GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Vazo, Dekoratif Saksı

kategorisinde 11171 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Vazo, Dekoratif Saksı

Eviniz, ofisiniz ya da işletmelerinizin mekân tasarımında, dekoratif eşyalar ve aksesuarlar ile iddialı bir tarz oluşturabilirsiniz. Vazo ve dekoratif saksı modelleri, gerçek ya da yapay bitkilerden faydalanarak hazırlayacağınız konseptlerde yaratıcı fikirlerinizin önemli bir parçası olabilir. Paşabahçe, Lav gibi cam ürünlerinde uzmanlaşan markalar koleksiyonlarında cam vazo ve dekoratif saksı modellerine bolca yer verir.

Canlı ve Yapay Bitkileriniz İçin Özel Tasarımlar

Vazo, Dekoratif Saksı

Bitkileri yetiştireceğiniz vazo modelleri ve dekoratif saksılar arasındaki temel fark vazonun suyla ya da susuz; dekoratif saksıların ise toprak ve benzeri maddelerle birlikte kullanılabilmesidir. Dekoratif saksı ve vazoları, canlı bitkilerin yanı sıra yapay çiçekler, dallar, yapay sebze ve meyveler ya da çeşitli aksesuarlar ile şık tasarımlarınızda tercih edebilirsiniz.

Şık ve Fonksiyonel Vazolarla Çiçeklerinizin Ömrünü Uzatın

Vazo, Dekoratif Saksı

Canlı çiçeklerin bakımı fazlasıyla ilgi ister. Kendiniz için satın aldığınız ya da size hediye edilen mis gibi kokan canlı çiçeklerin ve buketlerin ömrünü uzatan suyu koyacağınız vazolar, en az çiçekler kadar çekici bir tasarıma sahip olmalıdır. Çiçeğin türüne, ebatlarına ve hatta renklerine uygun vazo tercihlerinizle çiçeklerin doğal güzelliğini desteklerken, bulunduğunuz ortama da hayat vermiş olursunuz. Son yıllarda marka haline gelen teraryum tasarımlar için ise farklı şekillerdeki cam teraryum vazolarını kullanabilirsiniz. Yüksek fiyatlar ödeyerek teraryum bitki tasarımını hazır bir şekilde almak yerine kendi tasarımınızı hazırlayabilirsiniz.

Sayısız Alternatifler Sunan Dekoratif Saksı Modelleri

Vazo, Dekoratif Saksı

Dekoratif saksı modelleri, toprak, seramik, metal, plastik, ahşap gibi üretildiği materyaller üretilir. Saksıların renkleriyle birlikte üzerindeki desenler ve motifler saksı fiyatını belirleyen önemli bir detaydır. Dekoratif saksılar sayesinde, evinizin herhangi bir köşesinde, bahçe veya balkonda bitkilerle dolu doğal bir yaşam alanı tasarlayabilirsiniz. Hatta dekoratif saksıları, doğal bitkiler ya da yapay aksesuarlara gerek kalmadan da mekanlarınızın bir köşesinde değerlendirebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken Özellikler

  • Temperli cam materyalden üretilen modeller, düşme, kırılma gibi kazalarda cam vazonun parçalanmasını önleyerek yaralanmaların önüne geçer.
  • Dekoratif saksı ve cam vazolar, küçük modelleri masa, sehpa veya dolap üstlerinde kullanılabileceği gibi büyük modeller ise zeminde kullanım için uygundur.
  • Dekoratif saksılarda toprağın hava alabilmesi için alt bölümündeki deliklerin varlığını kontrol edin.
  • Saksı modellerinde, yetiştireceğiniz bitkinin kök uzunluğuna ve genişliğine uygun modellere yönelin.
  • İçerisine yerleştireceğiniz çiçeklerin, bitkilerin büyüklüğüne ve ağırlığına uygun vazolar ve saksılar tercih etmeye özen gösterin.

Bunlara Da Dikkat!

  • Teraryum vazoları satın almadan önce hayalinizdeki teraryum tasarımını belirleyin ve ona uygun bir vazo modeli araştırın.
  • Toprak, alçı veya ahşap dekoratif saksı modellerinde vernik ve cila uygulamaları saksının şık görüntüsünü destekler ve dayanıklılığını artırır.
  • Gerçek çiçekler için uygun olan dekoratif saksılarda, bitkilerinizi sularken fazla suyu tutan altlıklar tasarımın önemli bir parçasıdır.
  • Dekoratif saksı modelleri arasında yer alan sarkaç saksı modellerini tavana ya da yüksek bir yere asarak dikkat çeken tasarımlar oluşturabilirsiniz.
  • Cam vazoların şık görüntüsünü sürdürmek için içerisine koyduğunuz çiçeklerin bakımını ihmal etmeyin ve suyu düzenli olarak değiştirin.