GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Doğrayıcı, Rondo

kategorisinde 290 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Doğrayıcı Hazne Kapasitesi tercihiniz?

  1000 ml altı

  Standart aileler için

  1000 ml ve üstü

  Geniş aileler için

Doğrayıcı, Rondo

Elektrikli mutfak aletleri, mutfakta harcadığınız zamanı minimuma indirir. Çok yönlü ve verimli iyi bir rondo ya da doğrayıcı, mutfakların vazgeçilmez aletleri arasındaki yer alır. Peyniri parçalamak, soğanı doğramak, fıstık ezmesi yapmak, bisküvi hamuru elde etmek, bebek maması hazırlamak, baharatları öğütmek ve salsa malzemelerini doğramak için rondo seti çok yönlü ve faydalı olabilir. Ancak rondo ya da doğrayıcı satın almadan önce gerçekten ihtiyaçlarınıza uygun modelleri belirlemek için bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Blender

Doğrayıcı, Rondo

Blender genellikle sıvılar veya yumuşak gıdalar için kullanılan en yaygın mutfak robotu çeşitlerinden biridir. Blender modellerinin bazılarında doğrama için ek aparatlar da yer alır. Ancak bu ekstra aparatlı blender modellerinin maliyeti biraz daha yüksek olabilir. Çoğu modelde, bazı soğuk içecekler için yararlı olan buzları kırabilen bıçaklar da sunulur. Blender doğrayıcı modelleri, yiyecek doğrama anlamında ise genel olarak meyve veya yumuşak sebze parçalamada başarılı performans sunar. Özellikle smoothie gibi içecekleri hazırlarken blender tarzı rondolar oldukça başarılıdır.

Mini Kapasiteli Doğrayıcı Modelleri

Doğrayıcı, Rondo

Mini mutfak robotları, tam kapasiteli rondo modellerinin küçük versiyonlardır. Bu anlamda mini robotlar, bir anda daha az doğrama işlemi yapar ve kasesi daha küçüktür. Bir veya iki akşam yemeği için malzeme hazırlayanların, küçük partilerde soslar ya da ufak doğrama işleri yapması için mini bir doğrayıcı ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilir. Bu daha kompakt doğrayıcıların önemli bir avantajı, kolayca yere indirilmeleri ya da mutfak tezgâhı üzerinde yer kaplamamalarıdır.

Tam Kapasiteli Doğrayıcı Modelleri

Doğrayıcı, Rondo

Bazı kullanıcılar ise daha büyük hacimde doğrama performansı için tam kapasitede rondo modellerine yönelebilir. Bu modeller, büyük ve profesyonel mutfaklarda daha etkili sonuçlar sunar. Öte yandan kaliteli ve yüksek verimli full kapasite bir mutfak robotu, daha güçlü bir cihaz uğruna bazı alanları feda etmeye istekli olanların kendi profesyonel mutfağının baş aşçısı gibi hissetmelerini sağlar. Buna ek olarak doğrayıcı markaları, pek çok farklı güçte modeller de üretirler. Kök sebzeler, sert peynirler ve yoğun hamurlar gibi daha sert bileşenlerin doğranmasını planlıyorsanız motoru yakma veya kurban etme riskinden kaçınmak için en az 600 Watt gücünde bir motora sahip ürünlerin tercih edebilirsiniz.

Rondo Seçerken Dikkate Alınması Gerekenler

 • Makinede yıkanabilir bir mutfak robotu seçmek daha pratik kullanım sağlar.
 • Hız kontrolleri iki veya üç aşamalı doğrayıcı modelleri arasından seçim yapmak önem arz eder.
 • Yoğun kullanım için hızlı ve sürekli çalışan modellerin seçilmesi gerekir.
 • Mutfak rondolarındaki motor gücü, 400-1.200 Watt arasındaki büyüklükte değişebilir.
 • Bütçenize en uygun kaliteli ve güvenilir markanın rondo seti modellerini seçmeniz de önemlidir.

Rondo Kullanımının Faydaları

 • Rondo kullanımı pek çok açıdan zaman kazanmanızı sağlar.
 • En sert yiyecekleri bile gerektiği boyutta parçalamanıza yardımcı olur.
 • Rondonun yanında sunulan aparatlarla çorba yapma ve hamur yoğurma işlemleri de yapılabilir.
 • Rondolar, tezgahınızda durabilir ya da kompakt yapıları dolayısıyla kolayca dilediğiniz yere taşınabilir.
 • Kolay kullanımlı olduğu için mutfak konusunda amatörler bile rahatça çalıştırabilir.