GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dekoratif Tabak, Kase

kategorisinde 1817 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dekoratif Tabak, Kase

Tabak ve kaseler, yüzlerce yıldır asaletin ve saygınlığın sembolü olarak dekorasyonlarda kendine yer buluyor. Dekoratif amaçla tasarlanan modern tabak ve kase modelleri ise yaşam alanlarında eski bir asalet geleneğini sürdürmek ve seçkin bir tasarım zevkinden faydalanmak isteyen kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Pek çok farklı marka tarafından üretilen dekoratif tabak ve dekoratif kase modelleri arasında İslami değerleri yansıtan, Anadolu sanatlarından izler taşıyan ve çağdaş bir sanat anlayışını ifade eden çok sayıda seçenek bulunuyor.

İslami Motiflerle Süslü Tabakları Keşfedin

Dekoratif Tabak, Kase

İslami motiflerle süslenen tabak modelleri ve kase modelleri, manevi değerlerini evinin dekorasyonunda da vurgulamak isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanıyor. Arapça harflerle ve hat sanatının en güzel örnekleriyle süslü olan İslami tabak ve kase modellerinin desenlerinde ağırlıklı olarak Allah'ın isimleri, hadis-i şerifler ya da çeşitli ayet-i kerimeler yer alıyor. Seramikten ya da camdan üretilen İslami motifli tabak çeşitleri, 20 cm, 30 cm ve 40 cm gibi farklı çapları sayesinde dilediğiniz yere kolayca sığabiliyor. İsteyen kullanıcılar için duvara asılabilir özellikte tasarlanan İslami motifli tabak ve kase modelleri, dolap ya da raf üzerinde kullanmayı tercih edenler için ise plastik ayak desteğiyle birlikte satılıyor.

Anadolu Sanatlarından Beslenin

Dekoratif Tabak, Kase

Anadolu sanatlarının en çarpıcı motiflerini taşıyan dekoratif tabak ve kase modelleri, kategorinin öne çıkan ürünleri arasında bulunuyor. Hitit, Sümer, Selçuklu, Osmanlı gibi büyük uygarlıkların sanat tarihine damga vurmuş motif ve figürleriyle süslü dekoratif cam eşyalar arasında sürahiler, bardaklar, dekoratif tabaklar ve kolonya şişeleri yer alıyor. Pek çok dekoratif ürün cam, porselen ya da seramikten üretilirken Anadolu bakır işçiliğinin en özel örnekleri de kategori içinde tarih ve sanatseverlerin ilgisini bekliyor. Bakır işlemeli eserler arasında hamam tasları, kahve tepsileri ve şekerlikler öne çıkıyor.

Çağdaş Tabak ve Kase Modelleriyle Tanışın

Dekoratif Tabak, Kase

Dekoratif tabak modelleri ve dekoratif kase modelleri arasında, çağdaş bir sanat anlayışından izler taşıyan yenilikçi seçenekler de dikkat çekiyor. Modern çizgileri meditasyon çanı, uzak doğu kasesi gibi geleneksel formlarla bir araya getiren tabak ve kaseler arasında el yapımı ürünlerden hoşlananlar için de sanat eseri görünümünde seçenekler bulunuyor. Birbirinden zarif görünümleriyle yaşam alanlarınızda farklı, etkileyici ve zarif bir ambiyans yaratan sanatsal kase ve tabak seçenekleri, uygun fiyatlar ile satılmalarıyla da beğeni topluyor.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Üzerinde ayet ve hadis yazan dekoratif tabak ve kase modellerinden çok sayıda satın alarak yaşam alanınızı manevi inancınızla donatabilirsiniz.
  • Farklı sanat anlayışlarını temsil eden sanatsal kase ve tabak seçeneklerini bir arada satın alarak evinizde zengin bir ambiyans oluşturabilirsiniz.
  • El yapımı seramik çaydanlık ve kase modellerinden satın alarak hem sanatsal görünümlü hem de benzersiz ürünler elde edebilirsiniz.
  • Kategoride yer alan antika özellikli çinili tabak seçeneklerini tercih ederek hem maddi hem manevi değeri yüksek eserlere sahip olabilirsiniz.
  • Farklı ülkelerden gelen antika özellikli seramik ve porselen eserleri toplayarak kendinize ait çok değerli bir koleksiyon yaratabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Dekoratif tabak ve kase modelleri, farklı markalar tarafından değişik özelliklerde üretildikleri için aralarında fiyat farklılıkları gözlemlenebilir.
  • Ürün elinize geçtiğinde kargoyu kontrol etmeniz, herhangi bir hasar varsa görevliye tutanak tutturmanız gerekebilir.
  • Çoklu halde satılan dekoratif tabak ve kaseleri tercih ederek daha ekonomik koşullarla çok sayıda ürün sahibi olabilirsiniz.
  • Dekoratif tabak ve kaseleri yıkamadan önce kullanma kılavuzlarını incelemeniz, kullanıcı hatası kaynaklı deformasyonları engelleyebilir.
  • Koruyucu ayak üzerinde kullanmanız ve darbelere karşı korumanız, son derece hassas olan ürünlerin kullanım ömrünü uzatabilir.