GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara
Marka

Dekorasyon

kategorisinde 921 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dekorasyon

Yaşanılan ve en fazla zaman geçirilen ortamların, mekanın özelliklerine göre ve kişisel zevkler ön planda bulundurularak, hem şık hem de kullanışlı bir biçimde düzenlenmesi, o ortamın dekorasyonunu oluşturmaktadır. Yaratıcı ve işlevsel bir dekorasyon için mekana uygun olarak seçilen mobilyalardan, şıklığın tamamlayıcısı olan aksesuarlara kadar geniş bir ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Ev ya da iş yaşam alanları dekore edilirken, birbirini destekleyen ve bir uyum oluşturan dekoratif ürünler, kişisel beğeniler de dikkate alınarak bir araya getirilmelidir. Bu sayede hem iç açıcı hem de göz alıcı bir görünüm elde edilebilir.

Duvarların Dekorasyon İçin Önemi

Dekorasyon

Yaşam alanları içerisinde göze çarpan alanlardan biri olan duvarların dekore edilmesi büyük önem taşımaktadır. Genellikle dekorasyon için son sıralara bırakılan duvarlar, hem mekanın bütünlüğünün sağlanması hem de ortaya modern bir görünüm çıkabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Ev içerisinde her oda farklı bir tarza sahip olabilir ya da her odada farklı bir renk tonu hakim olabilir. Buna bağlı olarak da duvarlarda aynalardan, tablolardan ya da stickerlardan yararlanılabilir. Odanın renk tonlarıyla uyumlu doğa manzarasına, ünlü bir şehre ait ya da kişisel beğenileri ortaya koyan bir tablo modellerinde duvarlara renk kazandırılabilir. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak tek bir parçalı tablo da tercih edilebileceği gibi kendi içlerinde uyumu yakalayan ancak birbirlerinden farklı tablolarla da duvarların dekorasyonları tamamlanabilir.

Saatlerle Desteklenen Şık Dekorasyonlar

Dekorasyon

Günlük yaşamın vazgeçilmez objelerinden olan saatler de şık bir dekorasyon için kullanılabilecek en iyi parçalardandır. Farklı ortamlara özel olarak farklı tasarımlara sahip saat modelleri, çeşitliliğiyle geniş bir ürün yelpazesi sunar. Hem ofis hem de ev dekorasyonu için tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Boyut olarak değişiklik gösterebilen saat modelleri arasından hem duvar hem de masa saatlerinin yanında ayaklı saatlerden de yararlanılabilir. Odanın kendi içerisindeki tarza bağlı olarak rustik özellikleri ön plana çıkan ya da modern detaylara sahip saatler tercih edilebilir. Mutfak ya da yemek salonları için de tercihe bağlı olarak farklı tasarımlar seçilebilir. Duvar saatleri, tablolarla ya da çerçevelerle desteklenebileceği gibi rafların üzerine yerleştirilebilecek masa saatleriyle de şık bir görünüm elde edilebilir.

Dekorasyonda Biblo Ve Objelerin Gücü

Dekorasyon

Hem iş yerlerinde hem de ev içerisinde sıcak bir ortamın elde edilmesinde en büyük yardımcılardan birisi de kullanılan dekoratif objelerdir. Çiçeklerden farklı modellerdeki biblolara ya da mumlara kadar her parça mekanların havasının değişmesini sağlar. En sevilen çiçekler bir araya getirilerek şık bir vazoyla birlikte kullanıldığında hoş bir görünüm elde edilebilir. Çiçekler duvar raflarına yerleştirilebileceği gibi masalar üzerinde de şıklığın tamamlayıcısı olarak kullanılabilir. Kişisel tarzların da birer yansıması olan dekorasyonlarla alanlara kişilik kazandırılabilir. Farklı anıları sunan fotoğraf çerçeveleriyle de çiçeklerden ve tablolardan oluşan bir köşe hazırlanarak, mekanların dekorasyonları tamamlanabilir.

Dekorasyon Yapılırken Unutulmaması Gerekenler

  • Evinizi ya da iş yerinizi dekore ederken, kendi zevk ve beğenilerinizi ön planda tutmaya çalışabilirsiniz.
  • Dekorasyon yapacağınız mekanlara tercih edeceğiniz mobilya ve objelerin birbiriyle bir uyum içerisinde olmasını sağlamanız, daha hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.
  • Yaşamınızın büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz alanları dekore ederken, kendi tarzınızı da yansıtan modern renkleri seçebilirsiniz.
  • Dekorasyon açısından kullanacağınız alanların ölçümlerini yapmak, size mekanı daha iyi bir şekilde kullanma imkanı sunabilir.
  • Odalarınızda kullanacağınız obje ve nesnelerle hem şık hem de ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dekorasyon Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dekorasyon için kullanabileceğiniz ayna, tablo, biblo ya da mumlar sevdikleriniz için de güzel bir hediye seçeneği oluşturabilir.
  • Sevdiğiniz yerlerin, nesnelerin veya kişilerin yer aldığı tablo ya da objeleri dekorasyonunuzun birer parçası haline getirebilirsiniz.
  • Ev dekorasyonunuzda fotoğraflarınızdan oluşan bir anı köşesi oluşturarak, dekorasyonunuzu kişiselleştirebilirsiniz.
  • Işıklı ve ledli obje ya da tabloları ya da mumları dekorasyonunuzda tercih ederek, hem odalarınızı canlandırabilir hem de aydınlatmadan yararlanabilirsiniz.
  • Özel günlerde farklı dekorasyon parçalarıyla o günün anlamını, yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.