YKS Hazırlık Kitapları

YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı), TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) olarak iki kısma ayrılır. TYT ve AYT hem konular hem de soruların soruluş biçimleri olarak farklılıklar gösterdiği için TYT ile AYT için ayrı kitaplar kullanmanızda fayda vardır. Doğru YKS kitaplarını kullanarak sınavda başarılı olabilir ve istediğiniz üniversite ile bölümde okuyabilirsiniz.

TYT Hazırlık Kitapları

YKS Hazırlık Kitapları

Pek çok marka, farklı özellik ve fiyatlarda TYT hazırlık kitapları hazırlar. TYT kitap fiyatları; yayınevi, kitabın içeriği ve sayfa sayısına göre değişiklik gösterebilir. TYT hazırlık kitapları alırken TYT soru tarzlarını göz önünde bulundurabilirsiniz. TYT sorularını çözebilmek için temel bilgilere sahip olmanız yeterlidir. Asıl önemli olan bilgileri yorumlama yeteneğinizdir. Bunun için de bol bol soru çözmeniz gerekir. TYT konu anlatımlı kitap olarak konunun en önemli noktalarına değinen kitapları kullanabilirsiniz. Soru bankası olarak ise en az 2 kitap bitirmeniz ve bu kitaplarda bol miktarda soru olması önemlidir. Ayrıca çözemediğiniz soruların çözüm yollarını kolayca öğrenmek için çözümlü soru bankaları almayı tercih edebilirsiniz.

AYT Hazırlık Kitapları

YKS Hazırlık Kitapları

AYT, öğrencilerin alanlarına yönelik sorularla karşılaştığı sınavdır. TYT ile AYT'nin ortak konuları olsa da soru tarzları tamamen farklıdır. AYT'de sorulan soruları çözebilmek için konuya tam anlamı ile hâkim olmanız gerekir. Ayrıca bu bilgileri yorumlamanız istenen sorular da sorulabilir. AYT hazırlık sürecinde kullanacağınız konu anlatımlı kitapların konuları detaylı şekilde anlatmasında fayda vardır. Ayrıca konunun sonunda, ünitenin en önemli noktalarının özetinin yer alması da avantaj sağlar. Konu anlatımlı kitaplarda bulunan çözümlü sorular da konunun pekişmesi için yardımcı olur. Mümkün oldukça fazla sayıda soru çözerek sınav pratiğinizi artırmak için kullanacağınız soru bankalarının seviyenize uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Kolaydan zora doğru ilerleyen soru bankaları, kendinizi geliştirmenizi kolaylaştırır. Soruların yanında konuya dair püf noktaların bulunduğu ya da örnek çözümlü sorunun ardından sorulan aynı tarz sorularla soru tarzlarını öğrenmenizi amaçlayan soru bankalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca geçmiş yılların sorularından oluşan soru bankaları ya da denemeleri çözerek ÖSYM soru tarzlarına alışabilirsiniz.

YKS Hazırlık Kitapları Alırken Dikkat Edilecekler

YKS Hazırlık Kitapları

Alacağınız kitabın seviyenize uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Seviyenizin üzerindeki kitaplar motivasyonunuzu bozabilir, seviyenizin altındaki kitaplar ise yeterince verimli olmaz. Tercih edeceğiniz bölümün sözel, eşit ağırlık ya da sayısal olmasına göre alacağınız kaynakları seçebilirsiniz. Alanınız olmayan derslere başlangıç seviyesi kaynaklardan çalışmanızda fayda vardır. Pekiştirmekte zorlandığınız konular için YKS fasikülleri kullanabilirsiniz. Fasiküller tek konunun anlatımı ile çok sayıda soru ve çözümünden oluşur. YKS soru bankası alırken içerisinde çok sayıda soru barınmasına ve soruların kolaydan zora ilerlemesine özen gösterebilirsiniz. Birden fazla soru bankası alacaksanız farklı markaların kitaplarını tercih ederek daha fazla soru tipi görebilirsiniz.

Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Yayınevi

Tümünü Gör

Kitap Adı

Tümünü Gör

Basım Yılı

Tümünü Gör

Durum

Tümünü Gör

Basım Dili

Tümünü Gör

Ürün Formatı

Tümünü Gör

Kondisyon

Tümünü Gör

Eser Sahibi