GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kıyma Makinesi

kategorisinde 226 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kıyma Makinesi

Elektrikli mutfak aletleri arasında önemli bir yeri olan kıyma makineleri, etleri güvenle kıyma hâline getiren cihazlardır. Birçok farklı özelliği sahip kıyma makineleri, özellikle bol miktarda et tüketen kişilerin imdadına yetişir. Kıyma makineleri sayesinde her türlü yemek için uygun ve yeterli miktarda kıyma çekilebilir. En son teknoloji ile üretilen kıyma makineleri, her eve uygun kullanım özelliği sunar. Kıyma makinelerinin manuel, elektrikli ve ticari olmak üzere üç farklı çeşidi bulunur. Ayrıca, kıyma makinesi birçok farklı elektrikli mutfak aletleri seti gibi ürünlerde de yer alır.

Manuel Kıyma Makineleri

Kıyma Makinesi

Kullanıcıların tercih edebileceği en basit kıyma makineleri, manuel olanlardır. Manuel kıyma makineleri, oldukça basit bir tasarıma ve çok az hareketli parçaya sahiptir. Söz konusu olan kıyma makinesi fiyatları olduğunda manuel modeller daha uygun bir seviyede yer alır. Manuel bir kıyma makinesi kullanan kullanıcılar, etleri çekmek ve kıyma haline getirmek için kendi çabalarını kullanır. Kıyma makinelerinin bu versiyonu 19. yüzyıldan beri satılır. Manuel kıyma makineleri; paslanmaz çelikten, bakırdan veya dökme demirden üretilebilir.

Elektrikli Kıyma Makineleri

Kıyma Makinesi

Hızlıca kıyma çekip yemek hazırlamak isteyen kişiler, elektrikli kıyma makinelerini tercih etmelidir. Elektrikli modeller, hızlı olmalarının yanı sıra aynı anda çok miktarda eti çekebilme özelliğine de sahiptir. Elektrikli kıyma makineleri, manuel olanlara göre daha pahalı olsa da mutfakta önemli bir alet olma özelliği taşır. Ürünler, kullanım amacı fark etmeksizin kullanıcılar için en iyi tercihler arasında bulunur.

Ticari Kıyma Makineleri

Kıyma Makinesi

Ticari kıyma makineleri, kasaplarda ve marketlerin şarküteri reyonlarında sıkça görülür. Ayrıca, et lokantaları ve ete talebin yüksek olduğu restoranlar da ticari kıyma makinelerini kullanarak işlerini kolaylaştırabilirler. Bu modeller sayesinde kısa süre içerisinde kilolarca et kıyma haline getirilebilir. Yüksek miktarda kıyma satmayı planlayan veya ihtiyaç duyan her işletme, ticari kıyma makinelerini tercih edebilir.

Kıyma Makinelerinin Olumlu Özellikleri

  • Kıyma makinelerinde çekilecek kıymalar, süpermarketten veya kasaptan alınanlara göre daha taze ve daha lezzetli olur.
  • Evde kıyma çekerek kasaba veya süpermarkete gitmek için harcanacak zamandan tasarruf edilebilir.
  • Kıyma makineleri, taşıma ve temizlik gibi önemli sebeplerden dolayı kolayca sökülebilir bir yapıdadır. Kolayca sökülebilen kıyma makineleri, yine oldukça kolay bir şekilde temizlenebilir.
  • Birçok modelde yer alan geri sarma fonksiyonu, tıkanıklığı giderir ve kullanıcıları önemli bir sıkıntıdan kurtarır.
  • Kıyma makineleri ile sadece et çekmek yerine birçok farklı işlem yapılabilir. Kıyma makineleri sayesinde sosislerin iç kısmı boşaltılıp içine farklı malzemeler konulabilir.

Kıyma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Paslanmaz çelikten bıçakların özel yapısı sayesinde kıyma çekme işlemi, çok daha kolay bir şekilde yerine getirebilir. Ayrıca, paslanmaz çelik bıçaklar sayesinde daha kaliteli kıymalar elde edilebilir.
  • Kıyma makinesi modelleri, etleri düzgün bir şekilde çekebilmesi için güçlü bir motora sahip olmalıdır.
  • Güçlü bir motora sahip et kıyma makinesi, yemek pişirme sürecini büyük oranda hızlandırır ve kolaylaştırır.
  • Diğer bir önemli konuda kıyma makinelerinin nereye konacağıdır. Evlerinde fazlasıyla boş alan bulunan kullanıcılar, büyük kıyma makinelerini tercih edebilirler.
  • Kıyma makinesi markaları da kıyma makinesi seçimi yaparken önemli bir yere sahiptir.