GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Mum

kategorisinde 8181 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mum

Binlerce yıl boyunca aydınlanma amacıyla kullanılan mum; elektriğin aydınlatmada kullanılmaya başlanmasıyla beraber, son yıllarda farklı kullanım ve faydaya sahip dekoratif bir nesne olarak gelişme gösteriyor. Aydınlanmadaki rolünü uzun zaman önce yitiren mum; parlak elektrik ışığının istenmediği ortamlarda loş bir ambiyans yaratmak için tercih ediliyor. Birçok farklı sebeple mekanlarda kendine yer bulan mum, dekoratif olarak da çok çeşitli formlarda ve renklerde yapılabiliyor.

Mum Çeşitleri

Mum

Mum modelleri çok çeşitli şekillerde, renklerde ve kokularda üretilir; çeşitli zevklere hitap eder. Dekorasyon amaçlı mum kullanımı evlerde ve restoranlarda / kafeteryalarda daha çok tercih edilse de hemen her yerde mum bulunur. En çok tüketilen mum tiplerinden tealight mum, hem elektrik kesintilerine alternatif bir önlem olarak hem de dekoratif mumluklarda kullanılmak üzere tercih edilir. Aromaterapi mumları ya da diğer adıyla kokulu mumlar; odalarını hoş kokularla süslemek isteyenler için mükemmeldir. Ayrıca renkleriyle de dekorasyonda tamamlayıcı rol oynarlar. Dekoratif mumlar, çeşitli şekillerde, renklerde ve boyutlarda dekorasyon tamamlayıcı olarak yapılır. Kokulu olmayabilir ancak şekil ve görünüm olarak dekorunuzun görünüşünü ve tarzını vurgular. Her zaman natürel ürünlerden yana olan tüketiciler için bitki bazlı bal mumu, soya mumu, doğal koku ve uçucu yağlar kullanan soya mumları ve vegan mumları gibi başka çeşit mumlar da bulunur. Gittigidiyor'da marka ve fiyat bakımından çeşitlerini bulabileceğiniz mum, hediyelik olarak da oldukça popülerdir.

Mum Aksesuarları

Mum

Dekorasyonda rolü giderek artan ve herkes tarafından sevilen bir ürün olunca, mum çeşitleri ile birlikte kullanılan aksesuarlar da önem kazanır. Bu aksesuarların başında şamdan gelir. Aydınlanma görevi zamanlarından beri mumun ayrılmaz bir parçası olan şamdan, klasikliğini korurken dekorasyon trendlerine de ayak uydurabilen bir aksesuardır. Özellikle tealight mumlarla sıkça kullanılan mumluklar; artık neredeyse her evin olmazsa olmazıdır. Çok çeşitli şekillerde üretilirler ve çok çeşitli dekorasyon tarzlarına uyabilirler. Mumlarla yaratılan dekoratif tarzların diğer unsurları; renkli taşlar, mum tepsileri, mum süsleme aksesuarları gibi sayılabilir. Ayrıca kendi tarzında mum tasarlamak isteyenler için mum üretiminde kullanılan malzemeler de Gittigidiyor'da uygun fiyatlara temin edilebilir.

Mum Yakarken Bilmeniz Gerekenler

Mum

Mum çok duman çıkarıyorsa büyük olasılıkla fitili fazla uzundur; mum fitillerini yandıktan sonra kesin; 5 - 7 mm arası bir uzunluk yeterlidir. Bir seferde üç saatten daha uzun süre mum yakmamalısınız. Mumları tekrar yakmadan önce daima soğumasını bekleyin. Kalitesiz mumlar iç mekan hava kirliliğinize önemli ölçüde katkıda bulunabilir; kaliteli mumları tercih edin. Özellikle evinizde küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa, mumları yanar halde yalnız bırakmayın.