GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Kahve Makinesi

kategorisinde 2073 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Nasıl bir kahve makinesi istersiniz?

  Türk Kahvesi Makinesi

  Türk Kahvesi

  Filtre Kahve Makinesi

  Filtre Kahve

  Çok Amaçlı Kahve Makinesi

  (Espresso, Cappucino, Americano, Latte, Mocha vb.)

  Tam Otomatik Kahve Makinesi

Kahve Makinesi

Kahve makineleri, kullanıcıların evlerinde enfes kahveler hazırlamalarına olanak sağlar. Günümüzde kafelerde hazırlanan kahve ve sıcak içecek türleri evlerde de elektrikli mutfak aletleri sayesinde rahatlıkla hazırlanabilir hale geldi. Farklı kahve türleri için pek çok markanın farklı kahve makinesi bulunmakta. Türk kahvesi makinesi, filtre kahve makinesi, espresso makinesi gibi kahve makinesi çeşitleri bunların en büyük örnekleri. Bu kahve makineleri farklı donanımsal özelliklere ve avantajlara sahiptir. Kahve makinesi fiyatları ve özellikleri markalara göre farklılık göstermektedir. İhtiyacınıza en uygun kahve makinesini bu kategori altında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türk Kahvesi Makineleri

Kahve Makinesi

Türk kahvesi makineleri, geleneksel Türk kahvesini evde hazırlamak için en uygun ve pratik makinelerdendir. Sinbo, Fakir, Arzum gibi markaların bu kategorideki pek çok kahve makinesi tavsiye edilmektedir. Türk kahvesi makineleri genellikle cezve kapasiteleri, pişirme algılama sensörleri, köpük üretme kapasiteleri gibi özellikler ile birbirinden ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra güç tüketimleri, tasarımları ve su kapasiteleri de belirleyici özelliklerindendir. Dilerseniz kalabalık gruplar için verimli kahve pişirebileceğiniz çok cezveli bir modeli seçebilir, dilerseniz de seçiminizi daha az cezve kapasitesine sahip bir model üzerine yapabilirsiniz.

Filtre Kahve Makineleri

Kahve Makinesi

Filtre kahve makinesi modelleri kalabalık gruplar için idealdir. Ani su ısıtma ve püskürtme sistemi ile çalışan filtre kahve makineleri genellikle 1 litreye kadar kapasitede kahve demleyebilmektedir. Delonghi, Electrolux, Philips gibi kahve makinesi markaları farklı özelliklerde pek çok filtre kahve makinesi modeline sahiptir. Filtre kahve makineleri su haznesi, kahve filtresi ve sürahiden oluşmaktadır. Birkaç dakika içinde güne zinde uyanmak için kahvenizi demleyebileceğiniz pratik kahve demeleme makineleri arasında yer alırlar.

Espresso Kahve Makineleri

Kahve Makinesi

Espresso makineleri, espresso bazlı kahveler hazırlamak için kullanılmaktadır. Günümüze kadar espresso bazlı kahveler, kafe ve restoran gibi işletmelerde pahalı ve büyük makineler tarafından hazırlanabilen içecek türleriyken, günümüzde kombi tipi espresso makineleri ile bu büyük ve pahalı makinelerin yapabildiği kahveleri evlerimizde de servis edebiliyoruz. Karmaşık bir yapıya sahip olan kombi tipi espresso makineleri genel olarak; buhar çubuğu, espresso grubu ve temper bölümlerinden oluşmaktadır. Buhar çubuğu, makinenin kazanında bulunan suyun ani olarak ısıtılması ile sıcak buhar sağlar. Bu sayede Cappucino ve Latte gibi sütlü kahveleri hazırlamak mümkündür. Espresso grubunda portafiltre adı verilen bir espresso kaşığı bulunur. Bu kaşıktaki hazneye konan espresso ayarında öğütülmüş kahvenin içerisinden basınçlı sıcak su geçerek espresso elde edilir. Temper bölmesi ile espresso kaşığına konan kahvenin basınçla düzeltilmesi gereklidir. Espresso makineleri birden fazla kahve türü hazırlamak isteyen kullanıcılar için idealdir.

Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kullanımınız için yeterli kapasiteye sahip olması.
 • Düşük güç tüketimi.
 • Pratik kullanım.
 • Uzun ömürlü kullanım için kaliteli malzemeden imal edilmesi.
 • İhtiyacınız için uygun olan makine tipinin tercih edilmesi.

Kahve Makinesi Kullanımının Püf Noktaları

 • Kullanım sırasında uygun miktarda kahve kullanımı.
 • Kullanım kitapçığının dikkatli bir şekilde incelenmesi.
 • Çekirdek kahve kullanan makine tiplerinde taze öğütülmüş kahve kullanımı.
 • Filtre kahve makinelerinde filtre bölümlerinin her kullanımdan sonra temizlenmesi.
 • Türk kahvesi makinelerinin pişirme algılama sensörlerinin rutin olarak temizlenmesi.