GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Deniz Aracı Parça, Aksesuar

kategorisinde 43039 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Deniz Aracı Parça, Aksesuar

Karmaşık hayatın içinde herkes kendine göre nefes alma, stres atma ve biraz da eğlenme yöntemleri bulma arayışlarına giriyor. Kimisi spor yapmayı tercih ediyor, kimisi sanatla ilgileniyor, bir başkası ise deniz sporlarına merak salıyor. Eğer bir deniz aşığıysanız ve aradığınız sadece sorumluluklarınızı, sorunları ve karmaşık dünyanın size verdiği stresi geride bırakmak ise bir deniz aracı edinebilirsiniz. Suyun üzerinde olmak, rüzgarı hissederek denizin kokusu içinde yolculuk yapmak istiyorsanız, yüzlerce çeşit deniz araçlarından biri ile bunu başarabilirsiniz. Yelkenli, yat, deniz motoru, şişme bot, tekne ve çok daha fazlası ile farklı ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Elbette aralarından en uygun fiyatlı ama fiyat fayda dengesi güçlü şişme bot sahibi olmayı isteyebilirsiniz. Şişme botlar, diğer tekne ve bot çeşitlerine oranla çok daha uygun fiyatlıdırlar. Buna rağmen, belirli kurallar içerisinde kalmanız halinde, her türlü hava koşulunda sizin güvenliğinizi sonuna kadar koruyacağına da emin olabilirsiniz.

Uçsuz Bucaksız Keyfin Adı Yelkenli

Deniz Aracı Parça, Aksesuar

Sınırsız bir mavilikte yolculuk etmek oldukça keyifli olabiliyor. Bunu hissetmek istiyor ve kararınızı veriyorsanız, bir yelkenli sahibi olmanın zamanı geliyor demektir. Yelkenli serüvenine yeni başlayacaklar için küçük bir ön rehber sahibi olmak ve yelken malzemeleri konusunda bilgilenmek önemli olabilir. Öncelikle bir yelkenlinin nasıl çalıştığını öğrenmeli ve yelken deniz malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İşinize yarayacak bazı bilgiler, yelkenliniz ile yeni hayatınızda size yardımcı olabilir.

Yat Malzemeleri Ve Demirleme Yöntemleri

Deniz Aracı Parça, Aksesuar

Konforlu, hızlı ve karizma sahibi yatlar şiddetli rüzgarın arasından bile hızla geçebiliyor. Bu yatların tutkunuysanız bazı yat malzemeleri ve aksesuarlarını da edinmeniz gerekebiliyor. Gittiğiniz yerde bağlama veya demirleme için farklı seçenekleriniz ve bu seçeneklerle birlikte gelen farklı aksesuar alternatifleriniz de oluyor. Akdeniz stili bağlama en güvenli olan yöntemlerdendir. Yaz sezonunun ortasında, yoğun olan demirleme yerlerinde babalara bağlayarak teknenizi güven altına alabilirsiniz. Yine güvenli ve sağlam olan başka bir bağlama tekniği de tonoza bağlamadır. Bu teknik de kendi içinde bir kaç farklı özellik taşımaktadır. Genel itibariyle içine bir sap monte edilmiş uygun ölçü ve ağırlıkta ki beton blok, teknenin durmak istediği yerde denize bırakması yoluyla bir demirleme yöntemidir. Elbette uygun zaman ve koşullar olması halinde tüm demirleme yöntemleri de güvenli olabiliyor. Tüm tekne malzemeleri ve aksesuarları için Tekne & Yat Malzemeleri sayfamızı, tüm otomotiv, tekne ve yat ürünleri için Otomotiv, Motosiklet ve Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hepsi Bir Arada Deniz Motoru

Deniz Aracı Parça, Aksesuar

Ne aradığınızı bilmiyor ama eğlenmek istiyorsanız deniz motoru tam da size göre olabilir. Gezmek, eğlenmek, balık tutmak, su kayağı yapmak ve aklınıza gelebilecek her türlü deniz sporu için deniz motorları sizin için bir ayrıcalık tanıyor. Her şekilde deniz eğlencelerinize ayak uyduran bu deniz motorları ile en fazla altı yolcu taşıyabiliyorsunuz. Eğer böyle küçük bir deniz aracı sahibi olacaksanız, deniz motor aksesuarları konusunda hassas davranmalısınız. Eksik veya yanlış satın alacağınız deniz motoru aksesuarları, hatalı bir yolculuğa sebep olabilir. Bunun yanında hatalı yük alımına da dikkat etmelisiniz. Çünkü bu küçük deniz taşıtları en fazla altı kişiyi taşıyabiliyor. Denizde ki hava şartlarına, dalgalanmalara dikkat ederseniz yolculuk sırasında sorun yaşama ihtimaliniz oldukça azalabilir. Yolculuğa çıkmadan mutlaka yakıtınızı kontrol etmeniz sizin yarı yolda güvensiz bir şekilde kalmanızı engelleyebilir. Ne kadar yakıtla ne kadar yol gidebileceğinizi öğrenmeden yola çıkmamanız en doğrusu olacaktır.

Yelkenlilerle İlgili Öğrenmeniz Gerekenler

  • Yelkenlinin toplam en yedi farklı kısmı bulunur. Yolculuğa çıkmadan bu kısımların isimlerini öğrenin.
  • Mutlaka denizcilik terimlerini bilmiyorsanız öğrenmeye başlayın. Temel yelkenli terimleri, mürettebat ile iletişiminizi kolaylaştırır.
  • Denize açılırken rüzgarın yönünü doğru şekilde tespit edip, doğru yöne doğru demir almaya dikkat edin.
  • Yelkenli içerisinde oldukça fazla düğümlü ipler bulunur. Bu iplerin her birinin nasıl bağlandığını bilmek size kolaylık sağlar.
  • Denize açıldıktan sonra vakti geldiğinde yelkenleri yumuşak ve ritimli bir şekilde bıraktığınızdan emin olun.

Yolculuğa Çıkmadan Önce Almanız Gerekenler

  • Mutlaka paslanmaz çelikten bir yelkenli çakısı edinin.
  • Her an bir yelken arızasına denk gelebilirsiniz. Yanınızda yelken tamir kiti olması hayatınızı kurtarabilir.
  • Güvenliğiniz açısından teknenizin içinde mutlaka yolcu sayısı kadar can yeleği bulundurun.
  • Yolculuğa çıkmadan teknenizde bir ilk yardım çantası olduğundan emin olun.
  • Bir pusula sahibi olun. Yönünüzü kaybettiğinizde size çok yardımı olacak.