Araştırma, İnceleme, Referans

Edebiyat, yüzlerce yıldır insanlığın en önem verdiği sanat dalları arasında yer alıyor. Edebiyat tarihini ve edebiyatın günümüzde geldiği noktayı mercek altına alan araştırma, inceleme ve referans kitapları ise bu önemli sanat dalı hakkında aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyor. Çok sayıda edebiyat tarihçisi, akademisyen, gazeteci ve yazar tarafından kaleme alınan kaynak kitaplar, edebiyata farklı bir gözle bakmak isteyen herkesin okuması gereken kitaplar arasında yer alıyor.

Edebiyat Tarihini Öğrenin

Araştırma, İnceleme, Referans

Edebiyat konulu araştırma, inceleme ve referans kitaplar kategorisinde edebiyat tarihine ışık tutan yayınlar öne çıkıyor. Çok sayıda marka ve yayınevi tarafından basılan edebiyat tarihi kitapları, edebiyatın başlangıcından günümüze dek geçirdiği tüm evreleri detaylarıyla birlikte açıklıyor. Uzman araştırmacıların ve akademisyenlerin imzasını taşıyan edebiyat tarihi kitapları arasında Ahmet Kabaklı'nın Türk Edebiyatı, Dursun Zengin'in Başından 19. Yüzyıla Kadar Alman Edebiyatı, Cafer Gariper'in Yeni Türk Edebiyatı ve İsmail Parlatır'ın Tanzimat Edebiyatı gibi eserleri yer alıyor. Fen edebiyat fakültelerinde ders kitabı olarak da okutulan edebiyat tarihi kitapları, uygun fiyat seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

Edebiyat Kuramlarına Göz Atın

Araştırma, İnceleme, Referans

Edebiyat kuramlarını açıklayan yayınlar, bu eşsiz sanat dalının konu, bağlam ve yöntemlerini masaya yatırıyor ve edebiyatın geleceğinin nasıl olması gerektiğine dair çarpıcı önerilerde bulunuyor. Edebiyatı sanatsal ve felsefi açılardan irdeleyen kuram kitapları, eleştirel dilleriyle edebiyatın daha iyi noktalara ulaşmasına yardımcı olurken farklı bakış açıları sunmalarıyla da edebi eserlerden daha çok keyif almanıza olanak tanıyor. Üstkurgu - Üstkurmaca Üzerine, Edebiyat Meseleleri, Türk Edebiyatına Eleştirel Bir Bakış, Söylem Türleri ve Doğu Mitolojisinin Edebiyata Etkileri gibi eserler; Ali Nihad Tarlan, Mihail M. Bahtin ve Hellmut Ritter gibi usta isimlerin imzalarını taşıyor.

Deneme Kitaplarını Keşfedin

Araştırma, İnceleme, Referans

Araştırma, inceleme ve referans kategorisinde, ünlü yazarların denemelerinin ve düşünce yazılarının derlendiği eserler de büyük ilgi görüyor. Ünlü isimlerin kendi anılarını, edebiyat üzerine düşüncelerini ve yaşam felsefelerini açıkladığı deneme kitapları, okurlar için adeta birer yaşam rehberi olma niteliği de taşıyor. John Brockman'dan Senin Tehlikeli Fikrin Ne, Julian Baggini'den Bütün Bunlar Ne Anlama Geliyor, Terry Eagleton'dan Edebiyat Olayı, Mehmet Rıfat'tan Ruhların İletişimi ve Ayşegül Utku Günaydın'dan Kadınlık Daima Bir Muamma gibi eserler; yazarların edebiyat, sanat ve hayat üzerine eşsiz fikirlerini akıcı dilleri ve etkileyici üsluplarıyla okurlara aktarıyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Kategoride yer alan edebiyat tarihi ansiklopedilerini okuyarak edebiyatın geçirdiği evreleri genel hatlarıyla öğrenebilirsiniz.
  • Çeşitli dillere ait dil tarihi ve filoloji kitaplarını inceleyerek dillerin geçmiş dönemlerini ve kelimelerin etimolojilerini inceleyebilirsiniz.
  • Yazarların yaşamları ve çalışmaları üzerine yazılmış eserleri okuyarak çeşitli edebiyatçılar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Farklı yazarların aynı konudaki incelemelerini okuyarak bilgi, yorum ve görüş farklılıklarından faydalanabilirsiniz.
  • Edebi türlerin tarihçelerine, ilgi alanlarına ve önemli yazarlarına odaklanan eserleri inceleyerek edebiyat kültürünüzü genişletebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Edebiyatın teknik yönünü örneklerle inceleyen araştırma kitaplarından satın alarak okuduğunuz eserleri yorumlamayı öğrenebilirsiniz.
  • Yazarların edebiyat görüşlerini açıkladıkları kişisel politikalarını edinerek edebiyat anlayışlarını kendi kalemlerinden okuyabilirsiniz.
  • Farklı dillerde yazılmış araştırma ve inceleme eserlerini tercih ederek hem yabancı dilinizi hem edebiyat bilginizi geliştirebilirsiniz.
  • Set halinde satılan edebiyat incelemesi kitaplarını tercih ederek daha uygun fiyatlarla daha çok sayıda kitap satın alabilirsiniz.
  • Araştırma, inceleme ve referans kitapları, çeşitli markalar ve yayınevleri tarafından basıldıkları için farklı fiyatlar ile satışa sunulabilir.
Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Ürün Formatı

Kitap Adı

Yayınevi

Eser Sahibi