GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Edebiyat Kitapları

kategorisinde 233225 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Edebiyat Kitapları

Dünya edebiyatının modern ve klasik eserlerini bir araya getiren edebiyat kitapları kategorisi, kitap tutkunlarının ilgi alanına giren her türden roman seçkisinden oluşuyor. Bir devre damgasını vuran dünya klasikleri, en iyi polisiye romanları, sürükleyici aşk romanları, fantastik ve bilimkurgu romanları, hikaye ve öykü kitaplarının yanı sıra anı, deneme, şiir, otobiyografi ve biyografi kitapları da kategoride görülebiliyor.

Dünya Klasikleriyle Edebiyatın Temellerini Tanıyın

Edebiyat Kitapları

Mutlaka okunması tavsiye edilen eserlerden olan dünya klasikleri, okuma zevkine özel bir temel oluşturmak için birebir kitaplardan kabul ediliyor. Dünya edebiyatını daha yakından tanımanızı sağlayacak olan klasik eserler; Dostoyevski, Tolstoy, Hemingway, Çehov, Jack London, Charles Dickens, Emile Zola, V.Hugo, Turgenyev gibi ünlü yazarların kitaplarını içeriyor. Unutulmaz olmaları ve okurlara büyük bir kültürel zenginlik kazandırmaları sebebiyle her seferinde yeniden okuma isteği uyandıran klasikler, yüzyıllar öncesinden yaşamsal ipuçları vererek okurların genel kültürünü de arttırıyor.

Modern Dünya Edebiyatını Keşfedin

Edebiyat Kitapları

Modern dünya edebiyatının en iyi eserlerini içeren edebiyat kitapları kategorisi, modern klasikler ve modern kitaplardan oluşan geniş bir yelpaze de sunuyor. Kategori, Stefan Zweig, Stephen Crane, Kate Chopin, Maksim Gorki, William Golding, Antony Burgess, Leonid Andreyev, Mihail Bulgakov, F.Kafka, Halil Cibran, Jose Saramago, Jules Verne gibi ünlü modern klasik yazarlarının ve daha fazlasının eserlerini içeriyor. Ayrıca Türk klasikleri ve Türk modern klasikleri arasında yer alan başyapıtlar da bulunuyor. Namık Kemal, Ahmet Mithat, Peyami Safa, Halide Edip Adıvar, Sabahattin Ali, Yusuf Atılgan gibi Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinin eserleri sergiliyor.

Sevdiğiniz Türde Yeni Keşifler Yapın

Edebiyat Kitapları

Sherlock Holmes serilerinden Harry Potter serilerine, klasik setlerinden, modern klasik setlerine aradığınız ve sevdiğiniz tüm romanlar GittiGidiyor'un geniş kitap yelpazesinde bulunuyor. Polisiye, anı, biyografi, deneme, antoloji, oyun, derleme, mizah, eleştiri, kuram, siyasi, tarihi gibi aklınıza gelebilecek tüm türlerde edebi yayınları edebiyat kitapları arasında görebilirsiniz. İster korku ve gerilim, ister bilimkurgu ve fantastik, sevdiğiniz türü seçtikten sonra, satıcı marka ve yayınevlerini, kitapların özelliklerini inceleyerek satın alabilirsiniz. En yeni yayınları da bulabileceğiniz kategoride fiyat karşılaştırmaları yaparak ekonomik fiyatlar görebilirsiniz. Belirli bir konuda uzmanlaşmak istiyorsanız; araştırma, inceleme ve referans kitaplarına da başvurabilirsiniz.

Satın Alma İpuçları

  • Türk Edebiyatı klasiklerini hem kendiniz hem de sevdikleriniz için satın alabilir, genel kültürünüzü geliştirebilirsiniz.
  • Dünya klasiklerini setler halinde satın alarak uygun fiyatlandırma seçimleri yapabilirsiniz.
  • Kategori içerisinde bulunan şiir kitaplarını değerlendirerek akıcı konuşma, diksiyon, vurgu ve tonlama konularında kendinizi geliştirebilirsiniz.
  • Dünya klasikleri, modern dünya klasikleri ve popüler kitapları sırasıyla okuyarak daha zengin bir literatür oluşturabilirsiniz.
  • Son dönemlerde en çok okunan trend kitapları inceleyerek popüler edebiyat kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz.

Bilinmesi Gerekenler

  • Kitaplar arasında sahaf ve satıcı markalar tarafından farklı fiyatlarla satışa sunulan ikinci el eserler bulunabilir.
  • Satın aldığınız eserin stok durumunu kontrol ederek hızlı alışveriş yapabilir, bekleme sürenizi azaltabilirsiniz.
  • 100 temel eser olarak nitelendirilen eserleri satın alarak mutlaka okunması gereken kitapları okuyabilirsiniz.
  • Sevdiğiniz önemli şahısların biyografi kitaplarını inceleyerek yaşantıları ve ideolojileri hakkında fikir edinebilirsiniz.
  • Kitaplar arasında tarih, psikoloji, felsefe, sanat, sinema gibi alanlarda yazılmış eserler bulunabilir.