GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Şaraplık, Jardinyer

kategorisinde 696 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Şaraplık, Jardinyer

Ev dekorasyonunuza uyum sağlayacak ve şarap koleksiyonunuz için kullanım kolaylığı yaratacak birbirinden farklı tasarıma sahip çeşitli markalarda şaraplık seçenekleri bulunuyor. Şarap koleksiyonunuzu uygun şekilde saklamanızı sağlayacak şaraplıklar ve zarif sunumlarda bulunacağınız jardinyerler ile evinize gelen misafirlerinizi zarif bir görüntü ile karşılayabilirsiniz.

Şaraplık Nedir, Ne İşe Yarar?

Şaraplık, Jardinyer

Şaraplık veya şarap standı olarak adlandırılan ürünler şarap şişeleri gerektirdiği şekilde genelde yatay olarak muhafaza etmenizi sağlayan bir tür raf olarak tanımlanıyor. Şarabın yatay olarak saklanmaması durumunda dibinde tortu birikebiliyor ve uygun sıcaklıkta saklanmazsa kısa sürede bozulabiliyor. Bu yüzden diğer alkollü içecek çeşitlerine göre daha fazla dikkat gerektiriyor. Şaraplık modelleri, şarapların uygun bir şekilde saklanmasına olanak tanırken, farklı tasarımları ile evinize şıklık katıyor. Böylece, şaraplık modelleri sadece şarapları muhafaza etmek için değil dekoratif bir görünüm yaratmak için de kullanılabiliyor. Şaraplıklar genelde 6 ay veya 1 yıl gibi nispeten kısa sürede tüketilmesi gereken şarapların saklanması için kullanılıyor.

Jardinyer Nedir, Ne İşe Yarar?

Şaraplık, Jardinyer

Sunum masalarını süslemek için başlıca ürünlerden biri jardinyer modelleri oluyor. Özel günlerde misafirleriniz için sunum masası hazırlarken kullanılan jardinyer setleri hazırladığınız hediyeliklerin ve pastanın şık ve göz alıcı şekilde servis edilmesinde kullanılıyor. Jardinyer setleri, vazo ve mumluk gibi aksesuarlarla daha da zenginleştirilebiliyor. Sunum masasınızın şekline göre yuvarlak ve ya geçmeli modelleri bulunan jardinyerlerin altın ve gümüş renkleri bulunuyor.

Şaraplık ve Jardinyer Modellerini Mekân Tasarımlarında Kullanın

Şaraplık, Jardinyer

Evinizin havasını değiştirecek farklı marka ve modellerdeki şaraplık ve jardinyerler dekorasyonda çeşitli şekillerde kullanabiliyor. Örneğin, şaraplıklar, şarap şişelerinin yanı sıra farklı şişeler ile birlikte dekore edilebiliyor. Uyumlu renklerdeki şişeler veya içleri renkli sıvılarla ya da kum ve boncuklarla süslenmiş şişeler bir araya getirilerek farklı tasarımlar oluşturulabiliyor. Şaraplıkları, şarap şişeleri için kullanmanız durumunda kışı hatırlatan geyik figürlü, şarabın ham maddesi olan üzüm detaylı ve fıçı şekilli modeller bulmanız mümkün oluyor. Şarap şişeyle birlikte kadehlerini de koymanıza fırsat tanıyan tasarımlar ile salon, yemek odası veya mutfakta şık esintiler oluşturulabiliyor. Farklı jardinyer modelleri ise sunum masalarının yanı sıra konsol, sehpa, ayna önü, masaüstü, TV ünitesi olmakla beraber birçok yerde kullanılabiliyor. Evinizde veya iş yerlerinizde şık sunumlar için kullanabileceğiniz farklı tasarımlarda jardinyerler bulunuyor.

Şaraplık ve Jardinyer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Şaraplıklar metal ve ahşap olarak iki farklı malzemede üretilebiliyor.
  • Şarap soğutucu, şarap folyo kesici veya şarap açacağı, şişe tıpası ve şişe halkasını içeren şarap setleri bulunuyor.
  • Şaraplıklar, şarap yıllandırmaya uygun olmuyor. Şaraplarınızı yıllandırmak ve ideal ortamda saklamak için ayrıca şarap soğutucu edinmeniz gerekiyor.
  • Şaraplık modelleri, şarap sayısına göre farklı bölmelere ve büyüklüğe sahip olarak üretiliyor.
  • Şaraplıkları sunum amacıyla kullanmak için tek şarap şişesi yerleştirilen birçok tasarım bulunuyor.

Bunlara da Dikkat Edin

  • Şaraplık düzenekleri hassas yapıda oldukları için rafların dayanıklılığına dikkate etmek gerekiyor.
  • Dayanıklılığın yanında kullanışlı ve uzun ömürlü olmaları da dikkate alınması gereken hususlar arasında yer alıyor.
  • Şaraplık fiyatları rafın büyüklüğüne ve yapıldığı malzemeye göre değişkenlik gösteriyor. Farklı malzemedeki ve boyutlardaki şaraplıklar arasında bütçeniz için ideal seçenekler bulunuyor.
  • Özel tasarım ve çok daha büyük modellerdeki şaraplıklar daha yüksek fiyatlı olabiliyor.
  • Şarap rafları barlarda ve restoranlarda da kullanılabiliyor.