GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Eğitim, Ders Kitapları

kategorisinde 135808 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Eğitim, Ders Kitapları

Yeni bir dil öğrenerek kendinizi geliştirmek, okul derslerinde başarınızı yükseltmek ya da sınavlara hazırlık sürecinde ekstra kaynak edinmek için kullanabileceğiniz eğitim ve ders kitapları farklı seçeneklere sahiptir. Öğrenme stilinizi, seviyenizi ve hedefinizi göz önünde bulundurarak sizin için ideal kitapları satın alabilirsiniz.

Dil Öğrenimi

Eğitim, Ders Kitapları

Yeni bir dil öğrenmek için kullanabileceğiniz kitaplar oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Farklı fiyatlar ve özelliklerde kitaplar arasında seçim yaparken dili bilme seviyenizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Başlangıç seviyesi için görsellerin yoğunlukta olduğu ve dili tanımanızı kolaylaştıran kitapları tercih edebilirsiniz. Dil öğrenirken kullanacağınız kitapların gramer, konuşma ve okuma bölümleri olmasına dikkat edebilirsiniz.

Sözlükler ve Konuşma Kılavuzları

Eğitim, Ders Kitapları

Sözlükler ve konuşma kılavuzları, öğrenmekte olduğunuz dilde kelime haznenizi geliştirebileceği gibi seyahatlerinizde de konuşma kolaylığı sağlar. Farklı formatlardaki kelime kartları ile dil öğrenmeyi daha keyifli hale getirebilir, deyimler sözlükleri sayesinde dile hâkim olabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yeni bir dile ait temel bilgilere sahip olmanızı gerektiren kitaplar, pratik kullanımlarıyla ön plana çıkar.

Sınavlara Hazırlık Kitapları

Eğitim, Ders Kitapları

Gireceğiniz sınavlarda daha başarılı olmak için kullanabileceğiniz sınava hazırlık kitapları, çalışmalarınızın daha verimli geçmesini sağlar. YGS, TYT, AYT, ALES, YDS gibi sınavlara hazırlanmak için tercih edeceğiniz kitaplara karar verirken bölümünüz ve sınavda karşılaşacağınız soru tarzlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Konulardaki eksikliklerinizi gidermek ve tekrar yapmak için kullanabileceğiniz konu anlatımlı kitapların sade bir dili olmasına dikkat edebilirsiniz. Konunun püf noktalarını öğrenmek ve soru çözümlerinde faydalanmak içinse konu özetli kitapçıklardan faydalanabilirsiniz. Konuları pekiştirmek için çözeceğiniz sorular oldukça önemlidir. Mümkün oldukça farklı marka kitapları çözerek, değişik soru tiplerini görebilirsiniz. Yapamadığınız soruların çözümlerini öğrenmek için çözümlü soru bankalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca gireceğiniz sınavların geçmiş yıllarda sorulmuş sorularını çözerek soru tarzlarını daha iyi kavrayabilirsiniz.

Eğitim Kitapları Alırken Dikkat Edilecekler

  • Alacağınız kitapların seviyenize uygun olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Seviyenize uygun olmayan kitaplar motivasyonunuzu düşürebilir.
  • Öğrenme stilinize göre hikayeleştirici anlatımı olan ya da tablo ve şemalarla desteklenen kitapları tercih edebilirsiniz.
  • Tercih edeceğiniz kitabın amacınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı derse ait olsa da kendinizi geliştirmek, sadece okul derslerine destek yaratmak ya da ciddi sınavlara hazırlanmak kullanabileceğiniz kitaplar birbirinden farklı olabilir.
  • Alacağınız konu anlatımlı kitapların sonunda özet kısmının bulunmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece konunun hangi kısımlarının daha önemli olduğu fark etmeniz kolaylaşır.
  • Konuları, bir öğretmenden video yoluyla dinleyerek daha hızlı öğrenmek için için video destekli kitapları tercih edebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Alacağınız kitapların güncel olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Müfredatlar zaman içerisinde değişebildiğinden dolayı eski basımların konuları farklı olabilir.
  • Aynı derse ait birden fazla kitap alacaksanız markalarının farklı olmasına dikkat edebilirsiniz. Farklı yayınların anlatım ve soru tarzları değişik olacağından daha kapsamlı bir şekilde çalışabilirsiniz.
  • İlk kez öğrendiğiniz konular için detaylı konu anlatımı olan kitapları tercih ederek dersin kafanızda oturmasını kolaylaştırabilirsiniz. Tekrar için konunun önemli noktalarına değinen kitapları kullanarak zaman tasarrufu yapabilirsiniz.
  • Konuların pekişmesi için konu anlatımının ardından çözümlü örnek soruları bulunan kitapları kullanmanızda fayda vardır.
  • Kitapları tek tek almak yerine set olarak alabilir ve ürünleri daha uygun fiyata getirebilirsiniz.