GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Deterjan, Temizlik Ürünleri

kategorisinde 52447 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Deterjan, Temizlik Ürünleri

Temizlik malzemeleri ve deterjanlar hayatın her alanında kullanılan hijyen ürünleridir. Sizin ve ailenizin kişisel kullanım alanı olan evlerden, umuma açık kullanım alanları olan okullar, iş yerleri, restoranlar, kafeler, oteller ve bunun gibi diğer mekânlara kadar tüm alanların temizliğinde kullanılırlar. Bu şartları sağlamaya çalışırken sizlere yardımcı olan temizlik ürünleri ve deterjan çeşitleri farklı farklı türlerde karşınıza çıkar. Temizlik malzemeleri kullanım alanına ve kullanım amacına uygun seçilmelidir. Ev için kullanılan ürünler ile kalabalık ortamların temizliği için kullanılan ürünler farklılık gösterebilir.

 • Finish Deterjan, Temizlik Ürünleri
 • Fairy Deterjan, Temizlik Ürünleri
 • Peros Deterjan, Temizlik Ürünleri
 • Ariel Deterjan, Temizlik Ürünleri
 • Selpak Deterjan, Temizlik Ürünleri

Mutfakta Kullanılan Temizlik Ürünleri

Deterjan, Temizlik Ürünleri

Bir ev içerisinde temizlik ve hijyene ürünlerine en fazla dikkat edilmesi gereken alan mutfaktır. Bu nedenle yiyeceklerin hazırlığında, pişirilmesinde, saklanmasında ya da mekânın genel temizliğinde kullanılan birbirinden farklı ürünler bulunur. Mutfakta kullanılan ürünlerden ilk akla gelen bulaşık deterjanı çeşitleridir. Bulaşık deterjanları içeriğine, boyutuna, yoğunluğuna göre değişen bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Bor bulaşık deterjanı bu ürünler içerisinde yer alan ürünlerden biridir. Bu ürünler bor minerali katkılı olup çevreye dost ürünler olduğu için doğal bulaşık makinesi deterjanı kategorisinde yer alırlar. Bu ürünlerin dışında yağ, kireç, pas çözücü ürünler, yüzey temizleyici ürünler, krem temizleyiciler yine mutfakta kullanılan ürünlerdir.

Banyoda Kullanılan Temizlik Ürünleri

Deterjan, Temizlik Ürünleri

Banyo mutfaktan sonra temizlik malzemelerine en fazla önem verilmesi gereken ilk yerdir. Banyoda kişisel temizlikten kirli çamaşırların saklanması ve yıkanması işlemine kadar pek çok temizlik işlemi yapılır. Yapılan işlemlerde en öne çıkan ürün çamaşır deterjanı ürünleridir. Çamaşırlar için kullanılan deterjanlarda sıvı deterjan ya da toz deterjan alternatifleri bulunur. Kullanım kolaylığı açısından sıvı deterjanlar tercih edilebilir. Ancak toz deterjanların çamaşır yıkama sürecinde sıvı deterjanlardan daha uzun raf ömürleri bulunur. Bu nedenle sıvı deterjanlar satın alınırken miktarlarının doğru belirlenmesi önemlidir. Deterjan markaları değişse bile kim ve ne için kullanılacağı alışverişten önce netleştirilmelidir. Çocuksuz bir aile standart bir deterjan kullanırken, bebekli ailelerde bebek çamaşırlarının temizliğinde mutlaka bebek deterjanı kullanılmalıdır. Bu deterjanlar içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmadığı için bebeklerin hassas ciltleri ile tamamen uyumludur. Çamaşırların türünün ve renginin belirlenmesi yıkama aşamasından önce mutlaka belirlenmelidir. Renkli çamaşırlar yıkanırken beyaz çamaşır deterjanı kullanılmamalıdır. Beyaz çamaşırların beyaz kalması için kullanılan malzemeler diğer çamaşırların rengini kaybetmesine neden olabilir.

Genel Kullanım Alanları İçin Temizlik Ürünleri

Deterjan, Temizlik Ürünleri

Evinizde kullandığınız temizlik ürünü markaları oldukça önemlidir. Doğal temizlik ürünleri tercih edebilir ona göre seçim yapabilirsiniz. Temizlik ürünü fiyatları ürünün içeriğine, boyutuna ve çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterir. Evinizin genel kullanım alanları içerisinde kullanılan onlarca farklı çeşitte ev temizlik ürünü bulmak mümkündür. Deterjanlarınızı kullanırken organik temizlik ürünleri ya da amonyaksız temizlik ürünleri tercih edere sağlığınızı da düşünebilirsiniz. Evinizin eksiklerini giderebileceğiniz gıda ürünleri için Gıda kategorimizi ziyaret edebilir, daha fazla Süpermarket ürün çeşidini Süpermarket kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Avantajlı Kullanım İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Avantajlı kullanım paketleri ile ev ekonomisine katkı sağlanabilir.
 • Kullandığınız ürünün raf ömrünün az ya da çok olmasına göre belirli miktarlarda satın alma yapılmalıdır.
 • Kullandığınız ortamdaki su ve kirliliğin durumuna göre deterjan çeşidini belirlemeniz ürün miktarını azaltma konusunda etkilidir.
 • Kullanım talimatı kısmında ekstra önerilerin bulunuyor ise daha iyi sonuç için bu önerilere mutlaka uyulmalıdır.
 • Çamaşır ve bulaşık makinelerinin temizliğine özen göstermek, makinelerin performansını ve kullanım ömrünü arttırır.

En İyi Temizlik İşlemi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ürünler mutlaka kullanım talimatında anlatıldığı gibi kullanılmalıdır.
 • Temizlik yapılan yüzey ya da ürün ne ise ona uygun bir temizlik malzemesi seçilmelidir.
 • Kalite standartlarını karşılayan, insan vücuduna zararsız ürünler tercih edilmelidir.
 • Ürün ambalajlarından çevreye duyarlı ürünler tercih edilmelidir.
 • Deterjanlar vücut ile temas edebilecek ürünler olduğu için sağlık açısından organik ürünler kullanılabilir.