GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Deneme

kategorisinde 14793 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Deneme

16. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren bir edebi tür olan deneme, Montaigne'ın başlangıç adımlarından sonra, bugün dünyanın en çok okunan türleri arasında yer alıyor. Yazarların herhangi bir konu hakkındaki duygu ve düşüncelerini derlemesinden oluşan deneme kitapları, okurların ilgili oldukları konularda farklı fikirler edinmesine yardımcı oluyor. Oldukça hızlı bir şekilde okunabilen kısa metinlerden oluşan deneme kitapları, okuma alışkanlığınızın hızlanmasını da sağlıyor.

Deneme Türüne Dünya Klasiklerinden Başlayın

Deneme

Başta deneme türünün kurucusu olan Montaigne'ın kitapları olmak üzere, yerli ve yabancı klasiklerin tamamını bulabileceğiniz deneme kategorisi; Paul Valery, Voltaire, Jean Jack Rousseau, Stefan Zweig, Simone de Beauvoir, Bertrand Russel, Umberto Eco, D. Herbert Lawrence, Aldoux Huxley, Schiller, Virginia Wolf, Albert Camus, Goethe gibi ünlü klasik yazarların eserlerine ev sahipliği yapıyor. Türk edebiyatının en ünlü deneme yazarları arasında yer alan Nurullah Ataç, Kemal Tahir, Refik Halit Karay, Falih Rıfkı Atay, Ahmet Haşim, Rasim Özdenören, Suut Kemal Yetkin, Salah Birsel, Bilge Karasu, Tahsin Yücel, Cemil Meriç, İlhan Berk, Enis Batur, Haldun Taner gibi değerli yazarların kitapları da bu kategoride sergileniyor.

Modern Deneme Kitaplarıyla Hayatınızı Renklendirin

Deneme

Çağdaş edebiyatın en sevilen türlerinden biri olan deneme türünün kategorisinde dünya üzerindeki birçok ülkeden yazarın eserine ulaşmak mümkün hâle geliyor. Kategori; Haruki Murakami, Milan Kundera, T.S. Eliot, David Foster Wallace, Joan Didion, J.L. Borges, Italo Calvino, Rudy Kousbroek, George Orwell, Norman Mailer ve saymakla bitmeyen onlarca modern yazarın kitaplarını içeriyor. Bu sayede en sevdiğiniz yazarların deneme kitaplarına ulaşabilir, yerli modern isimlerin eserlerini de inceleyebilirsiniz. Bedri Rahmi Eyüboğlu, Sabahattin Eyüboğlu, Vedat Günyol, İsmail Habib Sevük, Ruşen Eşref Ünaydın, Şevket Süreyya Aydemir, Şevket Rado, Uğur Kökden, Nermi Uygur gibi türün önemli isimlerinin eserlerini okuma fırsatı da bulabilirsiniz.

Farklı Bakış Açılarıyla Tanışın

Deneme

Deneme türü; edebiyat, tarih, siyasi, eleştiri, sanat ve aklınıza gelebilecek her alanda yazılmış olan eserler içerebiliyor. En çok ilginizi çeken konunun yazarlarını araştırarak ilgili olduğunuz konuyu derinlemesine inceleyebilirsiniz. Deneme kitapları; aşk, din, kişisel gelişim, felsefe, ilişkiler, eğlence, toplum gibi konuları da kapsayabiliyor. İsmet Özel, Dücane Cündioğlu, Beşir Ayvazoğlu, Özdemir İnce, Ece Temelkuran, Melih Cevdet Anday, Özgür Bacaksız, Derman İskender Över (Küçük İskender), Cahit Külebi, Gündüz Vassaf gibi yazarların eserlerini de keşfedebilirsiniz.

Satın Alma İpuçları

  • Bilimsel ve eğitici araştırma konuları üzerine yazılmış olan deneme kitaplarına yönelerek araştırmanızı daha detaylı yapabilirsiniz.
  • Çocuklar için yazılmış olan deneme kitapları seçerek çocuğunuza deneme türünü sevdirebilirsiniz.
  • Kitapların basım yıllarını inceleyerek en yeni baskılarına ulaşabilirsiniz.
  • Klasikler hakkında araştırma yapmak için ünlü deneme yazarlarının kitaplarını değerlendirebilirsiniz.
  • Deneme türünde yazılan kitaplar, marka ve yayınevlerinin farklı fiyat seçenekleriyle satışa sunulabilir. En uygun fiyatlar ile alışveriş yapmak için satıcı markalar ve kitapları karşılaştırabilirsiniz.

Bunlara Dikkat Edin

  • Aynı konuyu farklı yazarlardan okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilir, konu hakkındaki farklı düşünceleri öğrenebilirsiniz.
  • Deneme türüne yeni başlıyorsanız, öncelikle klasik eserleri değerlendirebilir, alanın en ünlü yazarlarını okuyabilirsiniz.
  • Şiir ve diğer nesir türleri üzerine yazılmış deneme kitaplarını değerlendirerek edebiyat alanında yapacağınız akademik araştırmalara katkıda bulunabilirsiniz.
  • Özel yaşamınızda çözemediğiniz bir konu hakkında yazılmış olan deneme kitaplarından seçerek sorununuz için farklı çözüm yolları bulabilirsiniz.
  • Çocuk psikolojisi hakkında yazılmış olan deneme kitaplarını seçerek çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.