GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Elektrikli Süpürge, Aksesuar

kategorisinde 378632 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Elektrikli Süpürge, Aksesuar

Elektrikli ev aletleri/strong> arasında vazgeçilmezlerden bir tanesi olan süpürgeler, birçok çeşide ayrılıyor. Dolayısı ile aksesuarları da çeşitlik kazanıyor. Elektrikli süpürgelerin şarjlı olanları ve sürekli elektrikle çalışanları bulunuyor. Şarjlı olanlarının emiş gücü ve kullanım süresi daha az olarak bilinse de kimi yerlerde bu ürünler çok kullanışlı olabiliyor. Yemek yedikten sonra, yemek masasının altında dökülen ekmek kırıntılarını toplamak için büyük süpürgeyi çalıştırmak yerine şarjlı süpürgeler daha pratik oluyor. Elektrikli süpürge modelleri ve şarjlı süpürgeler, temizlik için farklı noktalarda kullanılıyor.

Elektrikli Süpürge Çeşitleri ve Aksesuarları

Elektrikli Süpürge, Aksesuar

Elektrikli süpürge çeşitleri; çalışma şekli, enerji tüketimi ve filtresi dolayısı ile gruplara ayrılıyor. Çeşitler arasında en çok tercih edilenleri en sessiz olanları oluyor. Elektrikli süpürgeler genellikle 70 - 75 dB yüksekliğe kadar ses çıkartacak şekilde üretiliyor. Bu ses yüksekliği, normal konuşma sesi ile arabaların geçtiği bir otobanın sesi arasında bulunuyor. İnsanı çok rahatsız etmeyen bu ses yüksekliği olumlu elektrikli süpürge yorumlar ve geri bildirimleri olmasını sağlıyor. Elektrikli süpürgelerde, süpürgenin çalışma prensibine göre çeşitli aksesuarlar da bulunuyor. Torbalı süpürgeler için toz torbası gibi ana aksesuarlar haricinde, süpürgelerin koltuk süpürmek için gerekli aparatları, koltuk başlığı süpürmek için başka bir aksesuarı ve teleskopik borular en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yer alıyor. Elektrikli süpürge tavsiye eden kişiler aksesuar konusunda genellikle bol çeşitli ve kolay ulaşılabilir olanları öneriyorlar.

Toz Torbası Kullanılan Elektrikli Süpürgeler

Elektrikli Süpürge, Aksesuar

Daha eskiden beri kullanılan toz torbalı elektrikli süpürgeler, torbalarının yapısını teknolojik olarak geliştirerek süpürgenin daha iyi filtre etmesini sağlıyor. Her elektrikli süpürge için, aynı marka tarafından üretilen bir toz torbası muhakkak bulunuyor. Bu toz torbasının kullanılan süpürge için en ideal olduğu ve bunun kullanılması gerektiğine dair yorumlar göze çarpıyor. Genellikle birkaç adet birlikte satılan toz torbaları arasında kağıt, polar gibi çeşitler bulunuyor. Eğer elektrikli süpürge makinası torbalı ise bu toz torbalarından muhakkak bulundurmak gerekiyor; çünkü dolan torba boşaltılarak tekrar kullanılamıyor. Torbanın takıldığı yer ile süpürge hortumu arasındaki filtrenin de düzenli olarak temizlenmesi ya da değiştirilmesi gerekiyor. Bu filtre ve torba birlikte yüzde 99'a varan bir filtrasyon ile tozları hapsediyor.

Toz Torbasız Süpürgeler

Elektrikli Süpürge, Aksesuar

Bu tip süpürgeler, toz torba yerine filtre sistemi ile kullanılıyor. Bu filtrelerin toz torbalarından farkı, süpürgeye göre değişmekle birlikte yıkanabilir özellik taşıması olarak belirtiliyor. Toz torbasız süpürgelerde genellikle HEPA filtre kullanılıyor. HEPA filtre, partikülleri yüzde 85 ile yüzde 99 arasında bir oranla yakalayabiliyor. Bu filtrelerin üzerinde yazan numaralara göre geçen partikül oranları hesaplanıyor. 14 numaralı filtre en yüksek derecelendirmeyi belirtiyor. Elektrikli süpürge aksesuarları arasında en çok dikkat çeken bu filtre türleri genellikle belli bir kullanım sayısından sonra değiştiriliyor. Normal kullanımda bu genellikle 1-2 yıl olarak öneriliyor. HEPA filtrenin değiştirilmeyip yıkandığı süpürgeler de bulunuyor. Elektrikli süpürge fiyatları da genellikle bu filtreleme sistemlerine göre değişiklik gösteriyor. Süpürgenin çalıştığı ses yüksekliği, emiş gücü ve toz haznesinin kapasitesi gibi birtakım bilgiler de fiyatları belirleyen kriterler oluyor. Elektrik süpürge markaları arasında özellikle tercih edilenler genellikle teknolojik olarak kendilerini yenilemiş, emiş gücü kuvvetli olan süpürgeler olarak belirleniyor.