Polisiye

Edebiyatın temel taşlarından biri ve kendi başına özel bir okuyucu kitlesi olan polisiye türü, binlerce farklı roman ve inceleme kitabıyla GittiGidiyor'da okuyucularını bekliyor. Dünya klasikleri arasında yer alan polisiyeler, modern Türk polisiyeleri ve yüzlerce çağdaş polisiye eserin yer aldığı kategoride seri kitaplar ya da polisiye setlerine de ulaşılabiliyor.

Polisiyede Dünya Klasikleri

Polisiye

Dünya klasik polisiye serilerinin yer aldığı kategoride; Sherlock Holmes karakterini hayata geçiren Sir Arthur Conan Doyle, Agatha Christie, John Le Carre, Georgias Simennon, Raymond Chandler, John Verdon, Jim Thompson, John Dickson Carr, Patricia Highsmith, Dashiell Hammett, James Bond'un yaratıcısı olan Ian Fleming, Edgar Allan Poe gibi türün en önemli yazarları bulunuyor. Ayrıca yine dünya klasikleri arasında yer alan kitaplarıyla halihazırda yazın hayatına devam eden Stephen King de polisiye türünün başrol yazarlarından sayılıyor.

Çağdaş Polisiye Eserleri

Polisiye

Çağdaş polisiye eserleri, dünya üzerindeki her ülkeden polisiye yazarlarının orijinal dilde ve Türkçe çevirili eserlerine ulaşım imkânı sunuyor. Çeşitli markalar ve yayınevleri tarafından basılan ve Avrupa ve Amerika polisiyelerinin bulunduğu çağdaş eserler arasında; Harlan Coben, Arne Dahl, Camilla Lackberg, Kerry Wilkinson, James Thompson, Stieg Larsson, Dan Brown, Tess Gerritsen, Lawrence Block, Sue Grafton gibi isimlerin yapıtlarına yer veriliyor. Gizem, gerilim, suç, korku içeren ve sürükleyici türlerden biri olan polisiye türü, bir solukta çok hızlı okuyabileceğiniz aynı zamanda okurken düşüneceğiniz eserlerle sizi yepyeni bir maceranın içine sürüklüyor.

Modern Türk Edebiyatı Polisiyeleri

Polisiye

Her geçen gün daha çok gelişen Türk edebiyatında da çok başarılı Türk polisiye yazarları yer alıyor. Bu isimlerin başında ise Celil Oker, Osman Aysu, Sadık Yemni, Ahmet Ümit, Mehmet Murat Somer gibi isimler geliyor. Ayrıca çağdaş Türk eserleri arasında Tuğba Sarıünal, Deniz Tural, Gencoy Sümer, Mümtaz Arıkan, Tolga Yazıcı ve Emrah Serbes'in en yeni kitapları bulunuyor. Türk Edebiyatı'nın en eski polisiye yazarlarından biri olan Ahmet Mithat Efendi'nin kitaplarına da kategori içerisinde ulaşılabiliyor. Çeşitli markalar tarafından üretilen koruma ciltlerini uygun fiyatlar ile satın alarak cilt yüzeylerinin hasar almasını önleyebilirsiniz.

Satın Alma İpuçları

  • Polisiye türünde satışa sunulan kitaplar, ayrı satılsalar da aynı yazarın seri kitaplarından biri olabilir. Kitapların ürün açıklamalarından konuyla ilgili bilgi alarak serinin bir önceki ve bir sonraki kitabını da satın alabilirsiniz.
  • Ödüllü polisiye kitapları hakkında küçük bir araştırma yaparak türün en iyi kitaplarına ulaşabilirsiniz.
  • Kısa öykülerden oluşan polisiye kitaplarını değerlendirerek tek seferde birden fazla hikaye okuyabilirsiniz.
  • Uluslararası komplo teorilerinden hoşlanıyorsanız John Verdon, Harlan Coben, Jean Cristophe Grange gibi yazarlara yönelebilir, Türk kültüründen beslenen polisiye romanlar için ise Ahmet Ümit ve Osman Aysu gibi yazarları tercih edebilirsiniz.
  • Polisiye romanlar genellikle tarihi olaylardan ve bilimsel gerçeklerden faydalanır. Polisiye kitap okuyarak genel kültürünüzü de geliştirebilirsiniz.

Bunlara Dikkat Edin

  • Çocuklar ve gençler için yazılan eğitici polisiye kitaplarından faydalanarak çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.
  • Çocuklar için polisiye kitap satın alırken yaş sınırlarına dikkat edebilirsiniz.
  • Birbirine atıfta bulunan ünlü polisiye romanların tümünü edinerek eserlerden daha fazla keyif alabilirsiniz.
  • Polisiye türüne yeni başlayan biriyseniz, öncelikle klasiklerden başlayarak zamanla çağdaş ve modern polisiyelere geçebilir, tür hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Polisiye kitapları içerisinde hem sıfır hem de ikinci el kitaplar bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı polisiye türünde yüzlerce eserden dilediğiniz eseri seçebilir, sürükleyici polisiye türünü keşfedebilirsiniz.
Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Kitap Adı

Tümünü Gör

Basım Yılı

Tümünü Gör

Yayınevi

Tümünü Gör

Eser Sahibi

Tümünü Gör

Basım Dili

Tümünü Gör

Durum

Tümünü Gör

Cilt Tipi

Tümünü Gör

Baskı Sayısı

Tümünü Gör

Menşei

Tümünü Gör

Kağıt Cinsi

Tümünü Gör

Kondisyon

Tümünü Gör

Ürün Formatı

Tümünü Gör

Katkıda Bulunan

Tümünü Gör

Katkı Rolü

Tümünü Gör

Satıcı

Polisiye

kategorisinde 2253 adet ürün bulundu.

Akıllı Sıralama