GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Göğüs Pompası

kategorisinde 213 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ürünü hangi ürün tipi için arıyorsunuz?

Göğüs Pompası

Göğüs pompası, doğumdan sonra annelerin sütlerini sağarak, emmekte zorlanan bebeklerini doyurmak için kullanılıyor. Özellikle doğumdan hemen sonra kullanmaya başlayabileceğiniz cihazlar, sütünüz gelmiyor ya da çalışıyorsanız size uzun vadede büyük fayda sağlayacaktır. Doğumdan hemen sonra, ilk gelen ve göğüste biriken sütleri ise göğüslerinizde şişlikler oluşmadan sağabilirsiniz.

Manuel Göğüs Pompası Modelleri

Göğüs Pompası

Tekli veya çift olarak satılan manuel göğüs pompası modelleri, en basit çalışma sistemine sahip olan cihazlar arasında yer alıyor. Biberon kapları ile birlikte gelen pompalar, cam kabın üzerine takılan ve elle çalıştırılan bir düzenek aracılığı ile göğüsteki sütü sağmaya yarıyor. Geniş ağızlı uçları göğüse iyice yerleştirildikten sonra vakumlama yapan modellerin, elektronik göstergeli olanlarını da satın alabilirsiniz. Kullanımı en pratik olan modelleri, çantaları ile birlikte her yere kolayca taşıyabilir, seyahatler esnasında yolda bile hiç bir elektrik bağlantısına gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

Elektrikli Göğüs Pompası Modelleri

Göğüs Pompası

Manuel göğüs pompalarının aksine elektrikle otomatik sağma yeteneği bulunan cihazlar, diğerlerine göre daha hızlı ve kuvvetli sağma yapıyor. Büyük modelleri olduğu gibi, son yıllarda gelişen teknolojiler sayesinde göğüs pompası markaları tarafından kısmen daha küçük ve kompakt modeller de üretiliyor. Göğüsteki tüm sütü sağmak için birebir olan modeller, sizi fazla uğraştırmadığı için yorulmadan kullanabilirsiniz. Göğüslerde hemen hemen hiç süt bırakmadığı için son derece kıymetli olan anne sütünü, son damlasına kadar bebeklere ulaştırmakta büyük fayda sağlar. Ancak pille çalışma opsiyonu yoksa elektrik olmadan çalışmıyor. İkili modelleri son derece kullanışlı olan elektrikli pompalardan, aynı anda iki göğüsteki sütünüzü sağabilirsiniz.

Pilli Göğüs Pompası Modelleri

Göğüs Pompası

Manuel ve elektrikli göğüs pompaları arasında yer alan modeller, elektrik bağımlılığını kırıyor. Pilli göğüs pompası modelleri, elektrikli modeller kadar kuvvetli vakumla yapamadıkları halde manuel pompalardan biraz daha kuvvetli çalışıyor. Pil süreleri ile sınırlı olan bu tip pompalar, maksimum 4 saat çalışma ömrü sunmaktadır. Pilleri zayıfladıkça güçleri de azalan modelleri, elektrikli pompalara göre daha rahat ve kolay taşıyabilirsiniz. İki pompadan birden sağım yapma kapasitesine sahip olan bazı modellerin ise adaptörleri yedek pil taşımak zorunluluğunu ortadan kaldırır. Her üç tipi seçmek konusunda zorlanıyorsanız göğüs pompası fiyatları ve performans değerlendirmesi sonucu nihai kararınızı verebilirsiniz.

Artılar

  • Anne sütünün israf edilmesini önler.
  • Göğüslerde aşırı sütten kaynaklanan rahatsızlıkları önler.
  • Pilli ve manuel modeller pratik ve rahat taşınır.
  • Elektrikli modeller kuvvetli vakumlama yaparak daha hızlı ve yüksek kapasite ile çalışır.
  • Elektrikli ve pilli modeller kas gücü gerektirmiyor, eller serbest kalır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Pilli modellerin adaptörlerinin olup olmadığının önceden kontrol edilmesi gerekir.
  • Elektrikli modellerin, elektrik aksamlarının süte temas etmemesi gerekir.
  • Kullanma sıklığına göre yapılması daha çok fayda sağlar.
  • Elektrikli modellerin sürekli elektrik prizine takılı olmaması gerekir.
  • Her kullanımdan sonra önerildiği şekilde hijyenik bakım yapılması gerekir.

GittiGidiyor BLOG

Alışveriş Rehberi: Göğüs Pompaları

Alışveriş Rehberi: Göğüs Pompaları

Göğüs pompası, emziren annelerin vazgeçilmez yenidoğan ürünlerinden biridir. "Manuel ve otomatik göğüs pompasının farkı nedir ve nasıl seçilir?" gibi akla gelebilecek her sorunun cevabını sizler için derledik!

DEVAMINI OKU
Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Hepimizin bildiği gibi, bebeklerde sağlıklı gelişim için en temel besin kaynağı anne sütü. Ancak bebekler anne sütünün keyfini çıkarırken, annelerin süt ve emzirme konusunda bazı yardımcılara ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım.

DEVAMINI OKU
Emzirme Dönemi İçin Süt Arttırıcı Beslenme Tüyoları

Emzirme Dönemi İçin Süt Arttırıcı Beslenme Tüyoları

Anne sütü bebeğinize verebileceğiniz en değerli besindir. Doğum sonrası beslenme şekliniz hem bedeninizi hızla toplarlamanıza yardım edecek ve hem de sütünüzün kalitesini etkileyecek. Bu dönemde işinize yarayabilecek süt arttırıcı beslenme tüyoları bu yazımızda!

DEVAMINI OKU