Şiir

Türk edebiyatının en sanatsal ve keyifli dallarından biri olan şiir türü, yerli ve yabancı şairlerin klasik sayılan başyapıt eserlerini bir araya getiriyor. Ece Ayhan, Turgut Uyar, Edip Cansever, Nazım Hikmet Ran, Cemal Süreya, Orhan Veli gibi Türk edebiyatına damga vuran yazarların kitaplarını bulabileceğiniz kategori, şiir okuma keyfinizi en üst seviyeye taşıyor. Ayrıca, şiir üzerine araştırmalar yapan okuyuculara destek veren eserler içeriyor.

Klasiklerden Vazgeçemeyenler İçin Başyapıtlar Seçkisi

Şiir

Türk edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip olan klasikler ve yazarlarının bulunduğu şiir kategorisi; Özdemir Asaf, Attila İlhan, İlhan Berk, Cahit Sıtkı Tarancı, Ahmet Haşim, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Arif Nihat Asya, Can Yücel, Faruk Nafiz Çamlıbel gibi çok özel isimlerin başyapıtlarını içeriyor. Şiir denildiğinde akla gelen ve Türk edebiyatının en sevilen yazarlarının eserlerinden oluşan şiir kategorisi, şiir türünde araştırma yapan okuyucular için de birer kaynak niteliği taşıyan eserlere yer veriyor.

Dünya Şiir Edebiyatını Yakından Tanıyın

Şiir

Dünya şiir edebiyatının klasik ve çağdaş eserlerinin yer aldığı kategoride; Shakespeare, Puşkin, Victor Hugo, Edgar Allen Poe, Aragon, Sohrab Sepehri, Pablo Neruda, Borges, Bukowski, Schiller, Oscar Wilde, Brecht, Baudelaire, F.G.Lorca, Tagore, Mayakovski gibi sanatçıların eserleri dikkat çekiyor. Hem çevirisi hem de orijinal dilde basımları bulunan şairlerin kitapları dışında, dünya edebiyatından modern şairlerin eserlerine de ulaşılabiliyor. Yabancı dilde basılan şiir kitapları edinerek yabancı dilinizi geliştirme fırsatı da bulabilirsiniz. Ayrıca dünya modern şiir kitaplarını inceleyerek en yeni yabancı şairlerin eserlerine ulaşabilirsiniz.

Modern Türk Şiiriyle Tanışın

Şiir

Modern Türk şiirinin en güzel örneklerinin bulunduğu şiir kategorisi; Yılmaz Erdoğan, Kahraman Tazeoğlu, Cezmi Ersöz, Yılmaz Odabaşı, İnci Asena, Gülten Akın, Melisa Gürpınar, Sennur Sezer, Oya Uysal, Lale Müldür, Nilgün Marmara, Didem Madak, Bejan Matur ve saymakla bitmeyen şairlerin kitaplarına yer veriyor. Kitap+CD şeklinde satılan şiir kitaplarını değerlendirerek sevdiğiniz şairin şiirlerini kendi sesinden dinleme fırsatı da bulabilirsiniz. Şiir kitaplarının fiyat, basım tarihi, dağıtıcı marka ve yayınevlerini inceleyerek kitap hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Şairlerin bütün şiirlerinin toplu hâlde basıldığı eserleri satın alarak sevdiğiniz şairin tüm eserlerini bir arada okuyabilirsiniz.
  • Farklı yazarların aynı yayınevinden çıkan eserlerini değerlendirerek kendinize özel bir şiir seçkisi oluşturabilirsiniz.
  • Şiirler hece ölçüsü, aruz ölçüsü gibi çok sayıda farklı nazım birimine ayrılır. Sevdiğiniz nazım biriminin yazarlarını araştırarak daha çok seveceğiniz şiir kitaplarına ulaşabilirsiniz.
  • Şiir kategorisinde Divan Edebiyatı türleri gibi eski Türk şiiri türlerinin bulunduğu şiirler bulunabilir. Satın almadan önce eserlerin içeriklerini araştırabilirsiniz.
  • Yabancı şairlerin çeviri şiir kitaplarını değerlendirerek şiir türünün dünyadaki diğer temsilcilerini keşfedebilirsiniz.

Okuma İpuçları

  • Sezgi ve hayal gücünüzü geliştirmek, şiir ezberleyerek hafızanızı geliştirmek için şiir kitaplarını değerlendirebilirsiniz.
  • Şiir okumak gözlem yeteneğinin ve doğru diksiyon gelişiminin artmasına yardımcı olabilir. Modern şiir kitaplarını değerlendirerek vurgu ve tonlama konularında kendinizi geliştirebilirsiniz.
  • Klasik şiir kitaplarını değerlendirerek genel kültürünüzü artırabilir, sevdiklerinize şiir kitapları hediye edebilirsiniz.
  • Çocuk şiir kitapları satın alarak çocuğunuzun zeka gelişimine katkıda bulunabilir, şiirler aracılığıyla farklı duyguları güzel bir biçimde keşfetmesini sağlayabilirsiniz.
  • Fars edebiyatının tanınmış yazarlarını keşfederek evrensel bir dile sahip olan şiirlerin birbirlerinden farklılıklarını gözlemleyebilirsiniz.
Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Eser Sahibi

Tümünü Gör

Yayınevi

Tümünü Gör

Cilt Tipi

Tümünü Gör

Baskı Sayısı

Tümünü Gör

Basım Dili

Tümünü Gör

Menşei

Tümünü Gör

Kağıt Cinsi

Tümünü Gör

Kitap Adı