GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Leke Çıkarıcı

kategorisinde 233 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Leke Çıkarıcı

Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan lekeleri gidermek için çamaşır yıkama süreçlerinizde leke çıkarıcı kullanmanız gerekebilir. Özel teknolojilerle geliştirilen formülleriyle leke çıkarıcılar zorlu lekelerin bile üstesinden gelebilir. Değişik seçenekleriyle göz doldurur. Beğendiğiniz leke çıkarıcı markaları arasından bütçenize hitap edeni tercih edebilirsiniz.

Leke Çıkarıcı Çeşitleri Nelerdir?

Leke Çıkarıcı

Toz, sıvı, jel ve sprey başta olmak üzere çok sayıda leke çıkarıcı çeşidi vardır. Toz, sıvı ve sprey formda üretilen leke çıkarıcılar beyaz çamaşırlar için özel olarak geliştirilir. Çamaşır makinelerinde yaygın bir şekilde kullanılan beyazlar için leke çıkarıcı beyazların grileşmesini ve parlaklığının azalmasını önemli ölçüde engeller. Çamaşırların solgun görünümünü azaltırken lekelerin kolay bir şekilde çıkmasını sağlar. Renkli çamaşırların üzerindeki lekeleri yok etmek için renkliler için leke çıkarıcı ideal bir seçenektir. Masa örtüsünü, iş kıyafetlerini ve bebek kıyafetlerini renkliler için geliştirilen leke çıkarıcılarla temizleyebilirsiniz. İçeriğinde aktif bileşenler yer alan çamaşır leke çıkarıcı kumaşın dokusuna derinlemesine işler. Çamaşırların üzerindeki sebze, meyve, yağ ve sos gibi ısrarcı lekelere bile etki eder. Küçük boyutlarda tasarlanan kalem leke çıkarıcılar, hafif ve taşınabilir olması nedeniyle tercih edilir. Kıyafetler üzerindeki çay, kahve ve sos lekelerini gidermek amacıyla kullanılabilir. Kalem leke çıkarıcılar her türlü kumaşa uyum sağlar. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan leke çıkarıcı modelleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Leke Çıkarıcı Kullanımı

Leke Çıkarıcı

Toz ve ya sıvı formda üretilen leke çıkarıcılar, yapılarına ve lekenin çıkartılacağı kumaşa göre farklı kullanım şekillerine sahiptir. Leke çıkarıcı kullanmadan önce çamaşırları renklerine göre ayırmanızda fayda vardır. Lekenin şiddeti doğrultusunda, normal deterjanla birlikte ana yıkama ya da ön yıkama programında kullanmak için, deterjan bölmesine 1 ya da 2 ölçek leke çıkarıcı ekleyebilirsiniz. Elde yaptığınız yıkama işlemlerinde de hijyenik leke çıkarıcı kullanabilirsiniz. Yün ve ipek kumaşlarda hassas kumaşlara özel leke çıkarıcıları tercih edebilirsiniz. Sprey formda üretilen leke çıkarıcı sprey kumaşların üzerine püskürtülerek pratik bir şekilde kullanılabilir. Lekenin tipine özel çıkarıcılar, lekelere özel olarak geliştirilir. Belirli ölçeğe göre kullanılan toz leke çıkarıcı deterjan sadece bir noktaya uygulanabildiği gibi, çamaşırın bütününe de yayılabilir. Yoğun kıvama sahip olan leke çıkarıcı jel ise çamaşırın yüzeyine sürülerek kullanılır. Sürülebilir bir yapıda olduğu için sert ya da kalın kumaşlara da uygulanabilir. Değişik özelliklere sahip olan leke çıkarıcıları kullanarak çamaşırlar üzerindeki lekeleri kısa süre içinde tamamen çıkarabilirsiniz.

Leke Çıkarıcı Fiyatları

Leke Çıkarıcı

Markaları ve özellikleri doğrultusunda belirlenen leke çıkarıcı fiyatları oldukça değişkendir. Leke çıkarıcılar genel olarak her türlü bütçeye hitap eder. Ekonomik fiyat aralıklarında satışa sunulur. Leke çıkarıcının türü ve ağırlığı fiyatlandırma üzerinde önemli düzeyde etkilidir. Leke çıkarıcının doğru seçilmesi gereklidir. Leke çıkarıcı çeşitlerinden birini satın almadan önce leke çıkarıcı yorumlar okuyarak diğer kullanıcıların fikirlerinden faydalanabilirsiniz. Değişik leke çıkarıcılar arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı satın alabilirsiniz. Tüm temizlik ürünleri için Deterjan ve Temizlik Ürünleri kategorimizi ziyaret edebilir, daha fazla Süpermarket ürün çeşidini Süpermarket kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Leke Çıkarıcı Kullanmanın Avantajları

  • Leke çıkarıcılar, çamaşırlardaki zorlu lekelerin çıkarılmasını sağlar.
  • Çamaşırlar üzerinde derinlemesine hijyen oluşturur.
  • Leke çıkarıcıların uygulanışı oldukça pratiktir.
  • Çamaşırların renklerinin korunmasına yardımcı olur.
  • Leke çıkarıcı kullanarak yıkama gücünü arttırabilirsiniz.

Leke Çıkarıcı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kullanım amacınıza uygun bir leke çıkarıcı seçmenizde fayda vardır.
  • Beyaz çamaşırlar üzerindeki lekeleri gidermek için beyazlar için geliştirilen leke çıkarıcıları tercih edebilirsiniz.
  • Renkli kıyafetlerin renklerinin korunmasını sağlamak için renklilere özel leke çıkarıcılar ideal bir seçenektir.
  • Pratik kullanım için sprey formda üretilen leke çıkarıcılara yönelebilirsiniz.
  • Leke çıkarıcı satın alırken bütçenizi göz önünde bulundurabilirsiniz.