GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Aksesuar

kategorisinde 20810 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Aksesuar

Günümüzde sıkça kullanılan dizüstü bilgisayarlar için birçok aksesuar da bulunur. Dizüstü bilgisayarlar için üretilen aksesuarlar, laptop çantasından laptop soğutucu ve ekran koruyucuya kadar farklılık gösterebilir. Söz konusu laptop aksesuarı çeşitleri, laptop kullanımı sırasında kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlarlar.

Laptop Kılıfı ve Laptop'lar İçin Powerbank

Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Aksesuar

En popüler dizüstü bilgisayar aksesuar çeşitleri arasında laptop kılıfları bulunur. Kullanıcılar, çantalarında laptoplar için ayrılmış özel bir alan yoksa laptop kılıflarını kullanarak laptoplarını çantaya koyabilirler. Laptop kılıfları, laptopların dışarıdan gelen darbelere korunmasında önemli rol oynayan dizüstü bilgisayar aksesuar çeşitleri arasında yer alır. Tıpkı mobil cihazları şarj etmek için kullanılan powerbankler gibi laptopları şarj etmek için de powerbankler bulunur. Üstelik bu cihazları çantaya atıp taşımak da çok kolaydır. Laptop'ları şarj etmek için geliştirilmiş powerbanklerin 22.000 mAh güç kapasitesi bulunur. Böylelikle ortalama bir laptop, fazladan 10 saat boyunca çalıştırılabilir.

Kablosuz Mouse ve Gürültü Önleyici Kulaklık

Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Aksesuar

Laptop'larda bulunan touchpadleri birçok kişi kullanışlı bulmaz. Firmalar, özellikle bu kişileri düşünerek laptoplar için özel olarak tasarlanmış mouselar üretir. Bu mouselar sayesinde imleci yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket ettirmek, son derece kolaylaşır. Logitech gibi firmaların ürettiği portatif mouselar sayesinde dizüstü bilgisayar kullanmak çok kolay hâle gelir. Müzik dinlemeyi ve film seyretmeyi seven kişiler için alınabilecek en iyi laptop aksesuarlarından biri de gürültü önleyici kulaklıklardır. Gürültü önleyici kulaklıklar, bilgisayardan çıkan sesi dışarı yansıtmadığı gibi içerideki sesleri de dışarı iletmez. Birçok kulaklık modeli, oldukça hafiftir ve gerçekten harika ses kalitesine sahiptir. Gürültü önleyici kulaklıklar, bu özelliği ile en uygun laptop aksesuar çeşitleri arasına girer.

Şeffaf Klavye Koruyucu ve Laptop Standı

Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Aksesuar

Şeffaf klavye koruyucular, su geçirmez ve toz geçirmez malzemelerden üretilir. Şeffaf klavye koruyucular, klavyeden kolaylıkla ayrılabilir ve temizlenebilir. Dizüstü bilgisayar aksesuar çeşitleri arasında farklı bir yere sahip olan şeffaf klavye koruyucular, hiç çıkarılmadan aylar boyunca kullanılabilir. Yatakta veya kanepede bilgisayar kullanmak isteyen kişiler, laptop standı adı verilen özel laptop aksesuarı grubundan yararlanabilirler. Laptop stantları, kullanıcıların laptop kullanırken yaşadığı rahatsızlıkları ve ısı sorununu en aza indirmek için tasarlanmıştır. Üstelik birçok modelde mouse ve laptop için yeteri kadar yer vardır.

Laptop Aksesuarı Avantajları

  • Laptop aksesuarlarını sık bir şekilde kullanmak, laptop kullanıcılarına önemli bir kullanım kolaylığı sağlar.
  • Laptop aksesuarı çeşitleri, kullanıcılar için daha güvenli ve daha temiz bir kullanım imkânı yaratır.
  • Laptop aksesuarlarından bazıları, laptopların daha uzun süre boyunca kullanılmasına olanak tanır.
  • Laptop'lar için hazırlanmış aksesuarların birçoğu, masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlarla da kullanılabilir.
  • Birçok farklı amaca hitap eden laptop aksesuarları, uygun fiyatlarıyla dikkat çeker

Laptop Aksesuarı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bilgisayar kullanıcılarının hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştıran aksesuarları satın alırken aksesuarın üretildiği ham maddeye mutlaka dikkat edilmelidir.
  • Laptop aksesuarı satın alırken bir diğer önemli konu ise aksesuarın uygun fiyatlı olup olmadığıdır.
  • Kullanışlı laptop aksesuarı almak, laptop'un kullanım ömürün uzatır.
  • Kaliteli bir laptop aksesuarı, ince bir işçiliğe sahip olması gerekir.
  • Son olarak bilinen bir markadan aksesuar satın almak, aksesuarın çok daha uzun süre kullanılmasına olanak tanır.