GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dikiş Makinesi Aksesuar ve Yedek Parça

kategorisinde 21573 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dikiş Makinesi Aksesuar ve Yedek Parça

Ev tipi dikiş makineleri kolay takılıp çıkarılabilir dış aksamlarıyla kullanıcıların işini kolaylaştırmaktadır. Uzmanlık gerektirmeyen işlemlerden olduğu için iğne, ayak tabanı, pedal, mekik gibi parçaların saniyeler içerisinde yenisiyle değiştirilmesi söz konusu olabilir. Mekiğe ip sıkışması ya da parçaların yağsız kalması gibi durumlarda her kullanıcının elinin altında dikiş cımbızı ve dikiş makinesi yağı olması gerekir. İğne kırılması ya da mekiğin bozulması söz konusu olduğunda ise yeni bir iğne ya da yeni bir mekiğe ihtiyaç oluşabilir. Bazen kullanıcılar standart dikiş yerine ev tipi overlok makinesinde kesme işlemi de yapabilirler. Bu makineler için kullanılan kesme ayakları zaman içinde keskinliğini yitirebilir. Bunun için de makineye yeni bir kesme ayağı takmak gerekebilir.

Profesyonellere ve Ev Kullanıcılarına Özel Yedek Parçalar

Dikiş Makinesi Aksesuar ve Yedek Parça

Dikiş konusunda daha ileri seviyede bilgisi olan kullanıcılar ise farklı ayak tabanları kullanarak farklı kumaşları dikebilir ya da kıvırma, düğme dikme, ilik açma ya da dikme gibi farklı işlemler uygulayabilir. Profesyonel ya da ev tipi dikiş makinesi kullanıcıları elektrik aksamından kaynaklanan sorun nedeniyle kablo yanması ya da pedalın bozulması gibi durumlarda da temel bazı parçalara ihtiyaç duyabilirler. Elektrikli ev aletleri arasında bulunan dikiş makineleri için online platformlarda bu parçaların bulunması ise yalnızca dakikalar sürer. Dilediğiniz boyutta iğne, değişen renk ve kalitede iplikler, kasnak, iplik takmak için kullanılan kılavuz, masura, kıvrık uçlu nakış makası, ayak kayışı, çizme sabunu, profesyonel ortamlar için trifaze ya da monofaze sayaçlar, sürfile makası gibi parçaları internet yoluyla temin etmeniz mümkün olabilir.

Kumaş Türlerine Göre Değişen Dikiş Ayakları

Dikiş Makinesi Aksesuar ve Yedek Parça

Marka ve modeli belli olan standart ürünler için kullanıcıların ürün seçme işlemleri çok kısa süre alır. Dikiş makinesi aksesuar ve yedek parça markaları bu konuda kullanıcılara destek de sunabilmektedir. Dikiş makinesi aksesuar ve yedek parça modelleri için kullanıcıların makinelerini iyi tanımaları yeterli olur. Hangi kumaş için hangi dikiş iğnesini ya da ipliğin gerekli olduğunu bilen kullanıcılar parçaları takma işlemlerini de kendileri rahatlıkla yapabilir. Mekik değiştirme, masuraya iplik sarma ya da ayak değiştirme gibi işlemleri ev hanımları da rahatlıkla yapabilir.

Farklı Özellikte ve Ebatta Dikiş Makinesi Aksesuar ve Yedek Parça Modelleri

Dikiş Makinesi Aksesuar ve Yedek Parça

Daha çok terzi ya da atölye ihtiyaçları arasında olan overlok ve sülfile dikiş ayağı, sabitlemeli ayak bağlantısı, yuvarlak uçlu iğne, biye aparatlı dikiş ayağı, hav temizleyici, nervür dikiş tabanı ya da fermuar ayağı gibi parçalar farklı markalar tarafından setler halinde ya da tek tek satışa sunulur. Dikiş makinesi aksesuar ve yedek parça fiyatları ürünün türüne ya da çoklu paketlerdeki adet sayısına göre değişebilir. Bazı markalar 5'li iğne ya da 10'lu iplik paketleri satışa sunabilirken, bazı markalar tek bir ürün bazında fiyat belirleyebilmekte. Motor, pedal, ya da iğne, iplik gibi parça ürünlerin fiyatları da markasına ve modeline göre de değişiklik gösteriyor.