GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Hosting (Barındırma)

kategorisinde 74 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Hosting (Barındırma)

Hosting (barındırma) hizmeti, İnternet ortamında dosya paylaşımını amaçlayan hizmetler arasında yer alır. Film, dizi, müzik, belgesel, spor karşılaşmaları, yazılımlar, driver'lar, oyunlar ve uygulamalar; "uploader" olarak ifade edilen paylaşımcılar tarafından hosting hizmeti veren içerik barındırıcı sunuculara yüklenir. Genellikle reklam geliri karşılığında hosting sunucuları aracılığıyla içerik yüklemesi yapılırken, içeriklere ihtiyaç duyan kullanıcılar ise aradıkları içerikleri hızlı bir şekilde bilgisayar ve tablet gibi cihazlara indirir. İnternet'in neredeyse sonsuz bir evren hâline geldiği günümüzde sesli, görüntülü ve yazılı içeriklerin tamamına yakını hosting (barındırma) sunucularında depolanmaya başlamıştır. Bu içeriklere ihtiyaç duyan kullanıcılar ise hızlı indirme olanağı için hosting firmaları aracılığıyla içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilme imkânına kavuşmuş durumdadır.

Hosting Firmaları

Hosting (Barındırma)

Yazılı, sesli ve görüntülü içerikleri sunucularında depolayan hosting firmaları; ilgili içerikleri bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlarına indirmek isteyen kullanıcılara hızlı download hizmeti verir. Örneğin, Rapidgator hosting firması, tercihinize bağlı olmak üzere 1, 6 ve 12 aylık ücretli üyelik paketlerini satışa sunar. Bu hosting firmasının sunucularında yüklü olan dijital dosyaları, üye olmanız durumunda çok yüksek hızlarda download edebilirsiniz. Firma, download programları kullanarak hızlı dosya indirme imkânı tanırken bekleme ve takılma gibi sorunlarla uğraşmanızı önler. AllDebrid, Turbobit, Keep2Share, Depozitfiles ve Rapidgator gibi çok çeşitli hosting firmaları, belirli süreleri içeren hosting paketleri satın almanız durumunda sunucularında yer alan dosyaları yüksek hızlarda indirme fırsatı sunar.

Hosting Fiyatları

Hosting (Barındırma)

Hosting fiyatları, satın alacağınız hosting paketlerinin üyelik süresi, hizmeti sunan hosting firması, download hızı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Genellikle maksimum düzeyde hızla dosya transferi yapmanıza imkân veren hosting firmaları, günlük ve aylık periyotlarda dosya indirme işlerinize limit uygular. Ancak, bu limitler, çoğu zaman aşılması imkânsıza yakın seviyelerde bulunur. Hosting fiyatları için önemli bir kıstas da dosya indirme limitleri olur. Eğer çok sayıda İnternet sitesi yönetiyorsanız yüksek limitli hosting paketleri satın alarak sitelerinizin içerik ihtiyaçlarını limitlere takılmadan temin edebilirsiniz. Bununla birlikte sadece kişisel kullanım amaçlı bir hosting paketi arıyorsanız düşük limitli hosting üyeliklerini satın alabilirsiniz.

Hosting Üyeliği

Hosting (Barındırma)

İhtiyaç duyduğunuz dijital içerikleri hosting sunucularından hızlı bir şekilde indirmek istiyorsanız herhangi bir hosting firmasından üyelik satın almanız gerekir. İçerik ihtiyacınızın miktarını göz önünde bulundurarak üyelik satın almanız durumunda üyelik maliyetlerini düşürebilirsiniz. Kişisel kullanım için düşük limitli hosting tavsiye edilirken, webmaster gibi profesyonel kullanıcıların yüksek limitli üyelikler satın almaları önerilir.

Hosting Üyeliğinin Artıları

  • Hız limitlerine takılmadan dosya indirme olanağı sağlar. Bu sayede zamandan önemli ölçüde tasarruf etmeniz mümkün olur.
  • Dosya indirme işlemlerini durdurduktan sonra indirme işlemlerine kaldığınız yerden devam etme olanağı sağlar.
  • Bilgisayarınız herhangi bir sorun nedeniyle kapandığında ya da elektrik kesintisi durumlarında indirme işlemlerinde kayıp yaşanmaz. İndirme işlemi, her zaman kaldığı yerden devam eder.
  • JDownloader ve Internet Download Manager gibi indirme yazılımlarıyla doğrudan indirmeyi destekler.
  • Kişisel Depolama imkanı sağlar.

Hosting Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Download miktarı genellikle sınırlı tutulur.
  • Aynı miktar için fiyat firmaya göre değişir.
  • Bütün indirme yazılımları ile uyumluluk söz konusu değildir.
  • Mobil download için pahalı bir yöntemdir. Sınırsız İnternet aboneliğiyle kullanılabilir.
  • Bir yıldan kısa hizmet alımlarında daha yüksek fiyat tarifesi uygulanır.