Klasikler

Klasikler, belleğimizde unutulmaz izler bırakan ve gerçek bir etki yaratan kitaplardır. Birden fazla okuma yapıldığında, her defasında farklı bir keşif duygusu yaratan klasikler, popüler kültürden uzak olmalarına rağmen, popülerliklerini hiç yitirmezler. Çağdaş edebiyat alanında her geçen gün artan alternatifler arasından sıyrılan ve farklı bir noktada duran klasik eserler, gerçek okuyucuların kütüphanesinde en değerli rafları oluşturmaya devam ediyorlar.

Klasikler ile Her Okumada Yeni Bir Keşif Yapın

Klasikler

Klasik eserleri bu denli etkileyici kılan en önemli özellikleri kuşkusuz ki her defasında yeni bir keşif yapmanıza olanak tanımasıdır. İlkokul sıralarında okuduğunuz klasik bir eseri, bugün yeniden okuduğunuzda, o gün yarattığı etkiye yeni bir duygu ya da bilgi katar. Bu özelliği ile de okuyucularda defalarca okuma isteği uyandırır. Yıllar boyunca duygu ve düşüncelerinizde nelerin değiştiğini görebileceğiniz bu eserler, kendi yolculuğunuz sırasında sizlere kılavuz olabilir. Geçmişte okuduğunuz klasik bir romanda çok kızdığınız karaktere, bugün hak verebilir ve kendinizdeki değişimi de gözlemleyebilirsiniz.

Yabancı Klasikler ile Kültürler Arası Bir Yolculuğa Çıkabilirsiniz

Klasikler

Dünya klasikleri, her ülkenin müfredatında olan ve çocukluktan itibaren birçoğumuzun aşina olduğu eserlerdir. Sadece bir klasik olmanın ötesinde insanlar ve kültürler arasında bir köprü kuran bu eserler, tüm dünyanın ortak mirasıdır. Özellikle Rus Klasikleri gibi her kitapseverin kütüphanesinde mutlaka bulunan eserler, bugün bile birçok karanlık noktaya ışık tutabilme özelliğine sahiptir. Eskimeyen duygular, düşünceler ve olayları barındıran yabancı klasikler, her seferinde geçmiş ve gelecek arasında insan olmanın beraberinde getirdiği doğrular, yanlışlar, duygular ve daha birçok şeyin değişmeyeceğinin kanıtı niteliğindedir. Bu özellikleriyle hayatın içerisinde karşımıza çıkabilecek sorun ya da durumla baş edebilmemiz için bizlere birçok bilgi sunarlar.

Yerli Klasikler ile Ülkemizin Değişimine Tanık Olun

Klasikler

Geçmişten bugüne ülkemizde nelerin değiştiğine tanık olabileceğiniz Türk Klasikleri, birbirinden değerli isimlerin kaleme aldığı binlerce eserden oluşuyor. Yine ilkokul sıralarından bu yana aşina olduğumuz bu eserler hem sosyolojik hem de tarihsel açıdan birçok bilgiyi içinde barındırıyor. Günümüzde de popülerliklerini yitirmeyen ve zamana meydan okuyan bu eserler aracılığıyla geçmişin insanlarının olaylara bakış açısına dair fikir edinebilir ve ayrıca tarihimizdeki olayların toplumu nasıl etkilediğini değerli kalemler aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Klasik Eser Satın Almadan Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler

  • Yayınevlerindeki klasik eser fiyatları değişkenlik gösterebilir. Sizin için en uygun olan markaları bulmak adına kitabınızı seçmeden önce fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz.
  • Özellikle dünya edebiyatı klasiklerinden birini satın almak istiyorsanız, çevirmen faktörünü göz ardı etmemenizde fayda var.
  • Yabancı klasik eserleri satın almadan önce çevirenin daha önceki çevirilerine bakabilir ve tecrübesini kontrol edebilirsiniz.
  • Çoğu okuyucu, klasik eserlerin yazıldığı dönemi anlattığını düşünse de her klasik eserin yazıldığı dönemi anlatmadığını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.
  • Her klasik kitap sizin için uygun olmayabilir. Doğru okuyucu için doğru kitap ilkesini benimseyerek, okumaktan haz alacağınız bir liste yapabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Klasik eserler günümüzde yeniden basıldığı için farklı düzenlemeler içerebilir. Kitabınızı satın almadan önce basım yılına dikkat etmenizde fayda var.
  • Eğer yazıldığı dönemi anlatan bir klasik eser seçtiyseniz, beraberinde o dönemi anlatan başka kitaplardan da faydalanabilirsiniz.
  • Klasik kitaplar, farklı türlerde kaleme alınmış olabilir. Okumaktan haz aldığınız türe ait klasikleri seçmeniz, okuma sürecinizi pozitif etkileyecektir.
  • Klasik kitap setleri, tekli satın almaya oranla fiyat açısından daha avantajlı olabilir.
  • Set şeklinde alımlar gerçekleştirdiğinizde kargonuzda sete dahil olan tüm kitapları kontrol etmenizde fayda vardır.
Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Yayınevi

Tümünü Gör

Kitap Adı

Tümünü Gör

Basım Dili

Tümünü Gör

Eser Sahibi

Tümünü Gör

Kondisyon

Tümünü Gör

Cilt Tipi

Tümünü Gör

Baskı Sayısı

Tümünü Gör

Menşei

Tümünü Gör

Kağıt Cinsi

Tümünü Gör

Durum

Tümünü Gör

Basım Yılı

Tümünü Gör

Ürün Formatı

Tümünü Gör

Katkıda Bulunan

Tümünü Gör

Katkı Rolü

Tümünü Gör

Satıcı

Klasikler

kategorisinde 18107 adet ürün bulundu.

Akıllı Sıralama