GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Tekne & Yat Malzemeleri

kategorisinde 39516 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Tekne & Yat Malzemeleri

Tekne ve yatçılık, ülkemizde her geçen gün giderek daha fazla ilgi gören hobiler arasında yer alıyor. Türkiye'de denizciliğe artan ilgi tekne & yat malzemeleri konusunda geniş bir pazar oluşmasına neden oluyor. Tekne ve yat sahiplerini doğrudan ilgilendiren malzeme ve ekipmanları üreten, ithal eden firmaların sayısı da giderek fazlalaşıyor. Artan merak ve ilgi ile birlikte ürün çeşitliliği de giderek gelişme gösteriyor. GittiGidiyor sayfalarında bulacağınız tekne & yat malzemeleri modelleri; motor, güvenlik, güverte, elektronik ve kabin ihtiyaçlarından daha fazlasını kapsıyor. Alanında oldukça başarılı tekne & yat malzemeleri markaları ve ürünleri hakkında bilgi almak için kategori sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Farklı Kategorilerde Tekne & Yat Malzemeleri

Tekne & Yat Malzemeleri

Yat malzemeleri, bir teknede bulunması gereken elektronik malzemelerden güvenlik cihazlarına kadar geniş bir ürün yelpazesini ifade ediyor. Tekne malzemeleri arasında yer alan demirleme ve bağlama elemanları ile boya, astar ve bakım malzemeleri, her sene gözden geçirmek ve yenilemek zorunda olduğunuz konuların başında geliyor. Denize açıldığınızda ihtiyacınız olan navigasyon ve güvenliğiniz açısından önemli olan yangın söndürücüler, can yelekleri, işaret fişeği, dedektör ve alarmlar ise her seyahat öncesi kontrol etmeniz gereken malzemeler. Uzun bir kategori listesine sahip olan tekne yat malzemeleri, güverte ve kabin ihtiyaçlarını da kapsıyor. Küpeşte fitilinden bardaklıklara kadar birçok ürünün listelendiği kategori, denizde ihtiyacınız olacak tüm malzemeleri bir araya getiriyor.

Kaliteli Güverte Malzemelerinin Ortak Özellikleri

Tekne & Yat Malzemeleri

Tekne güverte malzemeleri, hırdavatlar dahil teknenin tamamını kapsayan, farklı işlevlere sahip birçok ayrıntıdan oluşuyor. Güverte dendiğinde ilk akla gelen ekipmanlar arasında pasarella, merdiven, babalar, kampana, çan, kürek ve kurtarma botları yer alıyor. Ahşap ve fiber tekne malzemeleri içinde yer alan ekipmanlar, paslanmaz metal aksamlara sahip. Kolay takılıp sökülür olmaları ise kullanıcılar tarafından en çok önemsenen özelliklerin başında geliyor. Sağlam ve dayanıklı olmaları, darbelere karşı direnç göstermeleri ve ilk sarsıntıda kırılmayacak kadar güçlü olmaları bekleniyor. Özellikle açık denizlerde dalgalar ile sık sık karşı karşıya kalınması, güverte malzemelerinin güvenilir ve sabitlenebilir olmalarını gerektiriyor. Kolay bakım ve temizlik rutinlerine sahip olmaları ve yıllık bakım masraflarının ise bütçeleri sarsmaması aranan diğer özellikler.

Güvenlik ve Elektrik Malzemelerinin Farkları

Tekne & Yat Malzemeleri

Tekne ve yatların güvenlik ihtiyaçları, karada hareket eden araçlardan daha sofistike. Bir yatta bulunması gereken tekne güvenlik malzemeleri uzunca bir listeye sahip. İşaret fişeği, kurtarma botu, kürek ve can yelekleri bu listenin ilk sıralarında. Ancak teknenizde almanız gereken güvenlik önlemleri nedeni ile daha fazlasına ihtiyacınız var. Alarm ve dedektörler, yakıt sızıntısı ve yangın konusunda sizi koruyacak önlemlerin en başında geliyor. İkaz lambaları, renkli seyir fenerleri ve ışıklı şamandıralar ise sizi denizden gelecek risklere karşı koruyor. Tekne ve yatların elektrik malzemelerinin kalitesi ise güvenlik açısından oldukça önemli. Uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlam yat elektrik malzemeleri, tekneniz ile güvenli bir tatilin adeta anahtarı. Güvenli bir tekne yolculuğu için gereken tüm ekipman ve malzemeleri satın alabileceğiniz GittiGidiyor, bütçenize uygun tekne & yat malzemeleri fiyatları ile sizi bekliyor!

Tekne Ve Yat Malzemelerinin Avantajları

  • İşaret fişekleri, diğer teknelerin dikkatini çekip yardım çağrısı yapmak için gerekiyor.
  • Kurtarma botları ve kürekler, olası kazalarda tekneden uzaklaşmanızı sağlıyor.
  • Pasarella sayesinde denize güvenli ve konforlu bir biçimde girilip çıkılıyor.
  • Işıklı şamandıralar, ıssız ve karanlık koylarda diğer tekneleri uyarmaya yarıyor.
  • Tekneler için özel olarak üretilen bakım malzemeleri düzenli kullanıldığında yıllık bakım giderlerini düşürüyor.

Teknelerde Bulunması Gereken Güvenlik Elemanları

  • Tüm deniz taşıtlarının ISO veya CE güvenlik sertifikasına sahip olması gerekir.
  • Tüm teknelerde amatör denizci el kitabı bulundurulması zorunludur.
  • Teknedeki kişi sayısı kadar can yeleği olmalıdır.
  • Çocuklar için bulundurulması gereken can yelekleri yetişkin ürünlerinden farklıdır.
  • Teknedeki tüm elektrik, elektronik ve güvenlik aksamlarının CE ve/veya muadili güvenlik sertifikalarına sahip olmaları zorunludur.