GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Emzirme

kategorisinde 5248 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Emzirme Ürünleri

Anne sütü, bebekler için hem en sağlıklı hem de en güvenilir besin kaynağıdır. Bu yüzden anne adaylarının, doğum sonrası için hazırlık yaparken en çok özen gösterdikleri şeyler arasında emzirme ürünleri yer alır. Emzirme, anne ile bebek arasında hem duygusal bağ kuran hem de bebeğin beslenmesini sağlayan çok özel bir süreçtir. Bu ürünler, anne ile bebek arasında kurulan bu özel süreci kolaylaştırmak amacıyla üretilmiş malzemelerdir.

Emzirme Aksesuarları

Emzirme

Emzirme sütyeni ve emzirme yastığı gibi emzirme aksesuarları, bu süreçte annelerin en büyük yardımcıları arasında yer alır. Emzirme sütyenleri, özel tasarımları sayesinde sütyeni tamamen çıkarmak zorunda kalmadan rahatlıkla bebeğin beslenmesine yardımcı olur. Emzirme sırasında, özellikle ilk aylarda, bebeğin bir yastık ile desteklenerek tutulması annenin bel ve boyun sağlığı açısından büyük önem taşır. Emzirme yastıkları, hem bebeğin baş ve boynunu destekleyen hem de annenin bel ve boyun sağlığı için emzirme sürecini kolaylaştıran ürünlerdir. Hilal şeklinde tasarlanmış emzirme yastıkları, ilerleyen aylarda bebeğin oturuşunu desteklemek için de kullanılan, çok amaçlı ürünlerdir.

Emzirme Önlüğü, Emzirme Yastıkları & Diğer Ürünler

Emzirme

Emzirme önlükleri, annelerin bebekleri ile birlikte sosyal hayata daha rahat katılmalarını sağlayan, bebeği ve anneyi tamamen örten, oldukça kullanışlı ürünler arasında yer alır. Emzirme önlükleri sayesinde arkadaş toplantılarında, parkta, otobüste ya da akla gelebilecek herhangi bir sosyal ortamda anne rahatlıkla bebeğini emzirebilir. Göğüs pompaları ise özellikle çalışan annelerin bebeklerinden uzaktayken de bebeklerini kendi sütleri ile beslemelerine yardımcı olan bir ürün çeşididir. Göğüs pompası sayesinde hem bebek anneden uzaktayken anne sütünü sağıp saklayabilir hem de bebeğin karnı tokken gelen fazla süt sağılarak ileride kullanılabilir. Anneden süt emmeyi reddeden bebekler için anne sütünü biberonla vermek amacıyla göğüs pompaları ile süt sağılabilir. Göğüs pompaları, pek çok farklı seçenekle annelere sunulur. Bunlar arasında manuel, elektrikli, şarjlı, tekli ve çiftli gibi modeller mevcuttur. Göğüs pompası ile annenin uyum sağlayabilmesi önemlidir. Bu yüzden annenin rahat edeceği modeli bulmak için detaylı bir araştırma yapmakta fayda vardır. Göğüs pompası kullanan annelerin mutlaka sahip olması gereken emzirme ürünlerinden biri, süt saklama poşetidir. Fazla sütünü sağan anneler, ilerleyen günlerde kullanmak için özel olarak üretilmiş süt saklama poşetlerini kullanarak sütlerini buzdolabında ya da derin dondurucuda saklayabilir. Üzerinde tarih ve saat gibi bilgilerin yazılması için özel etiketler bulunan süt saklama poşetleri, 25'li ve 50'li gibi farklı adet seçenekleri ile satışa sunulur.

Göğüs Pedleri ve Koruyucular

Emzirme

Göğüs pedleri, akan sütün iç çamaşırını ıslatmasını engelleyen ürünlerdir. Emziren annelerin en çok kullandıkları ürünler arasında yer alır. Göğüs koruyucuları ise meme başının iç çamaşırı ile temasını keserek sürtünmeyi önler. Ayrıca emzirme yaralarının iyileşmesine yardımcı olur. Anne içecekleri, emzirme ürünleri arasında en çok ilgi gören bir başka ürün başlığıdır. Her anne, bebeğini daha iyi besleyebilmek için daha çok sütü olsun ister. Bu yüzden anne sütü artıran içecekler kullanır. Bu içecekler, annenin süt üretiminin artırılmasına yardımcı olur. Anne içecekleri arasında bazı bitki çayları, farklı meyvelerin ağırlıklı olarak kullanıldığı bitkisel soğuk içecekler ve damlalar gibi seçenekler bulunabilir. Bebeğin sağlıklı bir birey olarak büyümesinde anne sütünün önemi düşünüldüğünde, sağlıklı ve huzurlu bir emzirme süreci için emzirme ürünlerinin ne kadar önem taşıdığı daha kolay anlaşılır. Bu yüzden emzirme ürününde ihtiyaca uygun marka ve tasarımın seçilmesine dikkat edilmelidir.

GittiGidiyor BLOG

Emzirme Dönemi İçin Süt Arttırıcı Beslenme Tüyoları

Emzirme Dönemi İçin Süt Arttırıcı Beslenme Tüyoları

Anne sütü bebeğinize verebileceğiniz en değerli besindir. Doğum sonrası beslenme şekliniz hem bedeninizi hızla toplarlamanıza yardım edecek ve hem de sütünüzün kalitesini etkileyecek. Bu dönemde işinize yarayabilecek süt arttırıcı beslenme tüyoları bu yazımızda!

DEVAMINI OKU
Emzirmekten Biberona; Bebeklerin Beslenmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Emzirmekten Biberona; Bebeklerin Beslenmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Biberonla besleme söz konusu olduğunda her emzirilen bebek farklı şekilde tepki verir ve adapte olur. Sadece sabırlı olun. Bebeğiniz biberona da zamanla alışacak.

DEVAMINI OKU
Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Emziren Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 9 Ürün

Hepimizin bildiği gibi, bebeklerde sağlıklı gelişim için en temel besin kaynağı anne sütü. Ancak bebekler anne sütünün keyfini çıkarırken, annelerin süt ve emzirme konusunda bazı yardımcılara ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım.

DEVAMINI OKU