GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Eğitici Oyuncak

kategorisinde 41361 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Eğitici Oyuncak

Okul öncesi dönem için üretilen eğitici oyuncak modelleri ebeveynlerin en önemli yardımcıları arasında yer alıyor. Çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirip yararlı aktiviteler yapabileceğiniz ürünler, pediatrik araştırmalar sonucu elde edilen verilerin ışığında eğitici oyuncak markaları tarafından üretiliyor. Çocukların okul öncesi dönemini fiziksel ve bilişsel özelliklerine uygun olarak sınıflandıran oyuncaklar, farklı yaş gruplarına hitap ediyor. Çocuğunuzun eğitimini 6 aylıktan itibaren başlatabileceğiniz gibi 1 yaşından itibaren hızlandırarak devam ettirebilirsiniz. Oyunlar ve oyuncakların çocukların en önemli gelişim kaynakları olduğunu unutmadan, uygun eğitici oyuncak fiyatları ile size ve çocuğunuzun gereksinimlerine yönelik ürünleri ve markaları hemen incelemeye başlayabilir, güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Modellerinin Çocuk Gelişimine Etkisi

Eğitici Oyuncak

Uzmanların 6 aylıktan itibaren başlanması gerektiğini bildirdiği çocuk eğitimi için anaokulu dönemini beklemeniz gerekmiyor. Evde çocuğunuz ile birlikte yapabileceğiniz aktiviteler ile birlikte onlara hediye edeceğiniz akıllı oyuncaklar sayesinde bu süreci bilinçli bir şekilde başlatabilirsiniz. Alanının önemli markaları arasında yer alan BrainBox, 4M, Ravensburger ve 3D Light Fx size destek olacak oyun setleri üretiyor. Aralarında plastik ve ahşap eğitici oyuncaklar bulunan ürünler, çocukların kaba motor gelişimleri, el-göz koordinasyon becerileri, kavrama ve benzeri zihinsel gelişimlerini hedefliyor. Çevreleri ile ilişkilerini geliştirme aşamasında olan 1-2 yaş çocukları için üretilen oyun setleri daha çok nesneler, sayılar, renkler ve canlıları öğretirken, 3-5 yaş çocukları için üretilen oyuncaklar ise boyut-mekan ilişkisi, sosyal beceriler ve problem çözme konularında gelişimi hedefliyor.

İlk ve En Önemli Sınav; Tuvalet Eğitimi

Eğitici Oyuncak

Ebeveynlerin 1. yıldan itibaren verdiği mücadelenin en önemlisi tuvalet eğitimi oluyor. Bebekliğin getirdiği rahatlık ile altı bezlenen çocuğun bezinin çıkarılması ve tuvalet eğitimi verilmesi çocuk gelişimindeki en önemli dönemeçlerden bir tanesi olarak kabul ediliyor. Çocuğunuza tuvalet eğitimi vermeye başlamadan önce onun kadar sizin de hazır olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Çocuğunuz ve kendinizi hazır hissettiğinizde denemelere başlayabilirsiniz. Hatta tuvalet eğitimini oyunlar ile destekleyebilirsiniz. Çocuk eğitici oyuncaklar kategorisinde bulabileceğiniz tuvalet setleri sayesinde onları korkutmadan ilgisini çekmeniz mümkün görünüyor. Renkleri ve boyutları tam çocuklara uygun olan ürünler, kendi başlarına kullanıma uygun olmaları nedeni ile işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

Zeka Gelişimini Destekleyen Oyuncaklar

Eğitici Oyuncak

Eğitici oyuncak seti ve benzeri ürünler arasında bilgi setleri dışında en çok başvurulan bir diğer grup ise doğrudan zeka geliştiren oyuncaklar oluyor. İnsan vücudu, sayılar, doğa ve harfler hakkında üretilen bilgi setlerinin kullanımına geçilmeden önce muhakkak zeka geliştirici oyun setlerinin kullanılması öneriliyor. Böylece çocuğun karmaşık problemleri çözme becerileri gelişirken çevreyi ve onu oluşturan koşulları tanıma becerisi de artmış oluyor. Zihnini daha iyi kullanmayı öğrenen çocuk ise bilişsel becerileri geliştiği için kendisine sunulan bilgileri daha kolay kavrıyor. Küpler, silindirler, prizmalar ve devamında hafıza kartları ile devam eden zeka oyunları, bilgi setleri ile desteklendiğinde okul öncesi eğitim ister evde ister anaokulunda olsun tamamlanmış oluyor.

Çocuklara Oyuncak Seçmenin Püf Noktaları

  • Oyuncak kutularının üstünde yer alan yaş gurubu uyarılarını mutlaka dikkate alın.
  • Çocuğunuzu iyi gözlemleyerek ilgisi olan konulara uygun oyuncaklar seçin.
  • İstemediği bir oyuncağı zorla dayatmanın hiçbir anlamı olmadığını bilmelisiniz.
  • Oyuncakların hayal gücünü ve yaratıcılığını da geliştirebilecek türlerini tercih edin.
  • Sürekli aynı tipte oyuncaklar almak yerine mümkün olduğunca çeşitlendirmeye çalışın.

Oyun ile Eğitimde Kaçınmanız Gerekenler

  • Eğitimi tesadüflere bırakmayın, oyunlara siz de katılın.
  • Ezber yerine, görerek-yaşayarak öğrenmenin tadını çıkarmasına yardımcı olun.
  • Etrafta dikkatini dağıtacak başka bir oyuncak olmamasına dikkat edin.
  • Zorlayıcı olmak yerine teşvik edici olmaya çalışın.
  • Oyun karşısında kendisini başarısız hissetmemesini sağlayın.