GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Göğüs Pedi ve Koruyucu

kategorisinde 742 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Göğüs Pedi ve Koruyucu

Bir bebeğin en iyi şekilde beslenebilmesi ve gelişebilmesi için en doğal ve taze besin kaynağı anne sütüdür. Anne sütü, bebeğin ihtiyacı olan tüm besin öğelerini tek başına bebeğe sağlayabilir. Sütünü bebeğine veren anne ise bebeğin beslenme ihtiyacını giderebildiği için kendisini daha rahat ve sağlıklı hisseder. Emzirme eylemi, anne ve bebeğin arasında oluşan özel sevgi bağını da güçlendirir. Hem anne hem de bebek için pek çok olumlu etkiye sahip olan emzirme, bazı durumlarda sorunlu bir hale de dönüşebilmektedir. Annenin daha keyifli ve sorunsuz bir şekilde emzirme dönemini atlatabilmesi için özel olarak üretilen göğüs koruyucular ve göğüs pedleri bulunmaktadır.

Emzirmede Yaşanabilecek Sorunlar

Göğüs Pedi ve Koruyucu

Emzirme, bir bebeğin doğumundan hemen sonra başlatılır ve en az altı ay süreyle devam eder. Yeni doğan bir bebeğin iki saatte bir beslenmeye ihtiyacı bulunur. Bu yoğun emzirme seansları sırasında annenin göğüs uçlarında çatlak ve tahriş gibi bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Göğüs ucunda oluşan bu çatlak ve tahrişler, anneye ağrılı bir süreç yaşatabilir. Ayrıca oluşan çatlak ve tahrişler iltihaplanmaya da yol açabilir. Ortaya çıkan bu sıkıntılı durum, kimi zaman annenin bebeğini beslemekten vazgeçmesine ve bebeğin yeterli beslenememesine sebep olur. Anne ve bebeğin bu problemlerle karşılaşmaması için göğüs ucunun korunması ve kuru kalması önemlidir. Bunun dışında yeni doğan bir bebeğin memeyi kavrayamaması, annenin meme ucu yapısının içe dönük ya da düz olması da emzirmede yaşanabilecek sorunlardandır.

Göğüs Pedi ve Koruyucular

Göğüs Pedi ve Koruyucu

Göğüs pedi ve koruyucu kullanımı anne ve bebeğin konforlu bir emzirme süreci yaşamasını destekler. Göğüs koruyucu, göğüs ucunda oluşan tahribat, ağrı gibi şikayetlerden dolayı bebeğini emziremeyen anneler için kurtarıcı birer araçtır. Emzirme esnasında göğüs ucuna yerleştirilerek kullanılan bu koruyucu, şikayetlerin sürdüğü süre boyunca annenin meme ucunu koruyarak acı çekmesini önler. Ayrıca bebeğin beslenmeye devam edebilmesini ve göğüste oluşabilecek iltihaplanmadan uzak kalmasını sağlar. Yine aynı şekilde, memeyi kavramakla ilgili yaşanan sorunlarda da göğüs koruyucu kullanmak kavramayı kolaylaştırarak beslenmenin devam etmesini sağlar. Göğüs koruyucuları, koku ve tat barındırmayan, ince silikon bir malzemeden oluşur. Bu yapısı sayesinde bebek, annenin kokusunu ve tenini rahatça hissedebilir.

Yumuşak Yapısıyla Tam Koruma

Göğüs Pedi ve Koruyucu

Süt kanalları aktif olan ve emzirme yapan annelerin, emzirme dışı zamanlarda da göğüs uçlarından süt gelebilmektedir. Emzirme dışı, böyle beklenmedik zamanlarda göğüs bölgesinde ıslaklık ve nem oluşur. Oluşan bu nem, göğüs ucunda iltihaplanmaya ve giyilen kıyafetlerin ıslak görünmesine neden olabilir. Göğüs pedleri bu noktada, göğüs uçlarının kuru kalmasını sağlayarak yaşanacak bu tip sorunların önüne geçer. Ayrıca tahriş olmuş göğüs ucunu, yumuşak yapısıyla korur. Göğüs pedi ve koruyucu modelleri, göğüs ucuna kolayca yerleştirilebilen ve büyük rahatlık sağlayan kurtarıcı ihtiyaçlardır. Göğüs pedi fiyatları, paket içerisinde yer alan ürün adedi, destekleyici ürün içermeleri gibi değişkenlere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Emzirme yapan tüm annelerin bu ürünleri bulundurmaları ve ihtiyaç halinde kullanmaları önerilmektedir. Kategoride yer alan tüm göğüs pedi ve koruyucu markaları, ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verebilecek ürünleri sizlere sunabilmektedir.

GittiGidiyor BLOG

Emziren Annelere Özel: Göğüs Ucu Yaralarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Emziren Annelere Özel: Göğüs Ucu Yaralarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Gümüş kapaklardan bakım kremlerine ve göğüs kalkanlarına; bu ürünler sayesinde emzirmek acısız bir süreç olacak!

DEVAMINI OKU
Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Hepimizin bildiği gibi, bebeklerde sağlıklı gelişim için en temel besin kaynağı anne sütü. Ancak bebekler anne sütünün keyfini çıkarırken, annelerin süt ve emzirme konusunda bazı yardımcılara ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım.

DEVAMINI OKU
Emzirmeye Hazırlık İçin Bilmeniz Gerekenler

Emzirmeye Hazırlık İçin Bilmeniz Gerekenler

Anne sütünün nasıl oluştuğundan içeriğine, sahip olmanız gereken emzirme yardımcısı malzemelerden hamileyken yapılabilecek pratiklere; sağlıklı bir emzirme dönemi için hazırlık ipuçları bu yazımızda!

DEVAMINI OKU