GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ayna

kategorisinde 6209 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ayna

Aynalar, evinize derinlik ve güzellik katan dekoratif eşyalardır. Doğru seçilen bir ayna, evin daha aydınlık görünmesini sağlar ve estetik olarak odanın görünümünü etkiler. Fakat doğru aynayı seçebilmek için ayna çeşitlerine hakim olmak gerekir. Evinizde kullanabileceğiniz son derecek şık birkaç ayna modelini inceleyebilirsiniz.

Sık Karşılaşılan Ayna Modelleri

Ayna

Evlerde çok sık karşılaşılan geleneksel; ancak bir o kadar da etkileyici ayna modelleri vardır. Siz de konu aynalara geldiğinde daha sade bir seçenek arıyorsanız bu aynalar tam olarak size göre tasarlanmış. Düzlem aynalar, günlük hayatta en çok kullanılan ayna çeşitlerinden birisidir; ışığı olduğu şekilde yansıtan ve düz bir yüzeye sahip olan ayna modelidir. Soldan sağa simetrik şekilde görüntü yer değiştirir. Genellikle yatak odası, banyolarda tercih edebileceğiniz modellerdir. Çukur aynalar ise bir kaşıkta yansımanıza baktığınızda karşılaştığınız görüntüye benzer bir yansıma sağlar. Oyuk bir biçimde tasarlanan çukur ayna, ışığı toplama ve odaklama özelliğine sahiptir. Odak noktası dışındaki görüntüyü daha büyük gösterir. Banyolarda bir düzlem aynanın yanında bu aynalar sık sık kullanılır; çünkü oldukça pratik seçeneklerdir.

Farklı Modellerde Aynalar

Ayna

Eviniz için hem fonksiyonel hem de dekoratif aynalar seçmek istiyorsanız alışılmışın ötesindeki ayna modellerine göz atabilirsiniz. Bu sayede ev içindeki alanı daha özenle kullanmış olursunuz. Bu aynalar, modellerinden ziyade işlevlerine göre sıralanır. Eğer aynanızı ışık alan bir pencerenin karşısına yerleştirirseniz, ışık pencereden aynaya yansır ve bütün odanız her zamankinden daha aydınlık görünür. Daha aydınlık odalar in ışığı artıran aynalar tercih edebilirsiniz. Çukur aynalar, banyolar için harika seçimlerdir. Çünkü günlük olarak makyaj yapan ya da tıraş olan kişiler, hareket ettirilebilir ve görüntüyü büyük gösteren aynalara daha fazla ihtiyaç duyar. İşlevsellik açısından bakıyorsanız çukur ayna, aradığınız üründür. Girişe ya da koridora konumlandırılan geleneksel kesim bir boy aynası, eviniz için oldukça şık bir seçimdir. Misafirleriniz eve adım attığı anda bu estetik görünüm ile karşılaşır. Görselliği önem veriyorsanız bu tarz dekoratif aynaları tercih edebilirsiniz.

Mobilya Olarak Kullanılan Aynalar

Ayna

Bu ayna modelleri ise diğer mobilyalarınızın ile kullandığınız, seçerken farklı özelliklerini göz önünde bulundurmanız gereken aynalardır. Gardırop aynaları geniş aynalar olduğu için pencereden gelen ışığı tüm odaya yansıtarak daha aydınlık görünmesini sağlar ve son derece pratik Kullanımıdır. Duvar aynaları ise küçük büyük fark etmeksizin duvarlara sabitlenen aynalardır ve evin dekorasyonuna derinlik katar; güzel bir çerçeve ile zarif ve sanatsal bir görüntü yakalanır.

Ayna Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

  • Evinize yerleştirdiğiniz açı, aynanın işlevselliği artırır.
  • Evinizi, olduğundan büyük ya da aydınlık göstermek istiyorsanız aynayı duvara yaslayarak kullanmalısınız.
  • Makyaj/ tıraş gibi günlük rutinleriniz için yaylı hareket edebilen çukur aynaları tercih edebilirsiniz.
  • Antika aynalar ile evinize otantik bir görünüm sağlayabilirsiniz.
  • Birden çok ayna modeli kullanarak evinizin her odasını ferah bir alana dönüştürebilirsiniz.

Ayna Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Birçok ayna çeşidi vardır. Bu nedenle kullanım alanınıza uygun olan modeli seçmelisiniz.
  • Büyük ya da küçük yansıtan aynalar arıyorsanız bunu özellikle belirtmelisiniz.
  • Dekoratif duvar aynaları arıyorsanız çerçevelerini göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Aynanın evinizi geniş göstermesi, konumlanması kadar modeli ile de ilgilidir. Bu nedenle, geniş aynalar seçmelisiniz.
  • Banyolarda genel olarak küçük ebatlardaki çukur aynalar, daha işlevseldir.