GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Göğüs Kremi

kategorisinde 240 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Göğüs Kremi

Emzirme, anneler için bebeğiyle buluştuğu olağanüstü ve eşsiz bir anı ifade etse de zaman zaman meme ucunda oluşan çatlaklar ve yaralar nedeniyle istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. Bu durumda uzmanlar emzirmeye devam etmenin gerekli olduğu yönünde telkinde bulunsalar da, anneler için bu durum acı verici olabilir. Bir an önce yara ve çatlakların iyileşmesini isteyen anne, ihtiyacına uygun göğüs kremi çözümüyle bu süreci sağlıklı şekilde atlatabilir. Dünyanın farklı sağlık kuruluşlarından onay alarak kullanıcılara ulaşan göğüs kremleri, bakım kremi markalarının yanı sıra göğüs kremi üzerine uzmanlaşmış göğüs kremi markaları tarafından üretilmektedir.

Markanın Tavsiyelerine Dikkat Etmek Gerekiyor

Göğüs Kremi

İlk kullanıldığı andan itibaren etki göstermeye başlayan göğüs kremi çeşitleri farklı etkileriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bazı markalar yara iyileştirici özelliğe sahip göğüs kremi sunarken bazı modeller nemlendirici özelliği ile göğüs uçlarında kuruluk ve çatlak oluşmasını engelleyebiliyor. Doğru kullanıldığında göğüs uçlarında çatlak oluşmasını engelleyen göğüs kremleri olabildiği gibi, bu özellikler annenin beslendiği gıdalara ya da bebeğin durumuna göre değişebilir. Dişleri çıkmaya başlayan bebeğin annesinin göğüs ucunu ısırması nedeniyle oluşan yaralar da bu kremler ile tedavi edilebilir. Göğüs kremi markaları Bepanthen, Lansinoh, Babe, Avent, Lanolin, Garmastan, Mustela, Bella B, Milkway, Nisavit, Specta Mam Phyto, Medela, Uni Baby, Weewell gibi seçenekler sunuyor. Göğüs kremi ürünlerinden en ideal sonucun alınabilmesi için her markanın kullanım öncesi temizlik, uygulama şekli ve zamanı gibi uyulması gereken tavsiyeleri dikkate almak gerekmektedir.

Bebeğinizin Ağız Tadını Bozmayan Tatsız ve Kokusuz Kremler

Göğüs Kremi

Doğumdan sonra kullanılmaya başlanması tavsiye edilen göğüs kremleri, emzirme döneminde iyice hassaslaşan göğüs uçlarını nemlendirmede ve onarmada etkili olabilmektedir. Katkı maddesi ya da koruyucu madde içermeyen göğüs kremi modelleri, kullanıldıktan hemen sonra emzirmeye de izin verebiliyor. Böylelikle kremi temizlemek için meme uçlarına ekstradan zarar verilmemiş oluyor. Bebeğin ağız tadını hiçbir şekilde değiştirmeyen bu tür kremler, hızlı bir şekilde göğüs uçları tarafından emildiği için emzirme anından kısa bir süre önce kullanılsa da sorun olmaktan çıkıyor. Tatsız kokusuz ve renksiz olan göğüs kremleri, bebek için de yabancı bir madde hissi uyandırmaz.

Emzirmeden Önce ve Emzirdikten Sonra Bazı Tavsiyeler

Göğüs Kremi

Emzirmeden önce ve emzirdikten sonra kullanılması tavsiye edilen göğüs kremleri, ilerlemiş çatlaklar sonucu yara olan göğüs uçları için de düzenli kullanıldıkları takdirde iyileştirici özellik gösteriyor. Bazı göğüs kremi markaları ise kendi ürünlerini kullanırken günde birkaç kez uygulamadan sonra, emzirmeden hemen önce göğüs uçlarını bikarbonatlı suyla silmeyi önermektedir. Göğüs ucu kremleri meme ucunda yumuşamaya neden olduğu için bebeğin meme ucunu bulmakta zorlanmasına ve o anı stresli geçirmesine neden olabilmektedir. Uzmanlar, böyle durumlarla karşılaşılmaması için göğüs kremi miktarını en ideal şekilde ayarlamanın gerekli olduğunu belirtiyor. Göğüs kremi fiyatları kullanıcıların rahatlıkla ulaşabileceği fiyat aralıklarında bulunuyor.

GittiGidiyor BLOG

Emziren Annelere Özel: Göğüs Ucu Yaralarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Emziren Annelere Özel: Göğüs Ucu Yaralarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Gümüş kapaklardan bakım kremlerine ve göğüs kalkanlarına; bu ürünler sayesinde emzirmek acısız bir süreç olacak!

DEVAMINI OKU
Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Hepimizin bildiği gibi, bebeklerde sağlıklı gelişim için en temel besin kaynağı anne sütü. Ancak bebekler anne sütünün keyfini çıkarırken, annelerin süt ve emzirme konusunda bazı yardımcılara ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım.

DEVAMINI OKU
Emzirme Döneminde Meme Bakımı

Emzirme Döneminde Meme Bakımı

Minik bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra yaşayacağınız en güzel ve en benzersiz deneyim hiç şüphesiz emzirmedir. Doğanın mucizesi ve duygu yüklü deneyimi daha sorunsuz ve keyifli bir şekilde sürdürebilmek için lohusalıkta meme bakımı ile ilgili bazı kurallara harfiyen uymak gerekir.

DEVAMINI OKU