GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Enstrüman

kategorisinde 87063 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Enstrüman

Farklı müzik tarzlarına ve stillerine uygun çalgı aletleri bulunabilmesi müzikseverleri memnun ediyor. Yaylı, vurmalı, üflemeli, telli vb. kategorilerde üretilen enstrüman çeşitleri farklı profesyonellik seviyelerine, ilgi alanlarına, tarzlara da hitap ediyor. Çalgı aletlerinin yapıları, boyutları, ağırlıkları, tasarımları, ses nitelikleri farklılık gösteriyor. Örneğin yaylı çalgılardan olan kemanların üretiminde kullanılan ağaç türü, tel, cila tipi aynı görünümdeki müzik aletlerinin farklı sesler çıkarmasını sağlayabiliyor. Bununla birlikte ürünlerin ekipman ve aksesuarları farklı materyallerden üretilebiliyor. Örneğin gitar ve keman gibi enstrümanların akort burguları sert plastik, ahşap ya da metal malzemeden üretilmiş olabiliyor. Enstrüman fiyatları da bu tür kalite, aksam malzemesi, ana materyal, profesyonellik düzeyi, dizayn gibi belirleyenlere göre çeşitleniyor.

Farklı Beklentilere Uygun Enstrüman Çeşitleri

Enstrüman

Bilindiği üzere, oldukça geniş bir müzik enstrümanı çeşitliliği mevcuttur. Farklı kategorilere ayrılan çalgı aletleri kendi içerisinde de çeşitlenir. Bölgesel, yerel, popüler, Batı, etnik de dahil büyük bir enstrüman listesi bulunduğundan müzikseverler ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun çalgı aletini kolaylıkla bulabiliyor. Örneğin telli çalgılar arasında yer alan bağlama da kendi içerisinde cura, tambura gibi farklı çalma deneyimi ve ses çıkışı sunan çalgıları barındırıyor. Keman ailesinden olan viyola çeşitleri, kontrbas ve çello modelleri farklı özelliklerle harmanlanıyor ve sizlere ulaşıyor. En yaygın biçimde tercih edilen enstrümanlardan olan gitarların da elektro gitar çeşitleri, klasik gitar modelleri, bas gitar serileri kolaylıkla bulunabilenler arasında yer alıyor.

Çocuk ve Yetişkinlere Özel Enstrüman Aletleri

Enstrüman

Enstrüman aletleri çocuk, genç ve yetişkin kullanıcılar hesap edilerek tasarlanıyor. Üretim ve tasarım aşamalarında çocuk, genç ve yetişkinlerin farklı fiziksel yapıda olmaları göz önünde bulunduruluyor. Örneğin çocuk gitarları miniklerin ortalama el, parmak, kol ve gövde boyutları temel alınarak geliştiriliyor, böylece küçükler akort basarken, perde değiştirirken vb. süreçlerde zorlanmıyor. Bu da enstrüman öğrenimini de kullanımını da kolaylaştırması bakımından önemli oluyor. Bununla birlikte sağ elde kullanıma uygun tasarlanmış olan çalgı aletlerinin sol el için uygun olanları da bulunabiliyor. Bu anlamda örneğin solak olanların solak gitar çeşitlerine yönelmesi mümkün oluyor. Çocuk piyanosu, elektronik tuşlu çocuk orgu modelleri çocukların hem eğlenmesi hem de küçük yaşta tuşları ve sesleri tanımayı öğrenmesi bakımından işlevsel olurken melodika, flüt gibi müzik aletleri de üflemeli çalgılara yeteneği olan minikleri sevindiriyor.

Ses ve Tasarım Bir Arada

Enstrüman

Enstrüman markaları gerek ses gerek dizayn anlamında farklılık içeren ürünleri kullanıcılarla buluşturuyor. Özel tasarım enstrümanlar şık, farklı ve estetik bir görüntü sunuyor. Ahşap gövdeli enstrümanlarda kullanılan ağaç çeşitleri satın alımda belirleyici olabiliyor. Profesyonel piyano çeşitleri de farklı renk ve destek aksesuarları ile konforunuzu artırması bir yana tarzınızı dışa vurmanıza olanak tanıyor. Örneğin renk çeşitliliği ile üretilen piyanolar mat ya da parlak tonlarda olabiliyor. Çocuklar için enstrüman çeşitleri eğlenceli, sade, özel figürlü ve temalı olabiliyor. Ürünler ile bir arada ya da haricen satışa sunulabilen aksesuarlar enstrüman ile uyumluluk gösteriyor. Örneğin açık renkli melodikanız için beyaz melodika hortumu satın alabilir ya da siyah piyano için siyah piyano taburesi tercih edebilirsiniz.

Enstrüman Satın Alma Önerileri

  • Çocuk ve yetişkinlere özel üretimleri olan modellerden uygun olanları tercih edin.
  • Akort ekipmanları ile akort yapma sürecini daha kolay çözümleyebilirsiniz.
  • Enstrümanlar ile birlikte özel koruma çanta ve kılıfları da almayı ihmal etmeyin.
  • Kaliteli kasa, sap ve gövde tasarımlı ürünlerin daha iyi ses ve uzun süre kullanım vadettiğini aklınızda bulundurun.
  • Enstrüman temizleme ekipmanlarını da ürün ile birlikte temin edin.

Uzun Süre Kullanıma Dair Püf Noktalar

  • Düzenli aralıklarla temizleyin, gerekli bakımları yapın.
  • Kullanım dışıyken özel koruma kılıfında muhafaza edin.
  • Beraber kullanılması önerilen ekipmanlar dışındaki gereçlerle kullanmayın.
  • Sert darbe almamasına dikkat edin, enstrümanların üzerine yük bindirmeyin.
  • Eskiyen, aşınan, bozulan aksamları ses ve çalma kalitesinde düşüş olmaması adına mutlaka yenileyin.