Anı, Mektup, Günlük

Anı, mektup, günlük türündeki kitaplar, başkalarının deneyimlerini okumaktan hoşlanan okuyucular için ayrı bir yerde duruyor. Özellikle alanında başarılı isimlerin anıları, mektupları ve günlükleri, okuyucular için içerisinde birçok bilgi barındırıyor. Kariyeriniz ya da hobiniz üzerinde daha doğru bir rota çizmek istiyorsanız, aynı alanda başarı göstermiş isimlerin anı, mektup, günlük türündeki eserlerinden faydalanabilirsiniz.

Hayran Olduğunuz İsimleri Daha Yakından Tanıyın

Anı, Mektup, Günlük

Bazı insanlar, çalıştıkları alanda hayranlık uyandıran bir başarı sergilerler. Bu insanların küçük sırları onları başarıya götüren en önemli etkenler olur. Anı kitapları ile başarılı insanların küçük sırlarından faydalanabilir ve siz de başarının tadına varabilirsiniz. Özellikle edebiyat ve bilim alanlarında başarılı olan isimlerin günlük ya da anı türünde verdiği eserleri inceleyebilirsiniz. Bu eserlerde gündelik hayatlarındaki küçük detayları, ilginç alışkanlıklarını ve onları başarıya taşıyan faktörleri görebilir, kendi hayatınız için uygulamaya başlayabilirsiniz.

Unutulmaya Yüz Tutmuş Mektup Sanatını Keşfedin

Anı, Mektup, Günlük

İçerik açısından ele alındığında edebiyatın bir türü olarak değerlendirilen mektup; zarfı ve kâğıdı ile birlikte günümüz için artık bir sanat eseri formunu kazanmaya başladı. Geçmişte iletişim modeli olarak görülen mektup, bugün unutulmaya yüz tutmuş bir sanat olarak görülüyor. Özellikle iletişim açısından taşıdığı önemi yitirmesine neden olan kısa mesajlar gibi teknolojik gelişmelerin ardından mektup türündeki eserler bugün her zamankinden daha değerli oluyor. Özellikle aynı dönemde etkili olmuş iki sanatçının ya da iki bilim insanının karşılıklı iletişimine bugün tanık olmamıza olanak veren bu yapıtlar, geçmişe dair birçok detayı barındırıyor ve bu sebeple geniş okuyucu kitlelerinin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Günlükler ile Geçmişe Yolculuk Yapın

Anı, Mektup, Günlük

Her başarılı insanın alışkanlıkları arasında yer alan günlük tutma eylemini bir üst boyuta çıkararak günlük türünde bir kitap veren birçok isimle karşılaşabilirsiniz. Türk Edebiyatında bu türde verilen ilk eser olan Evliya Çelebi'nin Seyahatname isimli eseri günümüzde hala değerini korumakla birlikte geçmişe dair birçok bilgiyi içerisinde barındırıyor. Hem klasik hem de modern edebiyat içerisinde günlük türünde verilmiş sayısız eser vardır. Günlük yazarının yaşadığı dönemi net bir şekilde yansıtan bu eserler ile günümüz dünyası arasında kıyas yapabilirsiniz. Hem sosyolojik hem de edebi açıdan oldukça zengin olan günlükler ile geçmişe bir yolculuk yaparak bugününüzü şekillendirebilirsiniz.

Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Anı, mektup, günlük türünde bir eseri satın almadan önce derleyen kişi hakkında araştırma yapabilirsiniz. Bu sayede bilgilerin ve metinlerin doğruluğunu teyit edebilirsiniz.
  • Kitabınızı satın almadan önce yayınevlerini araştırmanızda fayda vardır. Marka ve fiyat politikasına bakarak seçim yapmanız, okuma eyleminiz üzerinde pozitif etki yaratacaktır.
  • Anı türünün yaşanmakta olanı değil, yaşanmış olanı diğer türlere nazaran daha samimi bir dille aktardığını göz önünde bulundurmanızda fayda var.
  • Eski dönemlerde yaşamış önemli kişilerin mektuplarının derlendiği eserleri satın alacaksanız, mektuplarda dil ve biçim açısından farklı bir yapı ile karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız.
  • Yabancı eserleri okumak istiyorsanız, çevirmen faktörünü göz önünde bulundurmanızda ve alanında uzman bir çevirmenin düzenlediği kitabı almanızda fayda var.

Bunlara da Dikkat

  • Alanında uzman isimlerin mektuplarının derlendiği eserleri satın almadan önce mektupların sahibi olan kişiye dair bilgi edinmeniz faydalı olacaktır.
  • Günlük türündeki eserlerin yazıldığı dönemi yansıtmasından ötürü o döneme dair bir araştırma yapmanız yararlı olur.
  • Anı türündeki kitapların sadece belirli bir dönemi aktardığını unutmamalısınız.
  • Yabancı bir eser satın alacaksanız, yazarın bulunduğu ülkenin sosyolojik yapısını öğrenebileceğiniz başka kaynaklara başvurabilirsiniz.
  • Mektup, anı ve günlük türündeki kitapların subjektif bir açıdan kaleme alındıklarını unutmamalısınız.
Sepet
Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

En Düşük

-

En Yüksek

Eser Sahibi

Tümünü Gör

Cilt Tipi

Tümünü Gör

Baskı Sayısı

Tümünü Gör

Basım Dili

Tümünü Gör

Menşei

Tümünü Gör

Kağıt Cinsi

Tümünü Gör

Kitap Adı

Tümünü Gör

Kondisyon

Tümünü Gör

Durum

Tümünü Gör

Basım Yılı

Tümünü Gör

Ürün Formatı

Tümünü Gör

Yayınevi