaparken avantaj sağlar. Org, klavye ve piyano markaları arasında Yamaha ve Casio markalarının ürün seçenekleri öne çıkar.

Enstrümanlara Dair Kullanışlı Aksesuarlar

Piyano, Klavye

Org sahiplerinin müzik aletini rahatça taşıyabilmeleri ve muhafaza edebilmeleri için org kılıfı seçenekleri vardır. Farklı boyut ve modeldeki orglara uygun kılıf seçenekleri değerlendirilebilir. Bu kılıflar klavyeler için de kullanılabilir. Piyano çalarken oturmak gerektiği için ihtiyaç duyulacak ürünlerden biri de taburedir. Sandıklı tabure modellerinde piyano çalarken kullanılan aksesuar ya da kitap gibi nesneler muhafaza edilebilir. Seviyesi kişiye göre ayarlanabilen tabure modelleri ile de piyano çalmak için konforlu bir ortam oluşturulabilir. Aktif kabinler ile ses kalitesini yüksek düzeylere çıkarmak mümkündür. Kurulumu kolay org standları ise çalmayı daha kolay ve keyifli hâle getirir, istenilen yüksekliğe de ayarlanabilir.

Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Çocuklara özel hazırlanan eğitici kitaplar renkli çizim ve bulmacalarla ilgi çekici hâle getirilmiştir ve piyanoyu daha da sevdiren özelliktedir.
  • Piyanoda çalınabilecek kolay şarkıların yer aldığı kitaplar yeni başlayanlar için oldukça faydalı olabilir.
  • Notaları renklerle eğlenceli bir şekilde öğreten kitaplar eğitmenlerin de derslerinde tercih edebileceği niteliktedir.
  • Piyanoda çalınabilecek farklı tür şarkıları içeren kitaplar bilgileri pekiştirmek için önemli destek sağlar.
  • Org ile piyano teknik anlamda farklı olduğu için piyano çalmak isteyen kişilerin orgla başlaması doğru bir tercih olmayabilir.

Bu Noktalara Dikkat

  • Piyanoya ek olarak caz müziğe ilgi duyanlar için özel caz eğitimi veren kitaplar mevcuttur.
  • Eğitim kitaplarıyla beraber CD de içeren setler uygulamalı eğitim fırsatı sunduğu için oldukça verimli olabilir.
  • Piyanoda siyah rengin yanı sıra beyaz renk seçeneği de vardır.
  • Dokunmatik ekrana sahip org ve klavye modelleri ekstra kullanım rahatlığı sağlayabilir.
  • Org, klavye ve piyano fiyatları konusunda bol seçenek söz konusudur ve her bütçeye uygun modeller mevcuttur.