Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Ekonomi

kategorisinde 4 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ekonomi

Ekonomi, asırlardır dünyanın en önemli ilgi alanları arasında yer alıyor. Modern zamanlarda önemini daha da artıran ve herkesin merak konusu haline gelen ekonomi, çok sayıda kaynak kitap aracılığıyla geniş kitlelere her yönüyle açıklanıyor. Ekonomi teorileri, sıfırdan iş kurma, kişisel bütçe yönetimi, iş hayatında başarıya ulaşma yolları gibi farklı konuları mercek altına alan ekonomi yayınları, herkesin mutlaka okuması gereken eserler arasında yer alıyor.

Dünya Ekonomi Tarihini Keşfedin

Ekonomi

Ekonomi kategorisinde, dünya ekonomi tarihinin önemli süreç ve dönemeçlerine ışık tutan araştırma yayınları ön plana çıkıyor. Dr. Mahfi Eğilmez'den Tarihsel Süreç İçinde Dünya Ekonomisi, Onur Zafer Ceylan'dan Dev Küresel Şirketler, İletişim Yayınları'ndan Geçmişten Geleceğe Türkiye Ekonomisi ve M. Murat Taşkın'dan Soru ve Cevaplarla Ekonomi Nedir gibi yayınlar, ekonominin tarihsel süreçte yaşadığı dönüşümlere ve gelişmelere odaklanıyor. Ekonomiyi tarih bağlamında ele alarak dünyanın ekonomi geçmişini gözler önüne süren yayınlar, uygun fiyat seçenekleriyle de beğeni kazanıyor.

Kendi Markanızı Yaratın

Ekonomi

Ekonomi kategorisinde, iş dünyasında kendi başarı öyküsünü yazmak isteyen girişimciler için de son derece faydalı kaynaklar yer alıyor. Sıfırdan iş kurma, girişimcilik yöntemleri, liderlik sırları ve marka yönetimi gibi çok sayıda konuya açıklık getiren kaynak kitaplar; başarılı iş insanları, ekonomistler, araştırmacılar ve gazeteciler tarafından kaleme alınıyor. 50 Zenginlik Klasiği, 50 Başarı Klasiği, Apple Mucizesi gibi yayınlar, farklı iş insanlarının başarıya nasıl ulaştığını mercek altına alıyor. 100 Dolarlık Başlangıç, Kendi İşinizin Patronu Olun, Satış Gücünüzü Keşfedin ve Pazarlama ve Satış Tekniği gibi yayınlar ise iş hayatında nelere dikkat etmeniz gerektiği ve başarı için hangi adımları takip edebileceğiniz gibi konulara açıklık getiriyor.

Geleceğin Ekonomisini Öğrenin

Ekonomi

Ekonomi alanında çalışmalara imza atan çok sayıda düşünür ve analist, geleceğin ekonomisinin nasıl olacağı hakkında önemli öngörülerde bulunuyor. Geleceğin ekonomisini mercek altına alan yayınlar ise ekonomiyle yakından ilgilenen herkesin mutlaka edinmesi gereken kitaplar arasında yer alıyor. Meredith Friedman'dan Savaşın Geleceği, George Friedman'dan Gelecek 100 Yıl, James Rickards'tan Kur Savaşları ve Dr. Ferhat Şirin Sökmen'den Para Politikalarında Dönüşüm gibi eserler, dünya ekonomisinin önümüzdeki süreçlerde varacağı noktalar hakkında etkileyici öngörülerde bulunuyor. Günümüz koşullarının ulaşabileceği olası sonuçlara yer veren teori ve analiz kitapları, ekonomi hakkında beyin fırtınası yapmak isteyenler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Ekonomi konusunda okumaya yeni başlıyorsanız ekonomiye giriş özellikli kitapları seçerek alan hakkında genel bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Ekonomi kitaplarında yer alan kavram ve terimleri daha iyi anlamak için kategoride bulunan ekonomi sözlüklerinden edinebilirsiniz.
  • Liderlik ve yöneticilik sırlarını açıklayan ekonomi kitaplarından satın alarak iş hayatınızda başarılı olmanın yollarını öğrenebilirsiniz.
  • Girişimcilik ve yatırımcılık konulu kitaplardan edinerek kendi girişim ve yatırımlarınızı en doğru şekilde yönetebilirsiniz.
  • Geleceğin ekonomisini öngören yayınları inceleyerek ekonomik planlarınızı daha tedbirli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Ekonomi alanındaki kaynak kitapları tezlerinizde, araştırmalarınızda ve makalelerinizde kaynak olarak kullanabilirsiniz.
  • Akademisyenler tarafından yazılmış ekonomi kitaplarından ilgili derslerinizde yardımcı kitap olarak faydalanabilirsiniz.
  • Restoran, otel gibi işletmelere özel olarak hazırlanmış yöneticilik kitaplarını inceleyerek bu alanlarda başarı gösterebilirsiniz.
  • Reklamcılıkla ilgili kaynak kitapları satın alarak işletmenizin ve markanızın reklamını en doğru şekilde yapmayı öğrenebilirsiniz.
  • Ekonomi kitapları, çeşitli markalar ve yayınevleri tarafından basıldıkları için birbirinden farklı fiyatlar ile satılabilir.