GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Söyleşi

kategorisinde 3079 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Söyleşi

Söyleşi; ağırlıklı olarak aktüel ve güncel konuları içermesi sebebiyle edebiyatın en çok ilgi gören türleri arasında yer alıyor. Çok sayıda usta gazeteci ve edebiyatçı tarafından hazırlanan söyleşi kitapları ise okurlara ilgi duydukları şahsiyetlerin iç dünyalarını tanıma fırsatı veriyor. En çok ilgi gören söyleşi kitaplarının başında ise edebiyatçıların, sporcuların ve politikacıların konuk olduğu yayınlar geliyor.

Edebiyatçı Söyleşileri

Söyleşi

Edebiyatçı söyleşilerinde, yenilikçi tarzlarıyla edebiyata damga vurmuş yazar ve şairlerin usta kalemlerle gerçekleştirdiği söyleşiler bulunuyor. Zafer Köse'nin Zülfü Livaneli'yi mercek altına aldığı Livaneli'nin Penceresinden, Devrim Özkan ve Buğra Kalkan'ın Ahmet Arslan'ı ağırladığı Bir Ömür Düşünmek ve Ebru Çapa'nın Oya Baydar'ı konuk ettiği Aşktan ve Devrimden Konuşuyorduk gibi eserler, söyleşi türünün günümüzdeki en önemli örnekleri arasında yer alıyor. Nehir söyleşi türü adı da verilen biyografik söyleşiler, ünlü edebiyat ve fikir insanlarının yaşam öykülerini ve dünya görüşlerini kendi ağızlarından okuma fırsatı vermeleriyle büyük beğeni kazanıyor.

Yıldızlarla Söyleşiler

Söyleşi

Sporun, müziğin ve sinemanin yıldızlarını merkeze alan söyleşi kitapları, hayranlık duyduğu isimleri yakından tanımak isteyen okurların büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Rafael Nadal, Michael Jordan, Chris Cornell, Amir Khan ve Mick Jagger gibi çok sayıdaki spor, sinema ve müzik yıldızının yaşam öykülerini dürüstçe anlattığı söyleşiler, bu ünlü isimlerin başarı hikayelerini de içerdiği için okurlara ilham veriyor. Çok sayıda marka ve yayınevi tarafından basılan yıldız söyleşileri, güncel içerikleri ve uygun fiyat seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

İkonik İsimleri Yakından Tanıyın

Söyleşi

Politikacılar, akademisyenler ve aktivistler, toplum yaşamına damga vuran ikonik isimler arasında yer alıyor. Bu ünlü simalarla gerçekleştirilen söyleşiler ise geniş kitleleri derinden etkiliyor. Yenal Bilgici'nin İlber Ortaylı'yla sohbetini aktaran Bir Ömür Nasıl Yaşanır, Mehmet Zaman Saçlıoğlu'nun Türkan Saylan'ın yaşamına ışık tuttuğu Güneş Umuttan Şimdi Doğar ve İbrahim Ekinci'nin Muzaffer Oruçoğlu'yla birlikte imza attığı Muzaffer Oruçoğlu Anlatıyor gibi eserler, yaşamdaki duruşları ve ortaya koydukları işlerle insanlığa ilham vermiş önemli şahsiyetlerin bilinmeyen yönlerini açığa çıkarıyor. Nehir söyleşi türündeki yayınlar, konuk ettikleri şahsiyetlere kendilerini açıkça ifade etme fırsatı vermeleriyle de tarihi birer belge niteliği taşıyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Söyleşi kitapları, söyleşi yapılan şahsiyete hayranlık duyan sevdikleriniz için ideal armağan seçenekleri olabilir.
  • Söyleşi türündeki kitaplar, farklı markalar ve yayınevleri tarafından basıldığı için farklı fiyatlar ile satışa sunulabilir.
  • Sevdiğiniz şahsiyetlerin birden fazla söyleşi kitabını okuyabilir ve bu sayede daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Söyleşi kitaplarındaki üslup ve teknikleri inceleyerek söyleşi gerçekleştirmenin inceliklerini öğrenebilirsiniz.
  • Farklı yazarların gerçekleştirdiği söyleşileri okuyarak söyleşi tarzları arasındaki farklılıkları gözlemleyebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Söyleşi kitapları; gazeteciler, yazarlar, belgeselciler ve araştırmacılar için son derece önemli kaynaklar olabilir.
  • Edebiyatçı söyleşilerini içeren kitaplarla yazarın kendi eserlerini eş zamanlı okuyabilir ve daha etkili bir gözlemde bulunabilirsiniz.
  • Politikacı ve aktivist söyleşilerini tarih ve araştırma kitaplarıyla karşılaştırmalı okuyarak anlatılanlara farklı açılardan bakabilirsiniz.
  • Ünlü isimlerle ilgili biyografi çalışması ya da akademik araştırma yapacaksanız, söyleşi kitaplarından faydalanabilirsiniz.
  • Farklı isimlerin söyleşilerinden oluşan derleme kitaplarını satın alarak tek eserde çok sayıda ünlü şahsiyet hakkında bilgi edinebilirsiniz.