GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Eğitim Kitap, CD

kategorisinde 60125 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Eğitim Kitap, CD

Profesyonel müzisyenlere ve öğrencilere hitap eden müzik kitapları eğitim kitabı ve CD ürünleri arasında yer alır. Müzik etkinliklerinde, beste çalışmasında, müzik terimlerinin öğretiminde veya temel müzik eğitiminde kullanılan kitaplar; enstrüman türüne, öğrenci seviyesine veya etkinlik cinsine göre değişiklik gösterir. Müzik eğitim kitapları içerik bakımından farklı ürünler olarak satılır.

Müzik Eğitim Kitapları ve CD Çeşitleri

Eğitim Kitap, CD

Eğitim kitapları ve CD modelleri arasında profesyoneller ve yeni başlayanlar için farklı kitaplar bulunur. Klasik müziğe yönelik keman, piyano, çello veya üflemeli çalgılar için müzik ile ilgili kitaplar ürünler arasında yer alır. Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan gitarla ilgili kitap çeşitlerine de erişilebilir. Müzisyenler için nota kitapları ve klasik pop parçalarına dair kitaplar farklı eğitim kitapları, CD markaları arasından satın alınabilir. Piyano ve keman kitapları arasında başta klasik müzik parçaları olmak üzere birçok beste hakkında bilgi bulunur. Usta müzisyenlerin hazırladığı kitaplar yalnızca beste temelli değildir. Ses çalışmaları, solfej bilgileri, ritim alıştırmaları içeren kitaplar müzikle ilgilenenlere her kademede yardımcı olur. Geleneksel Türk müziği kitapları ise nota yazımı, aralık, makam, çeşni gibi konuları içerir. Müzik eğitim kitapları ve CD fiyatları ise ürünlere göre değişir. Temel kitaplar, basit çalışma mantığı ile hazırlandığı için fiyat açısından daha cazip bulunabilir.

Çalışma CD'leri ve Setleri

Eğitim Kitap, CD

Kitap çeşitlerinin yanında set halinde satılan ürünlere erişebilirsiniz. Yalnızca CD'den oluşan setler temelden başlayarak orta düzeyde öğretmeye yöneliktir. Kitap ve CD'li setler ikili takımlar olarak da satılır ve izleyerek öğrenmenin yanında kitap ile desteklenir. CD ve kitaptan oluşan setler arasında en çok ilgi gören klasik gitar eğitimi, akustik gitar eğitimi setleridir. Aynı zamanda keman, ney, kaval, bağlama gibi farklı müzik aletlerine yönelik müzik kitabı ve CD çeşitlerine erişmek mümkündür.

Çocuklar için Müzik Kitabı

Eğitim Kitap, CD

Çocuklara yönelik hazırlanan müzik eğitim kitapları, anlatımı ve baskıları ile çocuklara müziği sevdirmeye yönelik kitaplardır. Başta çocuk şarkıları olmak üzere eğitim kitapları ürünler arasında yer alır. Çocuk şarkıları kitapları geleneksel çocuk bestelerini içerir. Kitap türüne göre basitleştirilmiş bir anlatım güden kitaplar, şarkıların notaları ve akortları ile yeni başlayanlar için faydalı bir kullanım sunar. Çocuk müzik kitapları müzik aletine göre de değişiklik gösterir. Keman çalanlar için keman kitabı, gitar çalanlar için gitar kitabı ürünler arasında yer alır. Gitar kitabı çeşitleri çocuklara yönelik basit şarkılar, tekerlemeler dışında okul müfredatına uygun okul şarkılarını da içerir. Temel müzik eğitimi kitapları arasında ise farklı kademelerdeki çocuklara yönelik eserler yer alır. Temel müzik kavramlarını, notları ve farklı enstrümanlar için müzik parçalarını içeren eserler eğlenceli anlatımı ile merak uyandırır.

Kitap Seçiminde Tavsiyeler

  • Müzik kitapları farklı seviyelerde olduğu için eğitim seviyenize uygun kitapları seçmeniz önerilir.
  • Kitapların, enstrüman ve şan dersleri olmak üzere farklı kategorilere yönelik hazırlanmış olduğu unutulmamalıdır.
  • Temel müzik eğitimi ve müzik terimleri ile ilgili kitapları farklı yayınlardan satın alabilirsiniz.
  • Konservatuar öğrencileri için profesyonel eğitmenlerin kitapları değişmektedir.
  • Müzik kitaplarında sayfa sayısı ve baskı kalitesini göz önünde bulundurarak seçim yapmanız önerilir.

Eğitim Seti Seçiminde Püf Noktalar

  • Eğitim setleri genellikle CD'den oluştuğu için setlerin, bilgisayar ortamında öğrenme sunduğu unutulmamalıdır.
  • Setlerin farklı seviyelerde öğrencilere hitap ettiğini göz önünde bulundurun.
  • Eğitim setleri kendi kendine öğrenme ortamı oluşturduğu için temel seviyeden başlayan setleri tercih etmeniz önerilir.
  • CD ve kitaplı setler eş güdümlü çalışmanıza imkân verir.
  • Müzik kulağını ve ritim duygusunu geliştirmek için temel eğitim setleri dışında profesyonel ürünleri tercih etmeniz önerilir.