GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Öykü

kategorisinde 16341 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Öykü

Edebiyatın en sevilen türleri arasında yer alan öykü, asırlardır dünya genelinde büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Çok sayıda ünlü yazarın kaleminden çıkan öyküler, kısa metinlere sığdırdıkları yoğun anlamlarla edebiyatın en çarpıcı eserleri arasında kabul ediliyor. Farklı yayınevleri tarafından basılan ve sayıları her geçen gün artan öykü kitapları ise yüksek satış rakamlarına ulaşmayı sürdürüyor.

Klasik Öykücüleri Keşfedin

Öykü

Öykü kitapları arasında en büyük ilgiyi, günümüzde klasik olarak kabul edilen yazarların yapıtları görüyor. Anton Çehov, Guy de Mauppasant, Richard Bach, Stefan Zweig, O. Henry, Edgar Allan Poe gibi usta isimlerin kaleme aldığı öyküler, insana ve yaşama dair son derece etkileyici fikir ve anlatıları okurların beğenisine sunuyor. Özgürlük, eşitlik, sevgi, kitlesel yaşamın birey üzerindeki etkisi gibi evrensel ve zamanı asla geçmeyen temaları işleyen klasik öyküler, günümüzdeki öykü dünyasının yapı taşlarını oluşturmuş olmaları nedeniyle de büyük önem taşıyor. Klasik öykü kitapları, uygun fiyatlar ile satılmaları sayesinde de beğeni kazanıyor.

Türk Edebiyatında Öykü

Öykü

Dünyanın en zengin ekollerinden biri olan Türk edebiyatı, öykü alanında da son derece yetkin isimler yetiştirmeyi başarıyor. Klasik döneminde Ömer Seyfeddin, Sait Faik Abasıyanık, Refik Halid Karay gibi birbirinden değerli öykü yazarları yetiştiren Türk edebiyatı, yeni nesil yazarlarıyla da dünya çapında bir kalite standardı yakalıyor. Yekta Kopan, Mine Söğüt, Mustafa Kutlu, Hasan Ali Toptaş, Tarık Tufan ve Mahir Ünsal Eriş gibi çağdaş yazarların kalemlerinden çıkan birbirinden lezzetli öyküler, modern yaşamın bireyde yarattığı travmalara ve kişilik problemlerine aydınlatıcı bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

Öykü Seçkileriyle Tanışın

Öykü

Öykü kategorisinde, dünya genelinden çok sayıda yazarın yer aldığı birbirinden keyifli seçki kitaplar da yer alıyor. Ünlü editörler ve edebiyat akademisyenleri tarafından hazırlanan öykü seçkileri, farklı tarz ve bakış açılarıyla yazılmış çok sayıda öyküyü bir araya getirmeleri nedeniyle büyük beğeni kazanıyor. Okurlara öykü türünün sınırlarını, farklı yaklaşımlarını ve anlatım zenginliğini net bir şekilde sunan öykü seçkileri; Türk Edebiyatının En İyi Öyküleri, Dünya Edebiyatından 50 Öykü, En İyi Avrupa Öyküleri, Orta Doğu'dan Öyküler gibi kategorilere ayrılarak dilediğiniz edebiyatı rahatça inceleyebilmenize de yardımcı oluyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Öykü kitapları pek çok yayınevi tarafından yayınlandığı için aralarında fiyat farkı gözlemlenebilir.
  • Öykü kitapları edebiyat seven dostlarınız ve aile bireyleriniz için son derece etkili bir hediye seçeneği olabilir.
  • Çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmak için kendi yaş gruplarına hitap eden öykü kitaplarından faydalanabilirsiniz.
  • Öykü kitaplarını satın almadan önce yazar ve üslubu hakkında araştırma yaparak kendi zevkinize uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.
  • Sevdiğiniz yazarların tüm öykü kitaplarını birden satın alarak kütüphanenize hoş bir zenginlik kazandırabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Farklı yazarların öykü kitaplarını okumanız, bakış açınızı ve edebiyat zevkinizi geliştirmenizi sağlar.
  • Aynı yazarın tüm öykülerini okumanız, yazarı ve dünya görüşünü daha iyi kavramanıza olanak tanır.
  • Aynı yayınevinden çıkmış kitapları tercih etmeniz, kitaplığınızda nizami bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olur.
  • Yetişkinler için yazılan öykü kitapları, okuma alışkanlığınızı hızlandırmanızı sağlayabilir. Kitap okumaya vakit bulamayan biriyseniz, bu türü tercih edebilirsiniz.
  • Öykü okumaya yeni başlayan biriyseniz, öncelikle eski ünlü yazarların öykülerini okuyarak tür hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.