GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Emzirme Aksesuarları

kategorisinde 1111 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Emzirme Aksesuarları

Anne sütünün öneminin farkına varıldığı günümüzde, her anne adayının, doğum öncesi hazırlıklarında emzirme aksesuarları için ön hazırlık yapması ve alışverişini doğumdan önce tamamlaması gerekiyor. Göğüs kremleri ve emzirme sütyenleri en bilinen aksesuarlar olsa bile emzirme yastıkları, göğüs kapları, süt pompaları ve emzirme örtülerine de alışveriş listenizde yer açmalısınız. Her birinin önemli bir ihtiyacı karşılamasının dışında, sağlıklı ve hijyenik koşulların yaratılmasında büyük faydalar sağladığı artık herkes tarafından kabul ediliyor. Her markanın ulaşılabilir modellerini, ekonomik emzirme aksesuarları fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Emzirme Sütyenleri Çeşitleri

Emzirme Aksesuarları

Emziren anneler için büyük kolaylık sağlayan sütyenler, aynı zamanda doğumdan sonra büyüyen göğüslerin daha sonra sarkmasını önlüyor. Bu yüzden doğum öncesinde giyilmeye başlanması tavsiye edilen sütyenler, çok fonksiyonlu işlevsellikleri ile size fayda sağlayacaktır. Önlerindeki ek parçaları çıt çıt ya da çengel ile açılıp kapanan sütyenler, bebeğinizin kolayca göğüs ucunuza ulaşarak emmesini sağlarken siz ise rahat edersiniz. En önemli emzirme aksesuarları modelleri arasında bulunan sütyenlerinizi bebeğinizi rahatsız etmeyen kumaşlardan seçmelisiniz.

Göğüs Kapları ve Koruyucuları

Emzirme Aksesuarları

Göğüs kalkanları olarak da bilinen göğüs kapları, istemsiz bir şekilde akmaya başlayan sütleri topluyor. Bugün bir damlasının bile ziyan edilmemesi gerektiğini bildiğimiz anne sütü, bebeğin emme saati yaklaştığında gelmeye başlıyor. Bu esnada akan sütü biriktiren kaplar, aynı zamanda göğüs uçlarınızı da korur. Göğüs koruyucuları ise tahriş olmuş göğüs uçlarınızın kumaşlara temas etmesini engelleyerek sizi koruyacaktır. Özellikle doğumdan hemen sonra başlaması muhtemel göğüs ucu çatlaklarının daha da büyük bir sorun haline gelmesini önleyen göğüs koruyucuları kendi sağlığınız ve bebeğiniz için kullanmalısınız.

Göğüs Pompa Modelleri

Emzirme Aksesuarları

Yeni doğan bebeklerin emme konusunda isteksiz olmaları ya da emmek için yeterince kuvvetli olmamaları nedeni ile biriken sütlerin sağılması gerekiyor. Aksi takdirde biriken sütlerin sebep olacağı sağlık sorunları, bebeği anne sütünden mahrum bırakabileceği gibi, size de rahatsızlık verebilir. Pilli, manuel ve elektrikli sağma makineleri, ikili ve tekli pompalar ile tercih edebilirsiniz. Her birinin avantajları ve dezavantajları olduğu gibi ortak faydaları anne sütünün bir damlasını bile ziyan etmemeleridir. Emzirme aksesuarları markaları tarafından üretilen farklı tipte göğüs pompalarını ekonomik fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Göğüs Pompası Kullanmanın Avantajları

  • Anne ve bebeğin emzirme esnasında mutlak konforunu sağlar.
  • Sütün zayii olmasını önler.
  • Özellikle çalışan anneler için süt pompası muhakkak önerilir.
  • Annelerin daha hızlı ve pratik olmalarını sağlar.
  • Hijyen ve sağlık açısından anne ve bebekleri korur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bebeklerin ve annelerin rahat edeceği kumaşlardan yapılmış sütyenlerin tercih edilmesi gerekir.
  • Pompa seçiminde annenin koşullarının göz önünde bulundurulması önem taşır.
  • Göğüs koruyucuların yanı sıra göğüs kremlerinin de kullanılması gerekir.
  • Pompa ve göğüs kouyucuların önerilen şekilde temizlenmesi gerekir.
  • Göğüs koruyucuların sık sık değiştirilmesi gerektiği için yedeğinin de olması gerekir.

GittiGidiyor BLOG

Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Hepimizin bildiği gibi, bebeklerde sağlıklı gelişim için en temel besin kaynağı anne sütü. Ancak bebekler anne sütünün keyfini çıkarırken, annelerin süt ve emzirme konusunda bazı yardımcılara ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım.

DEVAMINI OKU
Emzirme Sütyenleri Ne İşe Yarar?

Emzirme Sütyenleri Ne İşe Yarar?

Gerek hamilelik gerekse emzirme döneminde konforunuzu artıracak ve pratiklik sağlayacak tasarımlardan biri olan emzirme sütyenleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi araştırdık ve emzirme sütyeni ne işe yarar gibi soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için derledik.

DEVAMINI OKU
GittiGidiyor'dan Seçtik: En İyi Emzirme Yastıkları

GittiGidiyor'dan Seçtik: En İyi Emzirme Yastıkları

Hem bebeğinizin başına destek sağlayacak hem de sizin potansiyel ağrılarınızı önleyecek şekilde tasarlanmış emzirme yastıkları anneler içi olmazsa olmaz konfor detayları arasında!

DEVAMINI OKU