Türk Edebiyatı

Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Türk Edebiyatı, içinde birbirinden değerli sayısız yazar ve eser barındırır. İslamiyet öncesi dönemden başlayıp günümüze dek uzanan bu geniş külliyat; pek çok akıma, türe, üsluba ve düşünceye sahne olmuştur. Türk Edebiyatı eserleri; kültürümüzün ve dilimizin zaman içinde nasıl değiştiğini, evrildiğini ve neler kazandığını görmek adına eşsiz kaynaklardır. Her okurun kütüphanesinde mutlaka olması gereken bu eserler ile farklı zaman dilimleri içerisinde benzersiz yolculuklara çıkabilir, yaşanmış ya da kurgusal birçok olaya tanıklık edebilir, birbirinden önemli karakterler ile tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Hiçbir Zaman Eskimeyecek Klasikler

Türk Edebiyatı

Türk Edebiyatı dendiğinde ilk akla gelen eserler Türk Edebiyatı klasikleridir. Divan Edebiyatı ve Halk Edebiyatı ile başlayıp, Batı etkilerini taşıyan dönemler ile devam eden ve geniş yıllara yayılan klasikler, günümüzde var olan edebiyatın temel taşlarını oluşturur. Özellikle Türk Edebiyatı alanında kapsamlı okumalar yapmak ve kronolojik sıralamayı takip etmek isteyen okurlar için başlangıç noktası Türk Edebiyatı klasikleridir. Fuzulî'den Şinasi'ye, Şeyh Galip'ten Namık Kemal'e, Yunus Emre'den Recaizade Mahmut Ekrem'e, Reşat Nuri Güntekin'den Halide Edip Adıvar'a sayısız yazara ait bu eserler, her okurun dünyasına ışık tutacaktır.

Çağdaş Türk Edebiyatı Eserleri

Türk Edebiyatı

20. yüzyılın ikinci yarısında başlayan ve günümüze dek devam eden Çağdaş Türk Edebiyatı, her geçen gün kıymetli ve yeni eserlerle zenginleşmeye devam ediyor. Tarihimizin her döneminde olduğu gibi yakın geçmişte ve bugün de başarılı yazarlar Türk Edebiyatı eserlerine katkıda bulunuyor ve böylece külliyatımız genişliyor. Çağdaş Türk Edebiyatı eserleri özellikle klasiklere başlamak konusunda çekinen ya da yeterli vakit bulamayan okurlar için ideal başlangıç noktalarıdır. Çünkü Çağdaş Türk Edebiyatı eserleri içinde her okuma deneyiminden, beğeniden ve ilgi alanından okura hitap edecek eserler mutlaka bulunmalıdır.

Sonsuz ve Keyifli Bir Yolculuk

Türk Edebiyatı

Türk Edebiyatı eserlerinin okurlara kattığı birçok şey vardır. Ancak bu kazanımlardan en önemlisi, belki de hiç gidilemeyecek yerlerde hiç tanışılamayacak karakterlerle hiç deneyimlenemeyecek maceralara atılmaktır. Kitaplar, hayal dünyasında geçen bir evrende size sonsuz yolculuklara çıkma olanağı sunar. Bu yolculuklarda kendi tarihimizin birçok dönemini, kişisini ve düşünce biçimini anlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Her bir Türk edebiyatı yazarının sahip olduğu ideoloji, üslup ve hayat deneyimi birbirinden farklı olduğu için; birçok edebi akımı ve fikri de böylelikle tanıyabilirsiniz.

Türk Edebiyatı Eserleri Size Ne Kazandırır?

  • Birbirinden kıymetli eserleri orijinal dilinden okuyarak kendi dilinizi ve ufkunuzu genişletebilirsiniz.
  • Yaklaşık 8. yüzyıldan günümüze kadar uzanan Türk edebiyatı tarihi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Farklı üsluplardan ve edebi anlayışlardan yazarlar ile tanışarak size en uygun tarzı ve türü bulabilirsiniz.
  • Yazarların hayal dünyalarında eşsiz yolculuklara çıkabilirsiniz.
  • Henüz tanışmadığınız yazarları kütüphanenize ekleyebilir, okuma deneyiminizi artırabilirsiniz.

Türk Edebiyatı Eserleri Nasıl Seçilir?

  • Her okur kendi okuma sırasını ve kitaplarını kendi belirlemektedir. Ancak eğer kronolojik bir sıralamada devam etmek istiyorsanız, Türk edebiyatını belirli dönemlere ayırarak bu yönde okumalar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Gittigidiyor.com'da Türk Edebiyatı eserlerini tek tek bulabileceğiniz gibi, tek bir yazarın kitap setlerine de ulaşabilir ve yazarların edebi yolculuklarını takip edebilirsiniz.
  • En güncel ve yeni çıkan kitapları takip edebilir, yeni yazarları keşfedebilirsiniz.
  • Her kitabın sayfa sayısı, fiyat ve tanıtım bilgisine ürün açıklamalarından ulaşabilir, ilginizi çeken eserlere yönelebilirsiniz.
  • Kitapların kullanıcı yorumları ve puanlarını inceleyerek diğer okurların fikirlerine göz atabilirsiniz.
Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Durum

Eser Sahibi

Cilt Tipi

Baskı Sayısı

Basım Dili

Menşei

Kağıt Cinsi

Kitap Adı

Kondisyon

Basım Yılı

Ürün Formatı

Yayınevi